Kaip Intraveninė Terapija Padeda Gerinti Ištvermės Sportinius Rezultatus?

 

 

Intraveninė terapija vis labiau populiarėja tarp profesionalių ir mėgėjų sportininkų, norinčių maksimaliai padidinti savo fizinio aktyvumo rezultatus. Terapijos metu vitaminai, mineralai ir kitos maistinės medžiagos lašeline patenka tiesiai į kraują, taip veikdamos greičiau ir efektyviau nei pvz. per burną vartojami papildai.

 

Lašelinių terapija yra itin patraukli įvairiomis sporto šakomis užsiimantiems sportininkams, nes maistinės medžiagos yra greitai pasiekiamos energijai ir raumenų atsigavimui.

 

Vis dėlto, didžiausią šios terapijos naudą gauna ištvermės sportininkai, nes taip pagreitinamas maistinių medžiagų patekimas į raumenis. Tai ypač svarbu užsiimant ilgalaike fizine veikla, pvz. bėgant maratoną, plaukiant ilgus atstumus, ar važiuojant dviračiais kai organizmo energijos atsargos gali greitai išeikvoti.

 

Ištvermės sporto iššūkiai

 

Ištvermės sportu užsiimantys sportininkai puikiai žino, kad yra nemažai veiksnių, galinčių sutrukdyti siekti norimų rezultatų.

 

Tarp jų dažniausiai pasitaikantys yra:

 

·Dehidratacija

Viena iš pagrindinių problemų užsiimant ištvermės sportu yra dehidratacija. Kai organizme trūksta skysčių, atsiranda nuovargis, galvos svaigimas, mėšlungis ir kitos fizinės problemos.

 

·Traumos

Traumos nerimą ir baimę kelia bet kuriam sportininkui, tačiau ypač ištvermės sportininkams. Dėl pasikartojančių judesių jiems jos pasitaiko labai dažnai, taip pat neretai susiduriama ir su pervargimo traumomis, tokiomis kaip lūžiai, sausgyslių uždegimas ir raumenų įtempimas.

 

·Mityba

Tinkama mityba yra būtina bet kuriam sportininkui, tačiau ji ypač svarbi ištvermės sportininkams. Subalansuota mityba, kurioje yra pakankamai angliavandenių, baltymų ir riebalų, padeda užtikrinti, kad sportininkai turėtų pakankamai energijos ir galėtų ilgai užsiimti fizine veikla.  

 

·Psichologinis nuovargis

Ištvermės sportininkai taip pat kovoja ir su psichologiniu nuovargiu. Kūnui pavargus, pavargsta ir protas, todėl svarbu, kad sportininkai galėtų jį įveikti.

 

Kuo ištvermės sportininkams gali padėti lašelinės?

 

Pagrindinės intraveninės terapijos mišinių sudedamosios dalys yra skysčiai, elektrolitai, vitaminai ir mineralai, tokie kaip magnis, kalcis, kalis ir cinkas.

 

Atsižvelgiant į individualius sportininko poreikius, į „kokteilį“ gali būti pridedama ir papildomų ingredientų, tokių kaip aminorūgštys, antioksidantai ir vaistai nuo uždegimo.

 

Tiesiogiai į kraują tiekiamos medžiagos yra lengvai įsisavinamos ir panaudojamos energijai. Tai pagerina našumą ir sumažina nuovargį treniruotės metu. Kitas svarbus šios terapijos privalumas ištvermės sportui yra tai, kad ji mažina uždegimą, skausmą ir raumenų pažeidimus. Jie dažnai pasitaiko po intensyvaus ir ilgą laiką trunkančio fizinio krūvio.

 

Per intraveninę terapiją gaunamos priešuždegiminės ir antioksidacinės medžiagos gali sumažinti tiek uždegimą, tiek skausmą.

 

Greitesnis atsigavimas

 

Intraveninė terapija taip pat gali pagerinti našumą, pagreitinti atsigavimo laiką bei padėti išvengti dehidratacijos. Intensyvios fizinės veiklos metu kūnas gali dehidratuoti, kas sukelia nuovargį, mėšlungį ir kitas problemas. Gaudami skysčius ir elektrolitus tiesiai į kraują, sportininkai efektyviai palaiko tinkamą hidratacijos lygį, o tai gali pagerina našumą ir sumažina traumų riziką.

 

Galiausiai, ši terapija tiek profesionaliems, tiek mėgėjams sportininkams pagerina bendrą sveikatą ir savijautą. Būtinų vitaminų ir mineralų infuzija stiprina imuninę sistemą ir mažina ligų ir infekcijų riziką Tai turi teigiamos įtakos našumui, kadangi kūnas geriau atlaiko fizinius ištvermės pratimų reikalavimus.

 

Intraveninės terapijos privalumai sportininkams

 

·Geresnis vitaminų, mineralų ir kitų maistinių medžiagų įsisavinimas

Intraveninė terapija pagreitina svarbiausių mineralų, vitaminų ir kitų maistinių medžiagų, reikalingų optimaliam pratimų atlikimui, įsisavinimą.

 

·Geresnė hidratacija

Lašelinių terapija padeda užtikrinti optimalų hidratacijos lygį, kuris yra labai svarbus užsiimant ištvermės sportu.  

 

·Sumažėjęs raumenų nuovargis

Intraveninė terapija, aprūpindama organizmą pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis, gali padėti greitai sumažinti raumenų nuovargį (daug greičiau nei vartojant geriamus papildus).

 

·Geresnis raumenų atsistatymas

Lašelinių terapija pagreitina raumenų atsistatymą ir sumažina atsigavimo laiką tarp treniruočių.

 

·Sumažėjusi traumų rizika

Intraveninė terapija padeda sumažinti raumenų ir sąnarių traumų, galinčių atsirasti fizinio krūvio metu riziką. Ši rizika padidėja kai trūksta skysčių ir būtinų vitaminų ir mineralų.  

 

·Geresnė protinė veikla

Lašelinių terapija skatina ir gerina protinę veiklą, aprūpindama organizmą būtinomis maistinėmis medžiagomis, padedančiomis susikaupti tiek treniruočių, tiek varžybų metu.  

 

Jei užsiimate ištvermės sportu, pasikonsultuokite su „Drops Clinic“ specialistais apie tai, kaip intraveninė terapija gali padėti jums. Daugiau informacijos rasite paspaudę ant nuorodos čia dropsclinic.lt/vitaminu-laselines-kaune/.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai