9 laimingų šeimų įpročiai

Paslaptys, padedančios išsaugoti namų jaukumą.

 

Pralinksmėkite

Kartais gali atrodyti, kad kiekvienas jūsų šeimos narys žiūri skirtinga kryptimi: vaikai lanko mokyklą, užsiima sportu, užklasine veikla, ką jau kalbėti apie tai, kad sunku juos atplėšti nuo mobiliųjų telefonų. Jeigu esate panašūs į 59 % amerikiečių tėvų, jūs ir jūsų partneris dirbate ne namuose.

Tačiau nors ir suvokiate, kad einate skirtingomis kryptimis, svarbiausia puoselėti požiūrį, kad namai mus daro tokius, kokie esame. Žymiausių pasaulio ekspertų paklausėme, ką laimingiausios šeimos daro, kad sėkmingai sutartų ir kartu augtų kaip šeima. Išbandykite šiuos 18 paprastų įpročių savo šeimoje.

 

Jie turi šeimos misiją

Organizacijos ir įmonės nusimato misiją, kad galėtų suformuluoti tikslus. Šeimos gali tai irgi išbandyti: puoselėti vertybes ir vienyti šeimą. Anot Niujorko „Montefiore“ medicinos centro psichologijos mokymų vadovo, psichologijos daktaro Simono Rego, vaikai taip pat gali dalyvauti šiame procese, nors „tai, kiek daug jie prisidės, turi priklausyti nuo vaikų amžiaus“. „Greičiausiai mažesni vaikai pasinaudos tuo ir įsitrauks į šeimos misijos kūrimą, o vyresnieji galės kartu formuluoti misiją.“ Bet kuriuo atveju, jūs visi esate komanda.

 

Jie vyksta į keliones, kuriose daugiau sužino apie šeimos istoriją

Jeigu turite galimybę aplankyti savo prosenelių ir tėvų gimtines Italijoje ar Airijoje, šaunu, tačiau kelionės neturėtų būti brangios ar sudėtingai įgyvendinamos. Galite nusivesti vaikus į vietą, kurioje susipažinote su savo partneriu, ar miestą, kuriame kūrėte savo santykius. „AARP“ šeimų santykių ekspertė Amy Goer teigia: „Prisimindami šeimos istoriją, kuriate santykius“. Į išvyką galite pasikviesti senelį ar senelę – juk jie yra pagrindiniai šeimos istorikai.

 

Jie pasakoja istorijas

Vykite į kelionę, net neišeidami iš namų – pasidalykite su vaikais istorijomis apie praeitį, pakvieskite prisijungti tėvus ar senelius. Alabamos universiteto žmogaus vystymosi ir šeimos studijų vadovė Carroll Tingle teigia: „Šeimos istorijų dalijimasis su anūkais padeda perduoti šeimos kultūrą, tradicijas ir sukurti ryšį tarp dviejų kartų“. Tai padaryti galite leisdami vaikams klausinėti senelių. C. Tingle pabrėžia: „Jie gali paklausti, ką seneliai prisimena apie dieną, kai jie gimė. Tiesą pasakius, dauguma vaikų mėgsta tokias istorijas, kuriose jie užima pagrindinį vaidmenį.“

 

Vaikai ir seneliai yra artimi

Užtikrinkite, kad dvi kartos turėtų pakankamai laiko aplankyti viena kitą ar bent jau pasikalbėti. Seneliai gali suteikti stabilumo: žurnalas „Journal of Family Psychology“ atskleidė, kad suaugusieji, kurie augdami daug laiko praleisdavo su seneliais, turėjo mažiau emocinių problemų ir buvo labiau linkę bendrauti negu tie, kurių gyvenime seneliai nedalyvavo. Ryškiausiai tai atsiskleidė vienišų tėvų ar įtėvių šeimose. C. Tingle patvirtina: „Kartų ryšys teikia ilgalaikę naudą ir seneliams, ir tėvams, ir vaikams.“

 

Jie organizuoja šeimos susirinkimus

Jeigu dar atsimenate filmą „Breidžių šeima“, prisiminsite ir oficialius šeimos susirinkimus. Anot Viskonsino medicinos ir visuomenės sveikatos mokyklos psichiatrijos profesorės, medicinos daktarės Marcia Slattery, tai idėja, kurią verta pasiskolinti. „Tai – paskirtas laikas. Kiekvienas privalo dalyvauti ir to laukia. Tai šventas kartu leidžiamas laikas.“ Galite įtraukti šeimos susitikimo laiką į įprastą programą, pavyzdžiui, sekmadienio vakarienę, arba paskirti laiką kurią nors darbo dieną. Susitikimo metu turėtumėte apžvelgti praėjusią savaitę, kitos savaitės planus, naujas veiklas ar problemas mokykloje.

 

Jie turi šeimos ritualus

Sukurkite rutiną, kad kiekvienas šeimos narys žinotų, ką darote kartu atitinkamomis savaitės dienomis – žiūrėkite filmus penktadienio vakarais, su močiute eikite į ūkininkų turgelį šeštadienio rytais arba kiekvieną antradienį gaminkite skirtingų rūšių picas. Taip pat galite būti kūrybiškesni, pasidaryti senovinių nuotraukų albumų ir sugalvoti prierašų prie nuotraukų. Rego teigia: „Tai tarsi investavimas. Suplanuojate laiką ir šeima tai priima kaip įprotį.“

 

Jie dažnai vienas kitam dėkoja

Paskatinkite savo sutuoktinį ir vaikus vesti dienoraščius, kuriuose jie įrašytų, kada šeimos nariai jiems padaro gerą darbą, tarkim, kai vaikai neprašyti nurenka nuo stalo indus po vakarienės, nesiginčydami eina miegoti arba kai tėtis vietoj mamos paima drabužius iš valyklos. Savaitiniame šeimos susirinkime kiekvienas gali pagirti kitą šeimos narį. Rego teigia: „Jie sąmoningai savo noru dėkoja vienas kitam už gerus dalykus, kuriuos padaro kitas šeimos narys.“ Ir to nėra gana: vienas atliktas tyrimas atskleidė, kad vaikai, kurie rašė padėkos laiškus, buvo laimingesni. Kiti tyrimai parodė, kad toks elgesys skatina mus būti ne tik laimingesnius, bet sveikesnius.

 

Jie kartu užsiima savanoriška veikla

Savanoriavimas – laikas, kai išreiškiate dėkingumą, atlikdami gerą veiklą bendruomenei. Laikas, praleistas savanoriaujant, moko vaikus vertybių ir užuojautos, suteikia erdvės mokymuisi. Galite tiesiog paaukoti maisto, surinkti šiukšles ar padėti benamių prieglaudoms. Taip pat tai gali būti galimybė kartu sportuoti: treniruokitės dviračių lenktynėms arba suburkite komandą maratono bėgimui. Mokslininkai teigia: „Yra begalės būdų, kaip savanoriauti ar aukoti – bet kuris iš jų sustiprina šeimą.“

 

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai