Lankykite baseiną be baimės

Vasara prabėgo. Liko atsiminimai apie malonų pliuškenimąsi jūroje, upėje ar ežere. Šaltuoju metu laiku telieka rinktis baseiną. Ir nepamiršti apsisaugojimo priemonių nuo nemalonių siurprizų jame.

Daugelis vengia baseino, bijo pasigauti kokią ligą, nepasitiki  vandens švarumu. Be abejonės- saugios higienos laikymasis  baseine- reikalas rimtas. Laikantis profilaktikos priemonių galima plaukioti kiek širdis geidžia. Iškilusiais problemas juk įmanoma išspręsti.

Nemalonios problemos ir jų sprendimo būdai

 1 problema. „Šlapias“ vanduo džiovina.

Dezinfekuotas įvairiais būdais, kaip chloravimas, švitinimas ultravioletiniais spinduliais, ozonavimas, baseino vanduo išdžiovina net sveiką normalią odą. Sausai, jautriai, linkusiai į alergiją odai tuo labiau ne pyragai. Rudenį ir žiemą problema dar paaštrėja: šaltuoju metų laiku prakaito ir riebalinių liaukų aktyvumas mažėja. Odą sekina dirbtinai šildomas patalpų oras. Oda netenka natūralaus apsaugomojo barjero.

Šį nemalonumą galima spręsti į sporto krepšį įsimetus drėkinantį dušo prausiklį ir maitinantį kūno kremą. Be to, kūną drėkinti ir maitinti reikia ne tik po treniruočių, bet ir kasdien.

2 problema. Vėsiame baseino vandenyje galima peršalti.

Jei baseine ne plaukiojama, o pasyviai mirkstama, vanduo gali būti vėsus. Streso ir nusilpusio imuniteto paveiktam organizmui vėsesnis vanduo sveikatos nepriduoda, gali grėsti peršalimo ligos. Ir atvirkščiai, grūdinantis vėsiu vandeniu ištisus metus, treniruočių metu intensyviai judant, ligos išnyksta dar neprasidėjusios.

3 problema. Po baseino išsimaudžius ir išsiplovus galvą, šaltame ore galima greitai peršalti.

Atsparumas peršalimo ligoms priklauso nuo individualaus užsigrūdinimo ir imuninės sistemos stiprumo. Juk rytais taip pat prausiatės duše ir plaunate galvą. Po to skubate į darbą. Ir nesusergate.

4 problema. Vandenyje galima užsikrėsti infekcinėmis ligomis.

Baseino rėmai, dušo kabinos, medinės grotelės- nematomų priešų tūnojimo vietos:

- grybelinės infekcijos sukėlėjai  kontaktiniu būdu perduodami per rūbus, rankšluosčius, šlepetes, vonios kilimėlius, medines groteles.

 Pėdos (lygiosios odos) grybelis dažniausiai pažeidžia paskutinį tarpupirštį: oda skilinėja, parausta, pleiskanoja, peršti. Infekcija  plinta į pėdą, kirkšnis, delnus.

Nagų grybelis - onichomikozė - pažeidžia nagą. Nagas tamsėja, storėja, trupa. Šis grybelis  ypač mėgsta drėgnas patalpas - dušus, baseiną, persirengimo kambarį.

-lankant baseiną ant kojų ir rankų odos gali atsirasti karpos- virusinis  žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeltas, užkrečiamas susirgimas, kuomet odoje atsiranda baltos ar šviesiai pilkšvos spalvos nelygiu paviršiumi mazgeliai.  Karpomis galima užsikrėsti ne tik kontakto metu, bet ir per bendrus daiktus.  

- užkrečiamasis moliuskas (Molluscum contagiosum)- tai lėtinė lokalizuota infekcinė odos liga. Virusu galima užsikrėsti per pripučiamus gelbėjimo ratus, vandens atrakcionus,  užkrėstas kempines,  rankšluosčius. Ant odos atsiranda 2- 5 mm dydžio tankūs apvalūs rausvi  mazgeliai, viduryje turintys įdubimą su angele. Vaikai nuo 1 iki 10 metų yra itin pažeidžiami.

Kaip išvengti infekcinių ligų?

Pasirinkite patikimą sporto klubą, kuriame laikomasi baseino higienos normų bei patys laikykitės asmeninės higienos.

-Kirpkite nagus trumpai, nepažeiskite, pašalinkite suragėjusias odas.

-Nuo  rūbinių iki pat vandens vaikščiokite su guminėmis šlepetėmis. Neskolinkite jų kitiems.

-Po baseino prauskitės su priešgrybeliniu geliu, ypač kruopščiai plaukite odos raukšles ir tarpupirščius.

-Po prausimosi kruopščiai nušluostykite ir nusausinkite rankas bei pėdas, tarpupirščius.

-Jei ant odos yra įtrūkimų, nubrozdinimų- nusišluostę po dušo procedūros pažeistas vietas profilaktiškai patepkite priešgrybeliniu tepalu ar purkškite purškalu.

-Rankšluosčiuose, kojinėse užsilikusias grybelio sporas  sunaikinkite skalbiamosiomis priemonėmis, šarminiais milteliais.

-Stiprinkite savo  imuninę sistemą: sveikai maitinkitės, pakankamai m miegokite, gerkite gydytojų rekomenduojamus maisto papaildus.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai