Mankšta brandžiame amžiuje

Tikriausia ne viena 40 ar 50 metų perkopusi moteris pagalvoja: „Kaip turėčiau mankštintis, kad kuo ilgiau išlikčiau graži, energinga ir patraukli?“ Šia tema kalbiname dvi kūno dizaino specialistes – Respublikinės jogos mokyklos instruktorę kineziterapeutę Rūtą KUBLICKIENĘ ir Ąžuolyno sporto sveikatingumo centro treniruoklių salės instruktorę, visuomenės sveikatos specialistę Sandrą BARKAUSKIENĘ.
 

Jeigu aktyviai gyvename ir sportuojame visą gyvenimą, žinosime, ką daryti, ir kai perkopsime 40 ar 50 metų. Tačiau ką daryti toms, kurios puikiai jautėsi ir be sporto, tačiau ilgainiui pastebėjo, kad kūnas apvalėja, raumenys glemba ir laikysena jau nėra tokia grakšti kaip jaunystėje?
Vyresniame amžiuje vyksta hormonų pokyčiai, todėl mankšta šiame amžiuje yra net svarbesnė nei jaunoms moterims. Kūnas palaipsniui praranda stangrumą, didėja antsvoris. Aktyvus fizinis gyvenimas padeda smarkiai atitolinti kai kuriuos sveikatos sutrikimus: šlapimo nelaikymą, osteoporozę, sąnarių, galvos skausmus. Būtent šiuo metu moteriai, kuri rūpinasi savimi, labai svarbu kuo daugiau judėti.


 

Mažinkime riebalų kiekį


Pasak Rūtos Kublickienės, būtent fizinė veikla sulėtina organizmo degeneraciją, padeda išsaugoti fizinį pajėgumą, t.y. atitolina negatyvius senėjimo požymius.
Svarbiausia užduotis – sumažinti riebalų kiekį. Tai padės padaryti atletinė gimnastika. Individualią pratimų programą treniruoklių salėje pradžioje atlikite padedant treneriui. Jau po kelių mėnesių (treniruotis reikėtų ne mažiau kaip 2–3 kartus per savaitę) pasikeis raumenų ir riebalų santykis, galėsite grožėtis patrauklesnėmis kūno linijomis. Viską lemia darbas. Tik nepersistenkite, rinkitės mažo ar vidutinio intensyvumo fizinį krūvį. Svarbu, kad nebūtų nemalonių pojūčių.
Aktyviau sportuojant naudinga pavartoti magnio, vitamino B 6 ir kalio preparatų, kad stiprėtų širdies raumuo.
Vidutinio amžiaus moteriai labai naudinga tai ci gimnastikos sistema, joga, taip pat slidinėjimas, greitas ėjimas, plaukimas baseine, važiavimas dviračiu (tinka ir stacionarus), krepšinis.
Minėtosios metodikos bei sporto pratybos gerina medžiagų apykaitą, puikiai atpalaiduoja nuo įtampos, kasdieninių rūpesčių. Saikingas fizinis aktyvumas lavina ištvermę, mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką, diabeto, galvos skausmų.streso kūną ir sielą.
Jeigu nevargina sąnariai, galite lankyti mažo intensyvumo aerobiką, kuri stiprina nugaros ir pilvo raumenis.
„Brandaus amžiaus moteriai labai tinka joga, ji padeda palaikyti endokrininės sistemos balansą. Įvairios jogos pozos stimuliuoja antinksčių veiklą, stiprina didžiuosius bei giliuosius raumenis, suteikia energijos. Depresiją, nuovargį, padidėjusį prakaitavimą padeda įveikti atsipalaidavimo ir kvėpavimo pratimai. Jei nesinori į sporto salę, galite įvairius pratimų kompleksus atlikti ir namuose. Tik nepervarkite ir derinkite juos su sparčiu ėjimu ar lengvu bėgiojimu“, – sako Rūta Kublickienė.
 

Ar turite žingsniamatį?


Jei jums patinka bėgioti, verta įsigyti žingsniamatį, kuris skaičiuoja žingsnius ir nueitą ar nubėgtą atstumą. Pasinaudojus šiuo nedideliu patogiu prietaisu, galima ne tik tiksliai suskaičiuoti atstumą ir jį pagal poreikį didinti ar sumažinti, bet ir sužinoti, kiek sudeginote kalorijų bei riebalų.
Iš pradžių eikite individualiu tempu, o, kai sustiprės raumenys, galite pradėti bėgioti ir ristele. Pasirinkite saugią minkštą dangą, patogius minkštu lanksčiu padu sportinius batelius. Širdžiai treniruoti ir medžiagų apykaitai gerinti tinkamas tempas yra 6 km/val.
Lengvas pasivaikščiojimas ar bėgimas padės jaustis žvaliai ir darbingai.
Sportui skirkite nors po 30 minučių 4–5 karus per savaitę.

Pataria Sandra Bardauskienė
Sportuodamos treniruoklių salėje
· dirbkite su nedideliais svoriais
· kiekvieną pratimą, skirtą tam tikram raumeniui, atlikite mąstydami apie pratimo atlikimo techniką
· pratimus atlikite lėtai
· pasirinkite sau malonų svorį – nei per lengvą, nei per sunkų
· dėl pratimo technikos pasitarkite su instruktoriumi
· bet kuris atliekamas pratimas neturi jums sukelti skausmo, nemalonių pojūčių
· sekite kvėpavimą: atlikdami judesį pasipriešinimo metu – iškvėpkite, o atsipalaiduodami – įkvėpkite.
 

Kaip judėti, jei jums per 50


· Judėkite atsargiai. Fizinius pratimus darykite taisyklingai ir būtinai pailsėkite. Neskubėkite.
· Rinkitės mažo ar vidutinio intensyvumo krūvius.
· Išmokite taisyklingo kvėpavimo jogos studijoje,-tai padės jums nugalėti įtampą, baimę ar nerimą, be to, labiau pasitikėsite savimi.
· Stenkitės, kad treniruotės būtų reguliarios,-2–3 kartus per savaitę.
· Labai naudinga kasdien pavaikščioti: nuėjus 1 km, sudega 100 kcal.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Nijole
2020-01-28 06:18
Esu vyresnio amziau ,tai noriu zinot kokios treniruotes tiktu pilvo mazinimui
VIOLETA
2017-04-10 17:50
Man 52 turiu antsvori 94 kg ugis 168 . Kaip nekeista su tokiu svoriu esu judri , nueinu su zingsniu matuokliu 3km , su dviraciu i savaite du kartus nuvaziuoju po 14 km , darbe vis judu , ryte darau 15 min stuburo gimnastika. Labai padeda geras sexas jame esu kaip 20mete. .....Menesines jau atrodo baigsis nes kova jau tik tepe. Kai virs 50 siulyciau pamilti , tureti gera sexa ir gyventi taip kaip paciai noris . Maloniu zaviu akimirku vienmetem(hi)(hi)
Sena žmona
2017-01-26 19:45
Iki 60 metų darydavau tą pačią mankštą kurią pradėjau maždaug 40-ties.Dabar perkopiau į aštuntą dešimtį, tai niekur nerandu jokių patarimų, atrodo.kad reik susisupt į paklodę ir eit į kapus... Neturiu nei vieno iš paminėtų negalavimų,ir čia neradau nei vieno patarimo kokie būtent pratimai,judesiai būtų naudingi ,nes pradėjau prarasti buvusią taliją ir "auginu" antrą pilvą,ko visai nenoriu.Todėl manau kad straipsnis niekam nevertingas, viskas labai abstrakčiai ir jokių konkrečių patarimų.
Dolirana
2007-05-02 13:13
Aš pritariu tam, kad pas mus moterys labai pasendinamos. Čia sakoma, kad 50 metų, tai antra jaunystė, čia, kad persenusi. O kaip vadinti 70 - 80 m. ir vyresnes?
Tess
2007-04-13 19:04
Geguzes menesi man sukaks 50. Man tai tik skaicius. Jusu straipsnyje jus rasote apie 40 - 50 kaip apie senutes. Darykite tai letai, atsargiai ir pan. Mano ugis 168cm ir svoris 57-59kg. Svyruoja, nes vasara sveriu truputi maziau nei ziema. Jauciuosi puikiai ir visai nesijauciu 50. Siais laikais 40-50 labai graziai ir gerai atrodo ir nelaiko saves senutemis. Sis straipsnis neblogas, bet daugiau tinka 70 metems moterims.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai