Apsauga nuo prakaito – visai savaitei!

Vasarą visi norime atrodyti itin gražiai ir patraukliai. Moterys nori pasipuošti aptempta palaidine, o ir vyrai nusimeta švarkus. O jei marškiniai prilipę prie nugaros, o po pažastimis išryškėjo prakaito ratilai – pakliūname į išties nepavydėtiną situaciją. Tačiau ar įmanoma neprakaituoti? Kokios priemonės gali padėti jaustis užtikrintai ir saugiai?

 

Prakaitavimas – organizmo apsauga

 

Prakaitavimas – tai natūrali organizmo reakcija, apsauganti nuo perkaitimo. Išsiskyrus prakaitui, šalinamas šilumos perteklius, organizmas aušinamas, ir taip vyksta organizmo termoreguliacijos procesas. Prakaitavimo metu skysčiai ir toksinai šalinami per prakaito liaukas, kurių odos paviršiuje yra daugiau nei du milijonai. Net ramybės metu kūnas prakaituoja ir pašalina apie 500 ml prakaito. Prakaito gausumas priklauso nuo liaukų kiekio žmogaus organizme (moterys jų turi daugiau, tačiau vyrų prakaito liaukos aktyvesnės), ligų, paveldimumo ir kitų priežasčių (maisto, karščių, nervinės įtampos, fizinio krūvio ir kt.). 


Ne vien estetinė problema

 

Daugelį erzina ne tik permirkę drabužiai, bet neretai itin aitrus prakaito kvapas. Tačiau nemalonų kvapą skleidžia ne prakaitas. Jis atsiranda, kai, pasiekęs odos paviršių, prakaitas susiduria su ant jos esančiomis bakterijomis. Todėl, nuplovus šias bakterijas, dingsta ir kvapas. Tačiau vien higienos priemonės, pvz., prausimasis ryte ir vakare, nepadeda susidoroti su įkyriu prakaitavimu. Beje, nemažai žmonių kenčia dėl padų, delnų prakaitavimo, ir tai taip pat sudaro ne tik estetinių, bet ir psichologinių problemų. Žmonės gali vengti bendrauti, nes jaučiasi nepatogiai paduodami prakaituotą delną, bijo nusiauti batus, nes nerimauja dėl suprakaitavusių kojų.

 

Šiuolaikinės priemonės – patogumo ir patikimumo derinys

 

Pati populiariausia ir žinomiausia priemonė nuo prakaitavimo – dezodorantai. Tiesa, žmonės dažnai mano, kad ir dezodorantas, ir antiperspirantas yra vienas ir tas pats. Tačiau taip nėra. Dezodorantai nenaikina ir nesumažina paties prakaitavimo. Jie išvaduoja tik nuo nemalonaus kvapo. Antiperspirantai veikia plačiau, nes jų sudėtyje esančios organinės aliuminio ar cinko druskos siaurina prakaito liaukų latakus, todėl prakaito išsiskyrimas sumažėja.

Priemonėms nuo prakaito žmonės kelia tokius reikalavimus: kad patikimai apsaugotų nuo prakaito ir kvapo, būtų kuo ilgiau veiksmingos. Visas šias savybes turi „Absolute Dry“. Šis ypač efektyvus antiperspirantas sugeba apsaugoti nuo prakaitavimo net 7 dienas ir todėl leidžia patogiai ir ramiai jaustis įvairiose situacijose: svarbiame susitikime, pasimatyme, pokalbyje dėl darbo ir kt. „Absolute Dry“ apsaugo nuo visų rūšių, t.y. pažastų, delnų, padų, prakaitavimo, taip pat tinka ir esant gausiam prakaitavimui. Išdžiūvęs „Absolute Dry“ netepa drabužių, bet užlašėjęs gali sugadinti medvilninį, šilkinį ploną audinį.

Kaip jis veikia? „Absolute Dry“ sudėtyje yra aliuminio chlorido, kuris suformuoja barjerą ir užkerta kelią prakaitui patekti ant odos paviršiaus. Aliuminio chloridas taip pat slopina ir bakterijų dauginimąsi, todėl panaikina ir nemalonų kvapą. „Absolute Dry“ sudėtyje nėra kvapiųjų medžiagų, konservantų ir dažiklių. Be to, šį produktą galima naudoti nebūtinai tik tada, kai vargina gausus prakaitavimas. Jis skirtas visiems, kurie vertina unikalų ilgalaikį ypač efektyvaus antiperspiranto poveikį ir patikimumą. „Absolute Dry“ gaminamas losjono ir servetėlių pavidalu.

Žinoma, kad ir geras produktas, tačiau, netinkamai naudojamas, gali padaryti žalos. Todėl reikia žinoti, kad „Absolute Dry“ sudėtyje esantis aliuminio chloridas kartais gali sukelti odos sudirginimą ir niežulį. Tačiau šie požymiai dažniausiai atsiranda tada, kai tepama ant nevisiškai sausos odos. Todėl prieš naudojant būtina įsitikinti, kad oda yra visiškai sausa. O jeigu požymiai lieka ilgiau, rekomenduojama nuplauti odą ir kitą vakarą vėl patepti. Jeigu oda parausta ir sudirgsta, galima patepti drėkinamuoju kremu, o jei odos reakcija stipresnė, hidrokortizono kremu. Jei sudirginimas nepraeina, „Absolute Dry“ naudoti nerekomenduojama. Taip pat reikia žinoti, kad po skutimosi oda būna labai jautri. Tad neskuskite pažastų 24 val. prieš naudodami „Absolute Dry“. „Absolute Dry“ pagamintas Švedijoje ir parduodamas vaistinėse nuo 1980 m. Naudojant vieną kartą per savaitę buteliuko užtenka 6 mėnesiams!

 

Gražiai ir sveikai atrodo tik tas, kuris žino, kokiai problemai šalinti kokia priemonė yra tinkamiausia.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai