Patikimiausia apsauga nuo ligų – stipri imuninė sistema

Nuo rudens iki pavasario aplinkoje cirkuliuoja daugybė virusų ir mikrobų. Ir nors yra išrasta įvairių vakcinų, serumų, imunoglobulinų bei vaistų, patikimiausia apsauga nuo ligų, mūsų organizmo „šarvas“ tebėra stipri imuninė sistema. Apie ją pasakoja KMUK alergologė-pulmonologė Eglė Vaitkaitienė.
 

Paprastai imunitetas susilpnėja pavasarį, tuomet dažniau vargina įvairios peršalimo ligos bei nepageidaujamos jų komplikacijos. Pavasarį suaktyvėja lėtinės ligos, pūslelinė (herpes), pūlinės infekcijos, blogiau gyja žaizdos.
Kaip veikia imuninis mechanizmas? Imuninis atsakas - tai darni molekulių, ląstelių ir audinių reakcija į svetimas organizmui medžiagas bei infekcijos sukėlėjus. Fiziologinė imuninės sistemos funkcija - užkirsti kelią infekcijai bei sunaikinti jos padarinius.
Imuninei sistemai ypač svarbios kraujo ląstelės - limfocitai. Tai organizmo “sargybiniai”, atpažįstantys virusus, bakterijas ir gaminantys specifinius baltymus - antikūnus, kurie padeda sunaikinti ligų sukėlėjus.
 

Geriausias vaistas nuo visų ligų - grynas oras ir fizinis aktyvumas


Net ir blogu oru sveika kasdien bent pusvalandį sparčiu žingsniu pasivaikščioti. Fizinis krūvis išjudina visą organizmą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, padeda išvengti sąnarių, stuburo ligų.
Organizmą grūdina prausimasis rytais šaltu vandeniu, vaikščiojimas basomis.
Nepatartina rengtis per šiltai. Pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse vaikai nuo mažumės yra pratinami nedėvėti kepurių ir pirštinių.
Venkite perkaitimo, skersvėjų. Šaltu oru svarbu, kad būtų šilta kojoms.
 

Kokį maistą valgyti, kad imunitetas būtų stipresnis?


Imuninės sistemos veiklai svarbus vitaminas C, kurio gausu šviežiose daržovėse ir vaisiuose - kopūstuose, obuoliuose, apelsinuose, citrinose ir kt. Morkose gausu beta karotino, kuris taip pat reikalingas imunitetui palaikyti.
Pasistenkite kasdien suvalgyti po skiltelę česnako ar svogūno.
Jūros gėrybėse, žuvies produktuose gausu omega-3 riebalų rūgščių ir kitų organizmui naudingų medžiagų.
Žmogui reikalingi ir gyvulinės kilmės baltymai (aminorūgštys), mikroelementai (selenas, cinkas), antioksidatoriai (vitaminai A, E).
Vaistinėse galima įsigyti imunitetą stiprinančių preparatų su vitaminu C ir rutinu, vitaminais D, E, B , cinku, manganu, sėlenomis.
Įdomu tai, kad pieniška dieta imunitetą silpnina.


 

Kodėl kalbant apie imunitetą dažnai minima ežiuolė?
Kuo šis augalas naudingas sveikatai?


Šiaurės Amerikos indėnai šiuo augalu gydė nudegimus, kosulį, malšino galvos, dantų skausmą.
Lietuvoje nuo 1960 metų auginama purpurinė ežiuolė (echinacea purpurea). Pastaraisiais metais Lietuvos mokslininkai tyrinėja jos gydomąsias savybes, pateikdami visuomenei daug naudingų tyrimų rezultatų.
Purpurinėje ežiuolėje yra eterinių aliejų, polisacharidų, inulino, kurie stimuliuoja imuninę sistemą. Ežiuolės šaknyse esančiuose baltymuose yra subalansuotas aminorūgščių kiekis. Purpurinės ežiuolės lapuose gausu provitamino A, šaknyse ir žieduose - vitamino C. Purpurinės ežiuolės visos dalys yra naudingos, bet daugiausiai gydomųjų savybių turi augalo šaknys. Purpurinė ežiuolė skatina žaizdų gijimą, didina organizmo atsparumą.
Pagrindinės ežiuolės sudedamosios dalys blokuoja virusų receptorius ląstelių paviršiuje. Purpurinė ežiuolė veikia antibakteriškai, stabilizuoja leukocitų skaičių.
Purpurinės ežiuolės preparatų gali būti vartojama sergant gripu, kvėpavimo takų ligomis, cukriniu diabetu, parodontoze, kandidoze, herpeso infekcija, psoriaze, sąnarių, šlapimo takų ligomis.
 

Kaip pasirinkti ir kiek laiko vartoti ežiuolės preparatų?


Vaistinėse gausu ežiuolės preparatų. Visi jie teigiamai veikia organizmo imuninę sistemą. Preparatuose Lymphozil forte, Lymphozil, Echinafit, Echina-Zink C yra baltažiedės ežiuolės šaknų ekstrakto. Purpurinės ežiuolės šaknų skystojo ekstrakto yra preparatuose Immunal, Echinacea Hexal, Imunital ir kt., o kietojo - preparatuose Longvit, Echinacin ir kt..
Kiek laiko vartoti ežiuolės preparatų, priklauso nuo žmogaus amžiaus ir savijautos.
Pavyzdžiui, Longvit ežiuolės ekstrakto kapsulėmis suaugusiajam reikėtų gerti po 2 kapsules per parą, skystojo ežiuolės ekstrakto Imunital - 3 kartus per parą po 20-30 lašų nedideliame kiekyje vandens, arbatos ar sulčių, vaikams - po 10-20 lašų, geriausia - prieš valgį.
Pavartojus vieno ar kito ežiuolės preparato, rekomenduojama daryti 1,5-2 mėnesių pertrauką. Tačiau prieš pradedant jų vartoti būtina pasitarti su gydytoju.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

lina
2012-03-06 19:29
laba diena vaikas serga sunkia letine stilio liga norejau paklausti kaip pastiprinti imunine sistema naturalesniu budu aciu
Rasa
2011-10-26 13:32
labai geras produktas yra Transfer Factor. Praktiškai nebesilankome poliklinikoje su vaikais. Rekomenduoju ne kaip reklamą, o kaip labai vertingą produktą imuninei sistemai, info tel. 864744460 arba www.transferfactor-jums.com
vike
2011-02-18 00:28
pabaikit su tomis reklamomis, zmones nori informacijos kaip gelbetis nuo ligu, o jus cia savo nesamones kisate! Turekite padorumo!
transferfactor-imunomoduliator
2010-12-09 01:03
kiekvienas zinome, kad VAISTAIS viena gala gelbejame, kita gala musame, nes nera vaistu, be pasaliniu efektu. Mielos mamos, kiekvienas jusu vaiku ir jusu negalavimas susijes tik su vieninteliu dalyku - netinkama imuniteto reakcija i aplinka. O ta aplinka yra ivairi: maistas,virusai, ekologija, vanduo, ir t.t .
Ne paslaptis, kad musu vaiku sveikata priklauso nuo imuniteto. ABSOLIUCIAI visos ligos atsiranda nuo jo netinkamo veikimo. Paimkime infekcijas- gripai, slogos, kiti infekciniai susirgimai kerta per tuos, pas ka neveikia tinkamai imunitetas (girdejome juk ne viena mama sakant, kad mano vaikas neserga niekuo, kuomet visa darzelio grupe iskritusi), kita ligu grupe- alergijos. Nebukite naivios - kol nepasalinsime priezasties - imuniteto netinkamas veikimas, liga gali persekioti visa gyvenima. Sunkesnes ligos (diabetas, hepatitai, tuberkulioze ir t.t) be tinkamo imuniteto veikimo visi medikamentai ir "gydymai " - tik simptomu malsinimas. Tradicine medicina gali pagelbeti tik ekstriniais atvejais (traumos, gyvybei pavojingos bukles, visokie ekstra atvejai, kuomet mediko isikisimas gali pagelbeti), visi kiti atvejai, kuomet (hroniskos ligos, onkologija, virusai, parazitai, bakterijos) neaiski susirgimo kilme ir priezastys gali tiesiogiai padeti tik imuniteto tinkamas veikimas. Imunitetas jautrus aplinkai ir tiesiogiai priklauso nuo igimtos ir igautos informacijos. Igimta informacija, tai visa tai, ka jus perdavete savo vaikui genetiskai ir pirmomis vaiko valandomis priespienio pagalba. Igyta informacija - tai visa, kas jus ir jusu vaika supo aplink. Aplinka galejo buti iskreipta, kuomet vaiko imunine sistema negavo tinkamos informacijos apie gresmes (sterili aplinka) - virusai, parazitai ir t.t.
kokie transfer faktoriu vartojimo efektai? Efektai labai ivarus, nes kiekvienas vaikas ar tai suauges zmogus yra individualybe, vieniems tai duoda zaibiska efekta (vaikams), kitiems tai trunka ilgesni laikotarpi (suaugusiems). Tik viena galima pasakyti, kad si priemone yra unikali sveikatinimo ir profilaktikos klausimais. Transfer faktoriu pagalba imuninei sistemai suteikiama informacija, kuri gal but buvo "pamesta" , uzpildomos informacijos spragos apie aplinkos gresmes (virusai, parazitai, grybai, alergenai ir t.t). Neitiketina, bet ju vartojimas yra absoliuciai be pasaliniu efektu. Pagrindiniai pasaliniai efektai -bendras organizmo stovio pagerejimas, padidejusi energija, pagerejusi nuotaika, gerontologinis efektas, pagerejusi emocine bukle, ligos atsitraukimas kai kuriais atvejais pries tai jai paastrejus, medikamentu toleravimas ir ju pasaliniu efektu mazinimas, ir aplamai visu organizmo sistemu geresnis veikimas. Liga viena nevaiksto -jei yra koks ryskesnis negalavimas, jis veikia daugeli organizmo sistemu. Transfer faktoriai, kurie moduliuoja imunine sistema (paskatina, jei ji veikia nepakankamai, arba ramina, jei ji veikia per daug aktyviai) gali ispresti problemas, kurios kartais gali atrodyti neisprendziamos.
kaip miela ir to negali buti...
gali tai buti ir tai jau patvirtina ne vienas transfer faktoriu vartojimo pavyzdys. Ir tai liecia ne tik vaikus, bet ir bet kurio amziaus zmones.
Tai nera vaistai, kuriuos galime aprasyti chemine formule ir nusipirkti vaistineje, tai nera maisto papildai, kuriuose mes matome iprastus mums vitaminus ir mineralines medziagas - tai yra transfer faktoriai, gamtos ir dievo dovana. Kam is ties rupi savo ir vaiku sveikata, kreipkites del informacijos, kuo galesime , tuo padesime.
naujos kartos imunomoduliatoriai transferfactor.Daugiau info www.transferfactor.lt
http://transferfactorlt.blogspot.com/
Akvilina
2009-04-20 03:11
vargau ne vieneriu metus, kad susikurciau stipria imunine sistema, bet tiesa pasakius, niekas nepadedavo. o dabar pradejau tonussan vartoti ir vos per pora savaiciu pajauciau teigiama poveiki, nes imunitetas zymiai stipresnis ir atsparesnis pasidare
tante
2009-03-05 22:15
man mama irgi šią visą žiemą liepė gerti Tonussan, ir dar nei karto nesusirgau jokiu gripu. Dar jis ir mokytis padeda (energiją palaikyti, ta prasme), kas svarbu art4jant egzaminams!
Hermis
2009-03-01 14:33
nesiskundziu sveikata, dar sia ziema nesirgau net sloga, o stipria imunine sistema susikurti man padejo maisto papildas tonussan
sigute-sagute
2009-02-25 23:40
va nezinau, zuvu taukai gerai, bet man nepatinka juos gerti (neskanu).as istikima maisto papildui tonusan. man jis padejo susitvarkyti su imunine sistema:D turiu minti ja saugoti, puoseleti organizmo atsparuma.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai