Šokis - tai vaistas kūnui ir sielai

Žurnalo svečiai - Europos ir Pasaulio Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempionas, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto sportinių šokių katedros dėstytojas, Klaipėdos apskrities šokių studijos “Svajonė“ vadovas Alvydas Soraka ir jo šokėjai
 

Pamilęs šokį ir 18 metų šokęs “Žuvėdroje”, A.Soraka su šokiu neketina atsisveikinti visą savo gyvenimą. Prieš 8 metus pradėjęs šokio meno mokyti klaipėdiečius, šiandien džiaugiasi gausiu šokėjų būriu.

Į šokio aikštelę ateina jaunimas ir vyresnio amžiaus žmonės. Čia nesvarbu amžius ar profesija.

A.Sorakos profesionalumas leidžia į šokio aikštelę pakviesti ir žmones su negalia. Šis kolektyvas - vienintelis Lietuvoje, kai šokėjai, sėdintys vežimėliuose, šoka be asistentų.

“Svajonės” vadovo moto: “Šokis - tai vaistas kūnui ir sielai, todėl jis turi būti prieinamas kiekvienam”.


 

Kaip gimė mintis įkurti šokių mokyklą suaugusiesiems? Kokia tai mokykla?



Dar šokant “Žuvėdroje” daug teko dalyvauti konkursuose Vokietijoje. Mane visada stebino tai, kad po konkurso į šokių aikštelę susirinkdavo šokti suaugusieji mėgėjai. Aš visada su džiaugsmu, o kartu ir pavydu stebėdavau šokančias poras, kol vieną kartą gimė mintis, jog reikia tokias tradicijas kurti ir savo gimtajame mieste Klaipėdoje.

Į pirmąsias šokių pamokas susirinko tikri šokio entuziastai. Žmonės su džiaugsmu mokėsi pirmųjų tango, lėto valso, rumbos žingsnių. Visi lyg susitarę kartodavo: “Tai buvo mano gyvenimo svajonė”. Taip gimė ir studijos pavadinimas “Svajonė”.



Šokio džiaugsmą ir naudą šokėjai pajunta labai greitai. Grojant muzikai, šokėjai atsikrato dienos įtampos, pamiršta stresą, išlieja susikaupusią nereikalingą energiją ir kartu pasisemia naujų jėgų, teigiamų emocijų.

Mūsų studiją žmonės pasirenka ne tik dėl šokio pamokų - tai puiki laisvalaikio praleidimo forma, bendravimas. Čia susirenka bendraminčiai - šokio entuziastai. Šokantis žmogus gražus, jis laimingesnis - vadinasi, ir sveikesnis.


 

Ką apie šokį mano patys “Svajonės” šokėjai?



Tomas: Šokant užsimiršta kasdieniniai rūpesčiai. Šokdamas jaučiu fizinį ir dvasinį malonumą.

Vidas: Kur buvau anksčiau? Be reikalo nepasidaviau įkalbinėjamas. Nebereikia galvoti apie sportą; šokis - maksimalus malonumas ir fizinis krūvis kartu.

Antanas: Šokdamas per gana trumpą laiką visiškai atsipalaiduoju, pailsiu, išeinu pakilios nuotaikos.

Dalia: Neįsivaizduoju gyvenimo be šokių. Šokis - tai malonumas, gražus laisvalaikio praleidimas.

Romana: Šokis gimdo šypseną ir žadina fantaziją. Gydo depresiją.

Aldona: Pirmą kartą į šokio aikštelę įžengiau, kai man buvo 37-eri. Man skaudėjo ir traškėjo kaklo slanksteliai, o gydytojai sakė, kad tai - visam gyvenimui. Po 2 mėnesių šokių pamokų dingo kaklo skausmas ir traškesys. Šokis - tai vaistas nuo visų ligų, tai jaunystė - bet kuriame amžiuje...


 

Ar tikrai šokis - vaistas kūnui ir sielai?



To klausiame “Svajonės” šokėjų medikų.

Rasa Bielskienė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja:
Šokis leidžia įveikti depresiją, apatiją, susikaustymą, stuburo sustingimą, sąnarių skausmus, dirglumą, nepakantumą, hipodinamiją. Šokis padeda išgydyti širdies ritmo sutrikimus, nemigą.
Šokis gali subalansuoti savijautą, sumažinti įtampą, nuovargį.

Roma Kavaliauskienė, gydytoja kardiologė:
Žmonės vis labiau suvokia judėjimo svarbą sveikatai. Gyvenimo tempas vis greitėja, tačiau daugelio žmonių fizinis aktyvumas, priešingai - mažėja. Mažiau judame - blogiau jaučiamės. Kūnas tampa vis sunkesnis, praranda formą. Šokis - tai fizinis aktyvumas, gerinantis savijautą, didinantis darbingumą (ne tik fizinį, bet ir protinį), gražinantis kūno formas. Jis mažina psichinį stresą, garantuoja naudingą ir malonų laisvalaikio praleidimo būdą, pagaliau taupo pinigus, kuriuos potencialiai galima išleisti gydantis.

Šokis lavina judesių koordinaciją, vikrumą, lankstumą, ištvermę ir greitumą. Jis gerina raumenų bei sausgyslių elastingumą, sumažina giliųjų raumenų įtampą, atsirandančią nuo ilgo sėdėjimo darbe ar automobilyje, mažina traumų riziką, padeda greičiau ir geriau pajusti savo kūną. Ilgai, bet neintensyviai šokant pagerėja riebalų rūgščių oksidacija ir stiprėja širdies ir kraujagyslių sistema.

Šokant dirba beveik visos raumenų grupės.

 

 

Straipsnio autorustę prisiima

Aldutė Striaukienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai