Vyras. Dviratis. Sveikata. Tai tikrai susiję

Važiavimas dviračiu yra viena iš veiksmingiausių ir paprasčiausių treniruočių vyrų širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatos gerinimui, potencijos kėlimui, bendrai raumenų jėgai bei ištvermei. Siekiant išlaikyti gerą formą, ekspertai rekomenduoja minti dviratį ne mažiau kaip 3,5 valandos per savaitę.

Kuo naudingas vyrams važiavimas dviračiu?

1. Pagrindinis važiavimo dviračiu privalumas yra širdies ir kraujagyslių sistemos būklės stiprinimas. Reguliarus pedalų minimas stimuliuoja širdies ir kraujagyslių sistemos darbą taip pat efektyviai kaip ir aerobiniai pratimai, pavyzdžiui, bėgimas. Ši sporto šaka padeda normoje palaikyti kraujospūdį, mažina MTL cholesterolio kiekį, vadinamu „bloguoju" . Dėl kūno „variklio“ stabilumo tikrai verta prakaituoti bent 30 minučių per dieną.

2. Važiuojant dviračiu vystosi raumenys, ypač kojų,  gerėja ištvermė. Be to, dviračių sportas pasižymi sąnarius saugančiu poveikiu ir yra rekomenduojamas  sergantiems osteoartritu.

3. Dviračių sportas padeda kovoti su nutukimu. Minimas greitina medžiagų apykaitą organizme,  per valandą sudeginama nuo 400 iki 800 kalorijų. Patariama  palaipsniui didinti laiką ir atstumą, bei kartu derinti sveiką mitybą.

4. Važiuoti dviračiu  naudinga kilus problemoms dėl  padidėjusio cukraus  kiekio kraujyje. Juk viena iš diabeto priežasčių yra aktyvumo ir fizinės veiklos trūkumas.

5. Važiavimas dviračiu gerina vyrų miegą. Eksperimento metu besikankinantys nemiga buvo paskatinti važiuoti dviračiu 20-30 minučių kas antrą dieną. Pasportavus perpus sutrumpėjo užmigimo laikas, o miego trukmė pailgėjo beveik 1 valandą. Tinkamai išsimiegant naktimis, pakilo vyriško hormono testosterono lygis, tuo pačiu pasijuto potencijos antplūdis.

6. Pagerėja žarnyno funkcija. Pasak ekspertų iš Bristolio universiteto, važiavimas dviračiu sutrumpina laiką, reikalingą maistui slinkti storąja žarna,  padeda susidoroti su vidurių užkietėjimu, pilvo pūtimo pojūčiu ir net saugo nuo žarnyno vėžio. Pagreitintas kvėpavimas ir širdies ritmas skatina virškinimo trakto raumenų susitraukimus, tuo pačiu užkertamas kelias virškinimo sutrikimams.

7. Pedalų minimas prailgina vyrų seksualinio gyvenimo trukmę. Pasak JAV sveikatos ekspertų, fizinis aktyvumas gerina kraujagyslių sveikatą,  turinčią lemiamą įtaką seksualinio potraukio vystymuisi.  Kornelio universiteto eksperimentai įrodė, kad vyrams sportininkams seksualinis aktyvumas trunka vidutiniškai 2-5 metus ilgiau. Harvardo universitete atlikti eksperimentai įrodė, kad vyresniems nei 50 metų amžiaus vyrams, važiuojantiems dviračiu mažiausiai tris valandas per savaitę,  impotencijos rizika sumažėja 30 %.

Kai kurios bendrojo pobūdžio medicininės būklės siejamos su erekcijos sutrikimais, pavyzdžiui, širdies ligos, cukrinis diabetas, hipertenzija, padidėjęs cholesterolio kiekis, kraujo spaudimas, nutukimas ir miego sutrikimai.

Specialistai rekomenduoja sveiką gyvenimo būdą, skatina nerūkyti, pakankamai judėti, palaikyti sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą, nes erekcijos sutrikimai ir širdies bei kraujagyslių ligų priežastys ir etiologija yra panašūs.

Kuo žalingas vyrams ilgalaikis važiavimas dviračiu?

Vyrai, daug važiuojantys netinkamu dviračiu, gali pakenkti savo sveikatai.

1. Gali pasijausti genitalijų tirpimas, erekcijos sutrikimas ir kirkšnies srities odos sudirgimas. Dėl per didelio šilumos kiekio, išsiskiriančio dubens srityje, gali kisti spermos sudėtis. Tuomet vyrų nevaisingumas  vertinamas kaip galimas  ilgo važiavimo dviračiu šalutinis poveikis.

Dviračių sėdynė spaudžia sėklidžių kapšelio nervus ir kraujagysles. Pastebimi kapšelio pakitimai, tokie kaip kalcio nusėdimas, spermatocelė , varikocelė. Tarp  aktyviai sportuojančių kalnų dviračiais (daugiau nei dvi valandas per dieną, šešias dienas per savaitę), 90% turėjo mažą spermatozoidų skaičių ir sėklidžių  kapšelio anomalijas.

2. Traumos ir kūno skausmai. Neatsargus važiavimas dviračiu gali sukelti traumas. Neteisingas arba per ilgas dviračių sportas  nepatogia poza  sukelia  raumenų, sąnarių, stuburo ligas. Dažnai sąnarių skausmas, raumenų skausmas, nugaros skausmas yra sportininkų kasdienybė.

Kaip  važiuojant dviračiu išvengti pavojaus sveikatai?

Patogi sėdynė,  optimalus  atstumas tarp pedalų ir sėdynės, tinkami drabužiai bei šalmas sumažina traumų tikimybę. Būtina daryti pertraukas poilsiui. Troškulį malšinti vandeniu.

Parengė: L. Varanavičienė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai