Sveikas kūnas, sveikas protas: 10 patarimų, kaip kuo ilgiau išlikti sveikam ir jaunam

 

Siekdami gyventi visavertį gyvenimą, daugelis nori išlikti sveiki ir jauni. Sveikas kūnas ir sveikas protas eina koja kojon ir vienas be kito negali funkcionuoti. Kad išlaikyti sveiką kūną ir protą yra labai svarbu, tikriausiai abejonių nekyla, tad aptarkime patarimus bei gudrybes, padėsiančias tai daryti kuo ilgiau ir išlikti sveikiems ir jauniems.

 

Kodėl svarbu išlikti sveikam ir jaunam?

 

Sveikas kūnas ir protas gali padėti gyventi visavertį gyvenimą tiek asmeniniu, tiek profesiniu požiūriu. Rawpowders.lt ekspertai dalinasi patarimais,  kaip ir kodėl kiekvienas turime rūpintis savo gera savijauta:

 

 1. Geresnė fizinė sveikata: Sveikas kūnas gali padėti išvengti įvairių lėtinių sveikatos sutrikimų, tokių kaip širdies ligos, aukštas kraujospūdis, diabetas ir nutukimas. Tai gali padėti gyventi ilgiau ir laimingiau.

 

 1. Daugiau energijos: Kai jūsų kūnas sveikas, turite daugiau energijos atlikti kasdienes užduotis ir užsiimti savo pomėgiais ir interesais.

 

 1. Geresnė psichinė sveikata: Sveikas kūnas gali lemti sveiką protą. Kai gerai jaučiatės fiziškai, tai gali pagerinti nuotaiką ir padėti suvaldyti stresą bei nerimą.

 

 1. Didesnis produktyvumas: Kai esate sveiki, esate produktyvesni darbe ir galite geriau atlikti kasdienes užduotis.

 

 1. Geresnė savivertė: Sveikas kūnas gali padėti gerai jaustis ir padidinti pasitikėjimą savimi.

 

Patarimai, kaip išlaikyti sveiką kūną ir protą

 

 1. Reguliariai mankštinkitės

Mankšta yra vienas geriausių būdų išlaikyti sveiką kūną ir protą. Sportas pagerina širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą, sustiprina raumenis ir kaulus bei palaiko pozityvią nuotaiką. Ligų kontrolės ir prevencijos centro rekomendacija yra  suaugusiesiems žmonėms bent 150 minučių per savaitę treniruotis vidutinio intensyvumo aerobinės veikloje arba 75 minutes energingoje aerobinėje veikloje.

 

 1. Valgykite subalansuotą maistą

Subalansuota mityba yra labai svarbi sveikam kūnui ir protui palaikyti. Subalansuotą mitybą sudaro įvairūs vaisiai, daržovės, neskaldyti grūdai, liesi baltymai ir sveiki riebalai. Taip pat svarbu riboti perdirbtų maisto produktų, saldžių gėrimų ir sočiųjų riebalų vartojimą.

 

 1. Pakankamai miegokite

Pakankamas miego kiekis yra labai svarbus tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Miegas padeda jūsų organizmui atsistatyti ir atsinaujinti, be to, jis gali padėti pagerinti jūsų nuotaiką ir pažinimo funkcijas. Nacionalinis miego fondas rekomenduoja suaugusiesiems miegoti 7-9 valandas per naktį.

 

 1. Valdykite stresą

Stresas gali neigiamai paveikti jūsų fizinę ir psichinę sveikatą. Svarbu rasti būdų, kaip valdyti stresą, pavyzdžiui, praktikuoti atsipalaidavimo technikas, tokias kaip gilus kvėpavimas ar meditacija, reguliariai mankštintis arba prireikus kreiptis profesionalios pagalbos.

 

 1. Išlikite hidratuoti

Norint išlaikyti sveiką organizmą, būtina gerti pakankamai vandens. Vanduo padeda reguliuoti kūno temperatūrą, sutepa sąnarius ir padeda virškinti. Rekomenduojama, kad suaugusieji per dieną išgertų ne mažiau kaip 8 puodelius vandens.

 

 1. Venkite kenksmingų medžiagų

Venkite kenksmingų medžiagų, tokių kaip tabakas ir per didelis alkoholio kiekis. Rūkymas gali padidinti įvairių sveikatos sutrikimų, įskaitant plaučių vėžį, širdies ligas ir insultą, riziką. Per didelis alkoholio vartojimas taip pat gali turėti neigiamą poveikį jūsų sveikatai, įskaitant kepenų pažeidimus ir padidėjusią vėžio riziką.

 

 1. Palaikykite socialinius ryšius

Socialinių ryšių palaikymas yra svarbus tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Socialinė izoliacija gali sukelti depresiją, nerimą ir kitus sveikatos sutrikimus. Svarbu palaikyti ryšius su draugais ir šeima bei dalyvauti socialinėje veikloje.

 

 1. Palaikykite aktyvų protą

Aktyvus protas gali padėti išlaikyti pažintines funkcijas ir sumažinti demencijos riziką. Tokia veikla, kaip skaitymas, galvosūkių sprendimas, mokymasis naujų įgūdžių ir intelektualūs pokalbiai gali padėti išlaikyti jūsų protą aštrų ir aktyvų.

 

 1. Reguliariai tikrinkitės sveikatą

Reguliarios sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo patikros gali padėti anksti nustatyti ir valdyti bet kokius sveikatos sutrikimus. Svarbu reguliariai tikrintis dėl tokių ligų, kaip aukštas kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir vėžys.

 

 1. Rūpinkitės savimi

Norint išlaikyti sveiką kūną ir protą, labai svarbu rūpintis savimi. Tai gali būti užsiėmimas mėgstama veikla, kuri teikia džiaugsmo ir atsipalaidavimo, pavyzdžiui, knygų skaitymas, maudynės vonioje arba jogos pratimai. Taip pat svarbu nustatyti ribas ir teikti pirmenybę savo psichinei ir emocinei gerovei.


 

Įtraukę šiuos patarimus į savo kasdienybę, išliksite energingi, būsite ilgiau sveiki, o pozityvumas ir sveikos gyvensenos toleravimas padės išlikti kuo ilgiau jauniems.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai