6 stebinantys sidabro privalumai sveikatai

 

Nešiodami sidabrinius papuošalus galite sukurti elegantišką išvaizdą. Ar žinote, ką dar gali padaryti sidabras? Daugelis nė neįtaria, kokią naudą teikia šis taurusis metalas. Stebina tai, kad sidabras turi daugybę sveikatai naudingų savybių. 

 

Sidabro panaudojimo būdai senovėje

 

Nuo 3000 m. pr. m. e. iki viduramžių šis metalas buvo naudojamas pinigams, figūrėlėms ir dekoracijoms gaminti. Sidabras naudotas vyno ir maisto induose (kovai su bakterijomis), šaukštuose (naudotuose buboninio maro metu apsaugai), vandenyje ir piene ilgų kelionių metu.

 

Senovės literatūra patvirtina sidabro gydomąsias ir raminamąsias savybes. Graikų kultūroje sidabras simbolizuoja Mėnulį, mėnesieną ir deivę Artemidę. Pasak mito, sidabras reiškia moteriškumą, ramybę ir teigiamą energiją.  Ryšį su Mėnuliu galima įžvelgti net viduramžių alchemijoje. Ten sidabras turi pravardę LVNA (Luna,), kuri suteikia jam mistinių galių.

 

Dalis šio folkloro aktualu ir šiandien. Daugelis religinių grupių tiki, kad sidabras turi apsauginių ir net magiškų savybių. Neatsitiktinai popkultūroje sidabras dažnai yra pagrindinis ginklas kovojant su antgamtiniais priešais, tokiais kaip vilkolakiai.

 

Sidabro naudojimas dabartinėje farmacijos pramonėje

 

Sidabras farmacijos pramonėje naudojamas jau seniai. Sidabras naudojamas gaminant žaizdų tvarsčius, antibakterinius kremus ir medicinos prietaisus. Sidabro sulfadiazinas yra cheminė medžiaga, naudojama žaizdų tvarsčiams nuo išorinių infekcijų gaminti. Daugelis medicinos prietaisų gaminami su antibiotikų danga, kurios sudėtyje yra sidabro. Kvėpavimo vamzdeliuose kartais gali būti naudojamas sidabras, siekiant sumažinti plaučių uždegimo riziką. Ji gali kilti ilgai naudojant ventiliatorius.

 

Gali padėti, gydant žaizdas ir odos ligas

 

Sirakūzų medicinos universitete dirbęs chirurgas daktaras Robertas O. Bekeris sidabro jonus generavo tiesiai į atviras infekuotas žaizdas. Jis nustatė, kad sidabras ne tik veiksmingai naikino ligą sukėlusius infekcinius mikroorganizmus, bet ir infekcijos vietoje paskatino stebėtiną žmogaus audinių ir kaulų ataugimą. R. O. Bekeris atrado, kad sidabras sukelia ląstelių atsistatymą, dėl kurio gali užgyti pažeisti audiniai. 

 

2012 m. žurnalo Pharmacognosy Communications parengtame moksliniame straipsnyje rekomenduojama apsvarstyti galimybę tam tikrus sidabro preparatus naudoti vietiškai nudegimams, pienligei, periodontitui ir kitoms ligoms gydyti. Sidabras gali padėti gydyti kitas odos ligas, pavyzdžiui, psoriazę ir egzemą.

 

Gali padėti, sergant artritu

 

Tyrimai parodė, kad tam tikros rūšies sidabriniai žiedai gali padėti sumažinti piršto sąnario skausmą. Šie žiedai gali kovoti su pirštų sąnarių pertempimu, taip sumažindami artrito skausmą ir užkirsdami kelią lėtinėms ligoms.

 

Gali numalšinti nerimą

 

Nerimo kamuojamiems asmenims būdas nuraminti mintis yra sutelkti dėmesį į ką nors kita. Žmonės gali atsipalaiduoti, sukiodami ir čiupinėdami savo papuošalus. Pavyzdžiui, sidabrinius žiedus arba sidabrines grandinėles. Jei ir Jūs norite išbandyti raminantį sidabro poveikį, kviečiame apsilankyti auksosala.lt.

 

Galimas antiseptikas

 

Ar žinote, kad ankstyvaisiais laikais namų šeimininkės ir pagyvenusios karališkosios šeimos damos pirmenybę teikė sidabriniams raktų žiedams ir sidabriniams raktams, o ne bet kokiam kitam metalui? Sidabras buvo žinomas kaip netoksiškas ir nealergizuojantis odos metalas.

 

Net ir šiandien sidabras laikomas gana antiseptiniu metalu. Medicinos moksluose įrodyta, kad sidabro nitratas yra esminė medžiaga įvairioms odos infekcijoms, pavyzdžiui, nuospaudoms ir karpoms, gydyti.

 

Sidabro papuošalus gali nešioti net nuo odos nudegimų kenčiantys žmonės. Įvairių odos kremų, naudojamų daliniams ir visiškiems nudegimams gydyti, sudėtyje yra medžiagos, pavadintos SSD (sidabro sulfadiazinas). Ji veikia kaip organizmo bakterijas naikinanti medžiaga.

 

Gali padėti, kovojant su peršalimo ligomis ir gripu

 

Sidabras pasižymi antibakterinėmis ir antimikrobinėmis savybėmis. Jis gali naikinti grybelius, bakterijas ir tam tikrus virusus. Antibakterinį poveikį turi teigiamai įkrauti sidabro jonai. Jie padeda kovoti su mikroorganizmais. Sidabriniai papuošalai gali padėti sergant peršalimo ligomis ir gripu bei padėti kovoti su kitomis infekcijomis.  Natūralios antimikrobinės sidabro savybės yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl daug medicininės įrangos gaminama iš sidabro. 



 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai