Aerobika

Jeigu norite išvengti daugybės traumų aerobikos treniruotėse ir teisingai daryti pratimus, susiraskite gerą klubą ir kvalifikuotą aerobikos vadovą. Tačiau šį tą ir patiems būtina žinoti - taip geriau suprasite treniruotės struktūrą, o mankštindamiesi savarankiškai - išvengsite traumų.
Darydami širdies bei kraujagyslių sistemą treniruojančius pratimus, turėtume paisyti esminių treniravimosi taisyklių: eigos (apšilimo, pagrindinio krūvio, atvėsimo), intensyvumo, trukmės ir dažnumo.
 

Eiga


Intensyvių pratimų programa (salėje arba namuose) pirmiausia turi prasidėti nuo apšilimo. Dažniausiai pradedama ritmišku ėjimu vietoje, nekeliant aukštai kojų ir lėtai judinant rankas. Palaipsniui žingsnis tampa intensyvesnis. Pratybos pradedamos lengvais pratimais ir tik vėliau palaipsniui pereinama prie sudėtingesnių. Optimali intensyvaus darbo trukmė, užtikrinanti širdies ir kraujagyslių sistemos treniruotumą - maždaug 20 min. Po šio etapo reikia vėl sugrįžti prie lėtų pratimų.
 

Atvėsimas


Atvėsimas ne mažiau svarbus negu apšilimas, jis turėtų trukti maždaug 5 min. Tinkami pratimai - ėjimas vietoje, raumenų tempimo pratimai, atliekami gulint ant grindų. Šiame treniruotės etape reikėtų kuo labiau atpalaiduoti nedirbančius raumenis, siekiant apsisaugoti nuo traumų ir atsikratyti medžiagų apykaitos atliekų. Atvėsimo tikslas - leisti kraujui pamažu sutekėti iš galūnių į centrinę kraujotakos sistemą, pamažu sumažinti kūno temperatūrą ir pulso dažnį.


 

Intensyvumas


Labai lengva treniruotė neduoda pageidaujamų rezultatų, o labai sunki - sukelia didelį nuovargį ir kai kuriais atvejais gali būti net žalinga. Jei norime sužinoti, ar treniruotė mums yra naudinga ir sveika, turėtume stebėti savo pulsą ir atsižvelgiant į jį reguliuoti treniruotės intensyvumą. Koks turi būti pulso dažnis? Kiekvienam žmogui, priklausomai nuo jo amžiaus ir kitų ypatybių, leistinas optimalus pulso dažnumas apskaičiuojamas individualiai. Paklauskite trenerio, kokį krūvį jis rekomenduoja jums.
 

Dažnumas


Treniruočių trukmė ir dažnumas paprastai priklauso nuo to, kokių tikslų žmogus siekia. Dažniausiai rekomenduojama 3-5 pratybos per savaitę, treniruotės metu pasiekiant optimalų intensyvumą.
 

Avalynė


Aerobikai skirta avalynė turėtų būti lengva, kad galėtume atlikti visus pratimų elementus, tačiau pakankamai tvirta, amortizuojanti smūgius. Kulnai neturėtų būti tokie aukšti kaip bėgiko batelių, tačiau pakankami smūgių amortizacijai (apie 6 mm). Priekinis galas turėtų būti lankstus, o aplink kulnus - kietas apvadas, apsaugantis nuo pernelyg didelio pėdos pasvirimo į vidų, tačiau neribojantis šokio judesių. Žmonėms, sveriantiems daugiau negu 80 kg, gali prireikti aukštesnių pakulnių, nes pėdoms tenka didžiulis krūvis.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Lina
2010-04-02 12:53
po aerobikos labai skaudejo raumenis :),pajutau kad turiu kaulus ir raumenis, galvojau mesiu ja bet praleidau pora treniruociu nes tepesi tepalu raumenis (Capsicam Naudojau raumenu skausmui malsinti),ir kai praejo raumenu skausmas vel pradejau lankyti, trenere sako taip turi buti, paskui sako nebeskaudes :)
Zazzle
2009-09-06 21:11
Lankau vakarines aerobikos trenituotes,patinka treniruociu ivairumas. einu pas puikia trenere- savo srities specialiste. Nors pradejau neseniai-man lb patinka, kai baigiu viena treniruote, jau laukiu kitos. Kolkas traumu nepatyriau, neskaitant kad raumenukus stipriai tempia, ar galbut galima cia pavartoti zodi "skauda".
o siaip AEROBIKA JEGA! :)
Aldona
2009-04-20 02:47
as mokausi vakariniame skyriuje, tai po rytiniu aerobikos treniruociua visad labai pavargstu ir visas jegas prarandu, todel pradejau su savimi visur tonussan nesiotis, kai tik pradedu jausti, kad prarandu jegas isgeriu ir iskart tonizuojamai suveikia, atgaivina organizma, suteikia energijos
karakumas
2009-04-16 11:02
na, man tai vietoj aerobikos lkabiau begiojimas patinka.. Kazkaip atrodo, tada pats gali reguliuotis greciau ar leciau begti, ilgiau ar trumpiau ir pan. Aisku, pritariu,kad gali tas energijos stygius atsirasti - juk kaip ir kiekviename sporte. Na, bet jei Tonussan sia problema gerai isprendzia, tai, tuomet, manau, viskas labai puikiai issisprendzia!
mono
2009-04-11 22:55
nera jokiu patenpimu, jei viska darai teisingai. As tai labiau liekneti megstu, na ne tiek liekneti, kiek patobulinti figura, begiodama. Tiesa, karatais taip susinervuoju kad nera taipo ilgai laukiamop rezultato, kad net apima ilgalaikis stresas. Apimdavo, tureciau sakyti. Dabar pasitarusi su treneriu ir savo drauge gydytojak vartoju toki Tonussan augalines kilmes maisto papilda, kuris man labai gerai padeda kovoti su visokia darbine ir mano lieknejimo itampa ir stresu. O be to ir energiojos labai gerai priduoda!
Laima
2009-04-01 18:27
aerobika man asocijuojasi su patempimais... nes kai as ja lankiau tai ciurna pasitempiau, paskui kulksni, tai gerai, kad drauge visada fastum nesiodavosi, tai skausma bent greitai nuimdavo...
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai