Kaip padidinti organizmo atsparumą infekcijoms

Kai kurioms ligoms būdingas sezoniškumas, ne išimtis ir peršalimo sukeltos ligos – ausų, nosies, gerklės ir kvėpavimo takų infekcijos.
 

Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis duomenimis galima teigti, kad peršalimo ligomis sergama gana dažnai. Be to, visada išlieka rizika, kad šios ligos gali bet kada atsinaujinti ar komplikuotis sunkiomis, lėtinėmis, ilgo ir brangaus gydymo reikalaujančiomis ligomis – sinusitu, otitu, laringitu, bronchitu. Tokia rizika ypač padidėja vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, nes jų imunitetas yra nepakankamai stiprus ligą sukeliančioms bakterijoms ir virusams įveikti.
Kaip žinome, kvėpavimo organų infekcijas dažniausiai sukelia virusai, tarp jų respiracinis sinsiciumo, gripo, paragripo, adenovirusas. Bakterijos Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Haemophilus influenzae, Klebsiella pneumoniae yra dažniausi antrinės infekcijos veiksniai, sukeliantys komplikacijas, tada reikalingas antibakterinis gydymas antibiotikais. Antibiotikų vartojimas ne tik neapsaugo nuo galimo infekcijos pasikartojimo, bet ir skatina antibiotikams atsparių bakterijų porūšių atsiradimą. Be to, dažnas antibiotikų vartojimas silpnina ir taip jau nuo ligos susilpnėjusį paciento imunitetą.
Taip pat reikia prisiminti, kad į alergijas linkusių žmonių imuninė sistema savitai reaguoja į virusus. Sergant peršalimo liga, gaminasi mažiau teigiamų antikūnų, todėl nesusiformuoja patvarus imunitetas, galintis apsaugoti nuo tos pačios ligos. Be to, sergant gaminasi „alerginiai“ antikūnai, kurie sukelia alergines reakcijas.
Sergantiesiems lėtinėmis ligomis – astma, lėtine obstrukcine plaučių liga – kvėpavimo organų infekcija sukelia ligos paūmėjimus.


Dėl minėtų priežasčių visų amžiaus grupių pacientams būtina didinti natūralų organizmo atsparumą infekcijoms, retinti infekcijos atkryčius arba jų išvengti, trumpinti ligos trukmę.
Imunitetą galima stiprinti įvairiomis priemonėmis – vartojant vitaminų ir mineralų, cinko ir ežiuolės derinių, kai kurių augalinių preparatų. Visi jie stiprina imuninę sistemą, bet pasikartojančioms kvėpavimo takų infekcijoms gydyti ir profilaktikai jų veikimas per silpnas.
Tokiu atveju rekomenduojama vartoti bakterijų imunostimuliatorių, kurie natūraliai, veiksmingai ir saugiai (jų galima skirti net kūdikiams) didina organizmo atsparumą užkrečiamosioms kvėpavimo takų ligoms. Šie vaistai mažina infekcinių kvėpavimo takų ligų dažnį, trukmę ir sunkumą, todėl antibiotikų ar kitų vaistų reikia vartoti mažiau.
Bakteriniai imunostimuliatoriai sudaryti iš dažniausiai infekcijas sukeliančių bakterijų lizato (Luivac, Bronchomunal) arba iš bakterijų ribosomų (Ribomunyl). Minėtieji preparatai stimuliuoja nespecifinį ir specifinį imunitetą, dėl jų poveikio organizme padaugėja T limfocitų, suaktyvėja fagocitai, makrofagai. Organizmas reaguoja į mažais kiekiais patekusias bakterijas, aktyvindamas natūralius apsaugos būdus, kurie užtikrina organizmo apsaugą nuo mikroorganizmų. Manoma, kad geresnis specifinio imuniteto atsakas gaunamas vartojant bakterijų ribosominių dalių preparato Ribomunyl. Įrodyta, kad bakterijų ribosomos veikia kaip geriamoji vakcina ir turi imunostimuliatoriaus savybių.
Tiek bakterijų lizato Luivac, tiek ribosomų Ribomunyl rekomenduojama vartoti kursais ne mažiau kaip 3–4 mėnesius, norint pasiekti optimalų vaisto poveikį imuninei sistemai. Imunostimuliatorių gali būti vartojama kartu su antibiotikais ar kitais vaistais. Su vakcinomis nuo gripo derinami imunostimuliatoriai sustiprina organizmo imuninį atsaką į gripo vakciną.
Šios grupės vaistai gaminami patogiomis ir kiekvienam pacientui pritaikytomis vaistų formomis – tabletėmis, kapsulėmis ir granulėmis geriamajam tirpalui ruošti (ši forma dažniausiai skiriama pacientams, kurie sunkiai geria tabletes ar kapsules). Imunostimuliatorių skiriama gerti vieną kartą per parą – ryte nevalgius, užgeriant trupučiu vandens.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Sofi
2010-10-22 17:54
Maniau, kad čia daugiau nuomomių, o reklama užknisa.
kinu medicina
2010-08-19 01:26
Korėjiečių Ženšenis
Suteikia energijos, gerina kraujotaką, mažina nuovargį.
Sumažina fizinį ir psichologinį nuovargį.
Stiprina imuninę sistemą.
Padeda palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje.
Padeda organizmui kovoti su stresu.
Adaptogenas esantis ženšenyje stiprina ir normalizuoja kūno funkcijas.
Mažina cholesterolio kiekį kraujyje.
del tolimesnes informacijos rasykite i:
kinparas@gmail.com
kinu medicina
2010-08-19 01:23
Kinijos laukiniai grybai Lingzhi padeda,kai yra: Silpna imuninė sistema
Stresas
Sezoninės alergijos
Astma
Dusulys
Bronchitas
Aukštas kraujospūdis
Didelis cholesterolio kiekis
Išeminė širdies liga
Aritmija
Hepatitas
Chemoterapijos ir radiacijos šalutinis poveikis
Miego sutrikimai
Lėtinis nuovargis

kinparas@gmail.com
Ramune
2010-05-24 13:02
labai naudinga yra gerti probiotikus, as geriu gan daznai erceflora duo bakterijas,ir tikrai jauciu kad imunitetas stipresnis,ir atsparesnis ligoms.
vilma
2010-02-18 11:47
nuo vaikystės pastoviai sirgau peršalimo ligomis, bronchitais. Vartojau labai daug cheminių vaistų, be antibiotikų nepasieidavau. Jaučiau, kad lankydama gydytojus ir gerdama vaistus nė kiek geriau nesijaučiu, pastoviai ligų puokštė tik auga.Būdama 29 m. jau turėjau broncinę astmą, mažakraujystė nesitraukė net vartojant geriausius preparatus, pastoviai laikėsi temperatūra... Atrodo, nebuvo nė vieno organo sveiko, aišku, nebuvo ir darbingumo. Kai supratau, kad organizmui reikalingi natūralūs komponentai, vartojau 1 metus Amway vitaminus. Bet mano organizmui to neužteko, per daug jau buvo nusilpęs. Laimė, kad į mano rankas pateko Vision produkcija. Vartoju 10 metų, Visų ligų atsikračiau, šiandien man 44- aš esu absoliučiai sveika. Kaip aš norėčiau, kad visi būtų sveiki. Nesmerkiu nė vienos kompanijos, visų produktai geri, skirtumas tik toks, kad Vision -vienintelė kompanija, kuri dirba su Pasauline sveikatos Ministerija ir čia ne vien vitaminai, bet visas kompleksas itin gerai suderintų vitaminų, mikroelementų, amino r.ir biologiškai aktyvių medžiagų.
el.p. vilmute1966@mail.com
Ingute
2010-02-14 22:52
mano sunui greit 18m,oi kiek bedu turejom su ta gerkle,mums padeda ir kordicepsas ir ribomunilis,bet reikia nuolat ji vartoti.
mečislovas v
2010-01-30 21:29
Mes visi esame įpratę manyti ,kad sveikatą kažkas turi duoti-gydytojai,vaistai ,dar kas nors...Sveikata dar ne viskas,tačiau viskas be sveikatos yra niekalas...
Yra tokia nuostabi metodika ,mokanti sutvarkyti sveikatos būvį be jokių vaistų-tai metodas aprašytas L.G.Pučko knygose ,,biolokacija visiems ,, ir ,,daugiamatė medicina,,. Metodas moka diagnostuoti visus infekcinius faktorius ,nepriklausomai nuo ligos įsisenėjimo(virusai,bakterijos ir kt),moka pašalinti kad ir kas tai būtų ir tai be jokių vaistų. Tai nėra jokia apgaulė,tai realiai veikianti metodika,realiai galinti gydyti net gyvūnus(tai rodo, kad tai ne placebo efektas). Metodika tinka visų ligų priežastims pašalinti,švelniai įjungia organizmo savireguliacijos sistemas ir apmoko organizmą išgyti per labai trumpą laiką.. Metodas yra skirtas tik asameniniam naudojimui ir griežtai tik individualiai,tačiau įgijus patyrimo,išgydžius save ,galima padėti ir savo artimam ir mylimam žmogui-reikia tik panorėti išmokti juo naudotis.
O imunitetas yra labai sudėtinga organizmo funkcija,susidedanti iš daugelio nervų,endokrininės ,kraujodaros ,skystų terpių fiziologinių sistemų ,atskiros imuniteto dalys yra dvasiniuose organizmo sluoksniuose ir priklauso nuo dvasinės sveikatos ir pan. Daugiamatės medicinos metodas savo diagnostikos ir gydymo galimybėmis pranoksta visas kitas alternatyvios medicinos ir net oficialiosios medicinos galimybes,pašalina visas ligos priežastis , išvalo organizmą nuo senų ir lėtinių infekcijų,pašalina tų infekcijų buvimo galimybes ir išgydo imuniteto organus nuo pažeidimų-tada ir imunitetas gali pats gydyti savo šeimininką... mecislovas77@gmail.com
eva
2009-12-05 16:38
Labai patenkinta RIBOMUNILIU.Tikrai verta duoti vaikui kuris labai daznai serga.Mano vaikas praeita rudeni 7 men,sirgo nuo lapkricio 1 d.iki vasario men.tame tarpe gulejome ligonineje 4 kartus.Virusas po viruso,ir vel kitas.Buvo labai baisu.2009 m.rugpjucio men,ir vel tas pats prasidejo.gydytoja pasake kad yra toks ribomunilis kol kas esame labai patenkinti vaikas yra sveikas.
mečislovas
2009-10-02 03:45
siūlau pasiskaityti apie imuniteto stiprinimą su transfer faktoriais -ieškokite google...Super dalykas
xx
2009-09-30 17:19
Visa tiesa apie tinklinio marketingo "vaistus":
Arba kaip iškeisti savo piniginės turinį į kiaulės kaulų miltus:
http://web.archive.org/web/20060213201956/http://www.abcmlm.com/news/tianshi.html
Jei gydytojas jums siūlo tianshi ar pan. nesąmones - būna ir iki tiek nusivažiavusių - tai nereiktų to palikit, o kreiptis į atitinkamas įstaigas, kad jam atimtų lizenciją.
Laima
2009-09-11 10:56
Paskaitykit Filomenos Taunytės knygas ir nereikės farmacininkams šimtų mokėti.Būtite visi sveiki ir klausykit savo proto ir organizmo.
lialia
2009-09-06 01:51
zodziu svetane apie sveikata,o zurnalistai rasantys straipsnius isvis net ne daktarai,o farmaciju kompaniju darbuotojai,sudas ne straipsnis,ir sudina svetaine
mama
2009-08-01 15:03
Naudojom Luivac`ą. Labai teigiamai galiu atsiliept apie šį imunostimuliatorių.

O Į VILTĖS (2009-02-05 15:27:13) postą galiu atsakyt taip: nuo kada į tabletę įmanoma sukišt natūralius vitaminus? Gėda skaityt, kai žmogus tiek neapsišvietęs ir bando dezinformuot kitus reklamuodamas savo Amway produkciją.
Tianshi sveikatos filosofija
2009-05-05 10:58
http://www.tiens.projektas.lt/imunitetas.htm
tai projektas apie sveiką gyvenseną ir nuostabią galimybę susigrąžinti sveikatą Tiens produkcijos pagalba.
dstinas
2009-04-20 02:54
kiek visokiu priemoniu isbandziau, tai niekas taip nepadejo imuniteto sustiprinti kaip tonussan, visa ziema net menkiausia sloga nesirgau
Saulė
2009-03-12 23:54
as irgi kuris laiksa vartoju tonussan maisto papilda kapsulemis. esu labai patenkinta, kad ji atradau. rytais mane kamuodavo mieguistumas ir nuovargis, darbo diena budavo labai neproduktyvi. na, zodziu, pradejus vartoti tonussan skirtumas mano dienos iskarto pasijaute, dabar esu zvali, kupina jegu. tikrai malonu atsikelti ir matyti gyvenima tokiomis spalvomis, kokios yra is tiesu.
extra
2009-03-12 15:24
protariu, kad savimi reikia rūpintis nuolat ir visais įmanomais būdais, kad vėliau, ligai ar šiaip kokiam organizmo nesklandumui užklupus, nesijautume blogai. Tokiu atveju, pritarsiu, jog maisto papildas Tonussan yra labai geras sprendimas - ir energizuoja, ir žvalina, o ir apskritai visą gerą organizmo būklę palaiko, kas, manau, yra labai labai svarbu! Išvada - esu tikrai už :)
tante
2009-03-05 22:04
manau, kad reikia organizmu rūpintis, dar jam ”neužlūžus”, t.y., kai dar galima užeiti ligai ir išsekimui už akių.. Mano mama naudoja Tonussan taip pat, kaip ir ShyGuy minėjo, sakė, kad jai jis taipo pat gerai veikia, ir žvalina ir energijos suteikia ”(kas aktualu itin jai būtent) ir apskritai - palaiko gerą organizmo tonusą, bei imunitetą! Na, sakiau, reikės ir man prisiruošti pabandyti ;)
ShyGuy
2009-03-05 14:13
man tai imuniene sistema stiprinti padeda tonussan. jis padeda organizmuui atsigauti po ligos ar issekimo. jis yra augalines kilmes, todel nekenkia organizmui. be tojis puikiai kovoja su nuovargiu ir mieguistumu jei reikia.
Natalija
2009-02-22 10:04
Liaudies medicina gerai, kai yra viskas po ranka. Bet kartais pagaminti misiniui reikia bala zino kokio augalo, nuskinto tam tikru matu laiku, neiprastai isdziovinto. Mes seimoje labai retai kreipiames i gydytojus, nes kas kart mums bruka brangius vaistus, maisto papildus.
Nesenai internete aptikau www.bevaistu.lt . Ten pasakojoma apie terpentina ir jo savybes. Uzsisakiau, pabandziau ir tikrai esu labai patenkinta. O nesenai sunegalavo mano dukra (peršalo, jai 10 metų), padariau vieną geltona vonia jai, ji išprakaitavo ir viskas, peršalimas dingo.
Aš čia prie ko? Tiesiog noriu su visais pasidalinti būdu kuris reikalaują pastangų, bet nereikia pačiai ryti maisto papildus, medikamentus ir vaikus girdyti. Aš konsultavausi su savo šeimos gydytoja, ji man paaiškino, kad tai tikrai veiksmingas būdas palaikyti savo imunine sistema, o ką jau be kalbėti apie tokius pašalinius poveikius kaip odos grožis bei atjaunėjimas, celiulito mažinimas. Taip pat ji pasakė, kad jei reikia chirurginio įsikišimo, tai nei vonios, nei maldos nepadės. Tai veiksminga kaip prevencija ir ankstyvų stadijų gydimas.
Daiva
2009-02-18 13:12
Sveiki. Turiu tris(11,9,7m) vaikus. Pati esu gydytoja. Nuo mazens, kai jie sirgdavo, taikydavau nuo pirmos sirgimo dienos liaudiska medicina. Tai labai padedavo, tik ji yra juodas darbas: keltis naktimis, virti bulves, deti kompresus, po maudymo apipildavau saltu vandeniu, leisdavau ziema ant sniego basomis pabegiot. Siuolaikiniu mamu retai kas domisi liaudiskais ar naturaliais imuniteta stiprinanciais budais. Siais laikais yra labai geru dalyku- tai firmu, kurios turi geras technologijas ir pagamina tokius preparatus, kuriuos as galeciau pavadinti koncentruota liaudiska medicina, kuriu kapsules ar tabletes ar skysta kordicepsa sudavus, labai greit pasveikstama. Paminesiu 2 firmas(nevaistinines): AMWAY, FOHOW. Yra skirtumas, ar as batus pirksiu is kiosko uz 30 lt, ar salamanderius. Taip ir su vaistininiais papildais ir vitaminais, bakteriju lizatais.O vaistinese ju nera, nes kokia tai butu kaina(rusiskas angliukas rusijoj kainuoja 11 cnt, pas mus tas pats rusiskas angliukas kainavo apie 1,20 lt), o gal dar kas sugalvotu tuos preparatus nukopinti: juk dauguma vaistu yra skirtingu pavadinimu, bet pagrindine veiklioji medziaga yra ta pati, nes vieni nuo kitu kopina, o poveikis ju siek tiek skiriasi. Kazkada esu isbandziusi labai daug visko: homeopatiniu, sirupu sirupeliu, ir reikalas vistiek baigdavos anibiotiku. Dabar jau keli metai nesilankom poliklinikoj, o i vaistine uzeinu binto, ar pleistro.Sekmes, meiles ir dziaugsmo
viltė
2009-02-05 15:27
Vaiko imunitetą galite atstatyti tik didžiulėm vitaminų dozėm.Vitaminai turi būti natūralūs,ne sintetiniai iš vaistinės.Aš vargau su vaiku ilgą laiką,kol susipažinau su kompanija AMWAY.Dabar turiu sveiką vaiką.Daugiau inf.VILMAMWAY@GMAIL.COM
nusivylusi mama
2009-01-26 15:23
Ribomunil vartojome visa kursa, vaikas kaip sirgo taip ir toliau sekmingai serga, nors informaciniame lapelyje raso, kad garantuojame po suvartoto kurso puse metu nesirgsi, kilo net minciu farmacine kompanija i teisma paduoti, kad tokias nesamones raso.
as
2008-12-06 01:24
As taip pat daviau vaikui kelis menesius ribomunilio.Efektas:gerai paplonino pinigine, imunitetui - jokio poveikio.
KurTeisybe
2008-12-04 10:54
BRAVO-tkrai gera reklama: vartokime antibiotikus, gripo vakcinas, Luivac ar Ribomunil (jie taip pat yra skiepu formos vaistai) ir būsime išgydyti ir įgysime stiprią imuninę sistemą.
8 m. vaikas jau 2 mėn. serga, prasidėjo angina, perėjo sinusitas, o galiausiai 1 mėn 37 laikosi. Ir tik po 2 mėn. pagaliau padarytas tonzilių (seilių) pasėlio tyrimas. Atradom Auksinį Stafilokoką. O gydymas iki šiol vyko antibiotikais (2 kursai) + hormoniniai preparatai. Imunitetas nulinis - dar gydytoja stebisi, ko vaikas toks baltas. Na ir pabaigai sako Luivak bent 1 men pavartokite... o toliau žiūrėsime. AČIŪ mūsų medicinai!
Di
2008-11-25 11:46
Ribomunil tikrai nepasakyciau,kad yra superinis daiktas,nes vaikas sirgo juoda pulinga sloga,kosuliai ir t.t.,taip toliau serga, tik sumoki kruva pinigeliu,stebi kalendoriu, o nauda nuline.Tai jei jis yra geras imunostimuliatorius,tai vaikas nors 2 men nesirgtu,bet kur tau!
Alfonsas
2008-04-29 15:12
Straipsnyje nėra konkrečios informacijos apie vitaminus ir mineralines medžiagas, kurios stiprina imunitetą infekcijoms. Kokią įtaką turi atsparumui cinkas, selenas, geležis....
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai