Stebuklinga prisilietimo galia

Netikėtai šiltas pavasaris, daugumai anksčiau laiko priminęs apie vasariškus rūbus bei apavą, privertė atverti daugiau kūno ir paskatino apsilankyti ne tik grožio priežiūros salonuose, bet ir masažo centruose.
Tiesa, masažas - tokia procedūra, kuri reikalinga visiems ir visada. Nei metų sezonas, nei žmogaus amžius jam neturi įtakos. Atpalaiduojantis, gydomasis, grožio, labiau tradicinis ar egzotiškas – gausa išties didelė, pasirinkimas platus. Belieka kiekvienam atrasti savo. Ir masažo būdą ir specialistą.
Pačiai teko išbandyti ne vieną masažo rūšį, tad suprantu kaip nepaprasta atrasti patį priimtiniausia, labiausiai pateisinantį lūkesčius. O jei kilo idėja pakvietimą į masažą įteikti kaip dovaną – tuomet atsakomybė dar didesnė.

 

Tad ieškantiems kažko įdomaus ir malonaus patarčiau išbandyti ypatingą MA-URI sesiją. Gal tai nėra pati karščiausia naujovė lietuviškame masažo pasaulyje, bet tikrai dar pakankamai gaivus vėjo gūsis ir juo galima nustebinti.
Ir ne vien dėl to, kad dar nedaug kas jį atlieka, mano nuomone tai pliusas, bet ir todėl, kad tai ypatinga procedūra norintiems vienu metu patirti ir stiprų atsipalaidavimą ir gilų kūno masažą.


Apie tai iš kur ir kodėl šis masažas atkeliavo į Lietuva, regis jau turinčią gausią panašių paslaugų pasiūlą, komentuoja Jūratė Žvirgždienė , MA-URI kūno mankštos specialistė. Pasak MA-URI instituto, šią sveikatos stiprinimo rūšį patartina vadinti net ne masažu, o prisilietimo meno sesija ar MA-URI kūno mankštinimu. Jos metu susipina prisilietimas, muzika, malda ir šokis.

 
- Kaip kilo mintis išmokti šio masažo paslapčių?

 

- Noras atsirado ją išbandžius. Kai pats pajunti ilgalaikį šios procedūros poveikį, supranti kiek ji suteikia jėgų – norisi pasidalinti. O tada jau darai ir pasaulis tau padeda. Šios prisilietimo meno sesijos metu patiriami patys maloniausi pojūčiai, todėl labai gerai nors trumpai tai pajusti. Tad ją rekomenduoju ir pavargusiems, ir visai gerai besijaučiantiems žmonėms.
Pirmoji mokymų dalis vyko Lietuvoje, o antrasis etapas Naujojoje Zelandijoje. MA-URI remiasi senovės Polinezijos gydymo praktikų ir principų išraiška, pritaikyta šiuolaikiniam žmogui. Gyvendami pagal senąsias polineziečių tradicijas maoriai tiki, kad kūno mankštinimas išplečia ir paspartina asmens suvokimą ir išjudina praeities blokus: fizinius, mentalinius, emocinius ir dvasinius tam, kad būtų galima atsiverti žinioms ir suvokimui, glūdintiems žmogaus viduje.Tačiau šios procedūros nėra lengvai prieinamos ir pačioje Naujojoje Zelandijoje. Masiškai besilankantiems turistams gali ir nepavykti patirti šio meno teikiamos naudos, nes pačių maorių ten likę apie penkiolika procentų, o jų atliekami kūno ritualai laikomi paslaptyje ir perduodami tik to vertiems žmonėms. Tai šamanų sukaupta patirtis virtusi savotišku kūno ir sielos stiprinimo paveldu.

 

-Kaip atliekamas šis ritualas?

 

-Labai svarbus pasiruošimas. Pats specialistas, atliekantis masažą, turi būti švarus ir kūnu, ir mintimis. Jei esi piktas ar prislėgtas – geriau neliesti kito žmogaus. Pirmiausia pats turi išmokti tvarkytis su savo emocijomis. Stiprų valomąjį poveikį suteikia maldos.

Procedūra atliekama dviem etapais: sąnarių mankštos ir judesių dilbiais. Sąnarius mankštinti galima ir atskirai, ypatingai vyresniems žmonėms. Bet esmė yra išstumti užsistovėjusią energiją ir duoti vietos naujai, pozityviai.

 

Tad geriausiai atlikti visą sesiją bent penkis kartus su vienos, dviejų dienų pertraukomis. Atpalaidavimui galima šią mankštą atlikti bent du kartus per mėnesį.
Vien jau kūno įtrynimas aliejais suteikia stiprų valantį poveikį, stimuliuoja kraujotaką ir limfos nutekėjimą, skatina sąnarių elastingumą.Tai, kad MA-URI kūno mankšta atliekama rankų dilbiais, leidžia pajusti judesio vientisumą, giluminį poveikį ir stiprų atpalaidavimą vienu metu.
Prisilietimas tarsi prailgėja, nepasibaigus vienam judesio impulsui prasideda kitas ir taip sukuriamas bangavimo pojūtis. Tikriausiai tai ir yra didžioji paslaptis, sudaranti įspūdį tarsi jus liestų ne masažuotojo rankos, bet banguojantis vandenynas. Girdimas jūros ošimas dar labiau sustiprina šį pojūtį. Juk vandenyje kiekvieno žmogaus pradžia. Jis yra ne tik gyvybės, bet ir viską užvaldančios ramybės, fizinės ir dvasinės harmonijos pradas. Ir tai labai stipriai justi MA-URI prisilietimo meno sesijos metu.


Norinčius daugiau sužinoti apie šią sveikatos stiprinimo rūšį kviečiame skambinti telefonu +370 687 22334.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

gina
2014-10-09 12:05
Būtų geras straipsnis, jei ne klaidos... Gal prieš pateikdami skaitytojui duokit patikrinti lituanistui?

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai