Nepakliūk į spąstus vidury dienos

Visos esame patyrę išprievartavimo ar apiplėšimo baimę. Apima siaubas, kai pagalvoji, jog jeigu kas užpultų - juk negalėtum apsiginti. Tačiau yra būdų, kaip, pasinaudojant moteriška intuicija, riziką būti išprievartautai sumažinti.
 

Visi žino, kad pavojinga vėlai vakare vaikščioti po parką ar mašinų stovėjimo aikštelę. Bet ką galėtumėte pasakyti apie tvarkingai apsirengusį, savimi pasitikintį vyriškį, kuris gatvėje vidurdieny klausia kelio ar prašo ką nors padėti? Pasijaučiate nejaukiai, nes stengiatės būti mandagi. Dėmesio! Moteriška intuicija gali nemeluoti, nes prievartautojai kartais atrodo kaip tikri džentelmenai.
Žmonės, kurie gali nuskriausti, dažnai naudoja įtikinamus triukus, stengdamiesi sumažinti jūsų budrumą. Jeigu prie jūsų artinasi nepažįstamas vyras, nesileiskite užliūliuojama jo draugiškų manierų. Vietoj to prisiminkite, jog gatvėje esate viena, o prieš jus - nepažįstamasis.
 

Nesusižavėkite juo


Žmonės naudoja žavesį, kad pasiektų to, ko nori. Jie stengiasi mus kontroliuoti savo patrauklumu. Ar negirdėjote savo draugės apie tą, kuris ką tik iškrėtė kiaulystę, sakant: “Bet jis toks malonus…”? Visada prisiminkite, kad geros manieros dar nereiškia, jog žmogus yra išties geras, o daugelis kaip tik pasinaudoja savo žavesiu nedoriems tikslams pasiekti. Taigi visada pagalvokite, kokie šio žmogaus elgesio motyvai.
Moterims ypač nemalonu be jokios priežasties nusisukti nuo nepažįstamo žmogaus, nes jos yra įpratusios visus užjausti, globoti ir ką nors įžeisti joms yra sunku. Tačiau išorinis žavesys - nepakankama priežastis pasitikėjimui, kuris gali tapti tik sumaniu jauku. Tiesiog gyvybiškai svarbu išmokti pasitikėti savimi ir visų pirma galvoti apie tai, kaip nepatekti į pavojų ir nesukti sau galvos dėl įžeistų prašalaičio jausmų.
 

Atsisakykite pagalbos


Jeigu nepažįstamasis ignoruoja jūsų aiškiai ištartą “ne”, tai gali būti pavojaus ženklas. Pavyzdžiui, jeigu vėlai vakare jums išlipus iš automobilio koks vyriškis pasisiūlo panešti krepšį, intuicija jums greičiausiai lieps atsisakyti pagalbos. Pasakykite “ne” ir į jokį pokalbį nesileiskite. Padorus vyras, neturintis jokių piktų kėslų, supras jūsų jausmus. O jeigu nepažįstamasis dar bando kažką sakyti, pakelkite balsą: “Aš sakiau, ne”.
“Ne” yra baigtas ir visiems suprantamas sakinys. Bet jeigu dar bandysite atsiprašinėti, nepažįstamajam bus aišku, kad jums sunkoka atsisakyti, kad esate silpna ir greičiausiai lengvai pasiduosite.
 

Per daug detali kalba- blogai


Nepasitikėkite vyrais, kurie pateikia per daug informacijos. Kai žmonės sako tiesą, jiems visai nereikia pateikti neliečiančių reikalo detalių. Bet kai žmonės meluoja, jie kalba per daug, kad ir patys patikėtų tuo, ką sako.


Įsivaizduokite, kad praeivis klausia, kaip patekti į geležinkelio stotį. Jeigu jis neturi jokių kėslų, po to, kai jam paaiškinsite, pokalbis greičiausiai ir baigsis. Bet verta susirūpinti, jeigu jis pradės pasakoti, kur ir kodėl važiuoja, kaip jus pastebėjo ir t.t. Kuo pokalbis ilgesnis - tuo blogiau, nes jis stengiasi priversti pasijusti jo pažįstama. Nesikalbėkite su juo - paprasčiausiai pasakykite, kad turite eiti, neaiškinkite kodėl.
 

Nepražiopsokite žodelio “mes”


Dar vienas pavojingas signalas: visiškai nepažįstamas vyras su jumis ima kalbėti, vartodamas žodelį “mes”. Jo tikslas - sukelti visiško pasitikėjimo jausmą. Pavyzdžiui, jei nepažįstamasis pasisiūlė panešti pirkinių krepšį, sakydamas: “Mums būtinai reikia jį kuo greičiau nunešti į butą, nes kitaip gali suplyšti”, geriausiai tuojau pat atsisakyti. Paprasčiausiai pasakykite: “Aš neprašiau pagalbos ir ji man nereikalinga”.
 

Pagalvokite apie jo motyvus


Jeigu nepažįstamasis sako “pažadu”, tai reiškia, kad labai nori kažkuo įtikinti. Bet kam jam to reikia? Jeigu koks nors nepažįstamas vyras sako: “Pažadu, tik palydėsiu tave iki gatvės galo”, tai greičiausiai jo tikslas tikrai ne toks.
 

Nesijauskite kalta


Jeigu atsisakote kalbėtis su kokiu įtartinu vyru, jis greičiausiai pasistengs sukelti jums kaltės jausmą, kad jūs panorėtumėte elgtis priešingai. Tokiu atveju jis greičiausiai jums “prikabins etiketę”, pavyzdžiui: “Tu turbūt esi snobė ir su tokiais kaip aš nenori kalbėtis”. Atsiminkite, kad jums svarbiau jūsų gyvybė, o ne jo nuomonė.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai