Vaikas serga ir serga. Ką daryti?

Kiekvienos jaunos mamos gyvenime ateina toks laikotarpis, kai atrodo, kad kažkas baisaus nutiko vaikui – jis nuolat kosėja, sloguoja, karščiuoja, čiaudi. Atrodytų, viskas buvo gerai, tačiau staiga ėmė ir pasikeitė. Kodėl taip yra? Kodėl maži vaikai taip dažnai peršąla ir serga? Ar jų imuninė sistema silpnesnė? Šiuos ir kitus visus dominančius klausimus uždavėme Vilniaus universiteto vaikų klinikos vadovui prof.habil.dr. Algimantui RAUGALEI.
 

Vaikų imunitetas. Ar jis silpnesnis?


Tikra tiesa tai, kad maži vaikai iš tiesų serga dažniau nei suaugusieji, o ir peršalti jie yra linkę labiau nei jų vyresni broliai ar seserys bei tėveliai?
Kaip pasakojo prof.A.Raugalė, vaikų amžiuje yra ankstyvojo amžiaus rizikos grupė, kurią specialistai vadina „dažnai sergančiais vaikais“. Į šią grupę dažniausiai patenka vaikai iki trejų metų. Jie – ypač pažeidžiami įvairių aplinkos poveikių.
Kodėl taip yra? Medikai yra apskaičiavę, kad pagal už imunitetą atsakingų imunoglobinų skaičių vaikai iki trijų metų yra silpnesni ir priklauso didžiausiai rizikos susirgti peršalimo ligomis grupei. Dažniausias šių ligų pobūdis – įvairios kvėpavimo takų ligos, kurios sudaro netgi per 80 proc. visų atvejų.
Vyresnių nei trejų metai amžiaus vaikų imuninės sistemos atsparumas keičiasi – jis didėja, panašėja į suaugusiojo.


 

Darželis, mokykla... Kaip apsaugoti vaiką?


Kaip iš savo praktikos prisiminė profesorius, labai dažnai sulaukiama išsigandusių mamų pastebėjimų, kad, pradėjus leisti į darželį ar mokyklą, iki tol buvęs palyginti sveikas vaikas pradėjo nuolat sirgti.
Nieko nuostabaus – iš izoliuotos namų aplinkos vaikas patenka į kolektyvą, kuris yra labai didelis rizikos susirgti veiksnys bei „puiki“ vieta įvairiems kontaktams su virusinėmis infekcijomis. Na, o kalbant paprasčiau, – mokyklos ir darželiai pilni peršalusių ir sergančių vaikų. Tad, grupėje ar klasėje esant nors vienam sergančiam vaikui, atsiranda didelė tikimybė užsikrėsti ir kitiems, kadangi aplinkoje aktyvėja virusas ir kitus užkrečia oro lašeliniu būdų (ypač kostint, čiaudint ir t.t.).
Ką daryti? Kaip to išvengti? Anot A.Raugalės, – pats blogiausias dalykas, kurį galima padaryti vaikui sergant, – tai jį leisti į darželį ar mokyklą. Taip daroma bloga tiek sau, tiek ir aplinkiniams.
Peršalus, sloguojant, netgi tais atvejais, kai temperatūra nėra pakilusi – būtina likti namie, kol vaikas pasveiks. Jau nekalbant apie rimtas peršalimo ligas, tokias kaip ryklės uždegimas, laringitas, tracheitas, bronchitas ir t.t. Jau vien ūminiam tonzilitui gydyti antibiotikais reikia 10 dienų, tad – jokių minčių apie vaiko išleidimą iš namų tik numušus temperatūrą.
 

Kaip stiprinti imunitetą?


Tikriausiai natūraliai kyla klausimas – kaip padėti savo vaikui sustiprinti imunitetą ir išvengti visų minėtų ligų?
Tam yra keletas būdų – visų pirma, žinoma, patys paprasčiausi dalykai, tokie kaip sveika mityba ar protingas grūdinimasis. Dėl būdų, kaip grūdinti vaiką, kad neatsirastų priešingų norimoms reakcijų, kiekviena mama turėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Jis patars, kokią mankštą daryti ir kokius kitus veiksmus atlikti. Viena iš dažnai daromų klaidų – tai vaiko rengimas per šaltai arba per šiltai. Kartais persistengiama prirengiant per daug megztinių, kadangi vaikas suprakaituoja, o tokiu atveju peršalti labai lengva.
Dar vienas veiksnys, į kurį derėtų atkreipti dėmesį, jeigu vaikas serga ypač dažnai, tai situacija šeimoje. Galbūt, pvz., tėvas arba mama serga kokia nors infekcine ar lėtine liga? Tai neigiamai veikia ir vaiką.
Na, ir, žinoma, galiausiai – įvairių preparatų, skirtų imunitetui stiprinti (imunostimuliatorių) vartojimas. Jų yra daug ir įvairių, daugelis jų turi įvairų poveikį bei įvairią sudėtį. Tinkamiausią savo vaikui geriausia parinkti pasikonsultavus su vaistininku arba šeimos gydytoju.
O, derinant visas išvardintas priemones bei šiuos preparatus, galima pasiekti tikrai neblogų rezultatų.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

uoga
2011-06-12 06:49
Niekam tikes straipsnis ir kruva reklamu.Mano vaikai serga ir serga.Ir nesvarbu privaciai juos gydai ar ne.Is patirties galiu pasakyti, nekisit gydytojam pinigu.Jie dziaugiasi ir naudojasi vaiku ligom ir tevu baimem.Kol vaikai neissisirgs, kol susipazins su visais virusais, nesitikekit stebuklo.Ir atiduodu vaikams savo laika, savo karjera, savo asmenini gyvenima.Ir taip jau 10 metu.
reklamos aukos
2011-02-10 21:50
sudas o ne staripsnis
Kristina
2010-10-11 15:34
Gal baikite tas reklamas ir prekybas?
Mamos, rašykite tikrus receptus ir asmeninę patirtį, nes reklama tikrai šiuo atveju neveikia.

Mamytei, kuri išleido daug pinigų, reiškiu užuojautą dėl to, bet turiu pasakyti, kad turėkite kantrybės, vaikas turi išsisirgti kad susiformuotų imuninė sistema. Patys brangiausi vaistai ne visada būna efektyviausi kiekvienam konkrečiam vaikui, nors taip teigia gamintojai.

Žinau, žinau, žinau, ką reišia, kai nuolat serga. Tai košmaras nesibaigiantis. Pati turiu du vaikus ir jie visada serga abu iš karto. Savaitę einam į darželį, dvi savaites būnam namie.

Dabar konkretūs patarimai:
-prieš ir po darželio kasdien išplaukite vaikui nosytę jūros vandeniu ir išskalaukite gerklytę pasūdytu vandeniu su soda arba jodo lašeliu. Bakterijos ir virusai nemėgsta sūrios aplinkos.
-pratinkite vaiką kuo dažniau plauti rankas, be to, darželiuose turi būti vienkartiniai rankšluosčiai. Medžiaginuose nusėda visi aplinkui esantys virusai.
-naudokite imunostimuliatorius su ežiuole, homeopatinius imunostimuliatorius prieš išeidami į darželį kasdien ryte.
-aišku, natūralūs vitaminai nepakenks irgi (natūralūs vaisiai ir daržovės - ne dirbtinės sultys iš pakelio, natūrali šviežia žuvis - ne dirbtinai gaminti žuvų taukai ir pan.)
inceptum
2010-04-15 21:44
www.inceptum.lt
inceptum
2010-04-15 21:33
Be kitų svarbių priemonių, labai svarbios yra inhaliacijos. Šiais klasimais galime padėti, kadangi parduodame naujus japoniškus inhaliatorius "OMRON" kaina 188 litai. Tai puiki priemonė Jums ar Jūsų vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų ligų, bei profilaktika nuo peršalimo ligų. Pristatome visoje Lietuvoje.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai