Jei jūsų vaikučiui sloga

Ar mano žindomas kūdikis gali sirgti sloga? Taip, jūsų žindomas kūdikis irgi gali užsikrėsti sloga. Kaip? Tai dažniausiai atsitinka, kai namiškiai nežino arba ignoruoja asmens higienos taisykles, pvz., čiaudi, stipriai „šnypščia“ mažylio kambaryje, nusišnypštę nosį nenusiplauna rankų ir pan. Taip pat, slogyte jūsų kūdikėlis gali susirgti peršalęs, netinkamai rengiamas ar maudant ir kai nosies gleivinę erzina dulkės, dūmai, pvz., tabako, įvairios cheminės medžiagos.
 

Ar tai rimta liga kūdikiui?


Kūdikėliui sloga yra rimta liga. Siauri jo kvėpavimo takai greitai užsikemša. Užsikimšus nosytei, jis nebesugeba žįsti, nemoka kvėpuoti pro burnytę.

 

Kaip atpažinti, kad kūdikėliui prasidėjo sloga?


Jei jūsų mažasis susirgo sloga, jo nosytė paburksta, atsiranda daug įvairaus tirštumo gleivių (dažniausiai skystų, vandeningų). Iš jo nosytės pradeda varvėti., pasunkėja kvėpavimas. Kūdikėlis blogai valgo, neramiai miega, tampa irzlus. Taip pat dėl slogos gali pakilti jo kūnelio temperatūra.

 

Kaip galėčiau padėti sergančiam ligoniukui?


– Galite padėti savo kūdikėliui pagalvėle, kad gleivės netekėtų į nosiaryklę.
– Savo vaikučio kambarį drėkinkite specialiais elektriniais drėkintuvais arba ant radiatoriaus padžiaukite drėgnų švarių paklotėlių ar drabužėlių.
– Iš nosytės kuo dažniau išsiurbkite gleives.
– Jei gydytojas skyrė į nosį lašinamų vaistų, juos lašinkite tik išsiurbę gleives.
– Kūdikio nosytę plaukite specialiu jūros vandeniu, jei tai leido gydytojas.
– Nupirkite specialius kūdikiams skirtus flakonėlius, kurių antgaliai pritaikyti mažoms nosytės landoms.

 

Mano vaikas – darželinukas ar mokyklinukas


Kaip mano vaikutis sugebėjo užsikrėsti slogyte?
Rudenį jūsų mažasis žmogutis jau įsiliejo į kolektyvą: į darželį ar į mokyklą. Čia sulaukė susitikimo su svetimais virusais ir, žinoma, sloga. Slogyte jūsų vaikutis lengvai galėjo susirgti, jei iš šiltos patalpos išėjo į šaltą lauką ar pabuvo skersvėjyje, kuris veikia nosytės gleivinę, susilpnėja kraujotaka ir jos gleivinės plaukelių judėjimas, o virusams susidaro palankios sąlygos joje įsikurti.
Taip pat mažasis galėjo sukontaktuoti su sergančiuoju, kuris ir perdavė virusą sukėlusį jūsų vaikeliui slogyte.

 

Kokie mano darželinuko ar mokyklinuko slogytės požymiai?


Jei jūsų vaikelis susirgo sloga, tai nebūtinai būna gausios išskyros iš nosytės, o tiesiog gali pasunkėti kvėpavimas per nosyte, sumažėti apetitas, prasidėti kosulys, neramus miegelis. Jūsų vaikutis tampa irzlus, nes paburksta kvėpavimo takų gleivinė. Mažylis, sunkiai galintis kvėpuoti per nosytę, išsižioja ir kvėpuoja pro burnytę.
 

Kaip taisyklingai išsišnypšti?


Labai svarbu, kad išmokytumėte vaikutį teisingai išsišnypšti. Žinokite, kad negalima suformuoti įgūdžio stipriai šnypšti, nes gleivės su ligos sukėlėjais pro klausos vamzdį gali patekti į vidurinę ausį ir sukelti jos uždegimą. Mokykite iš kiekvienos šnervės gleives iššnypšti atskirai – užspaudžiama viena šnervė ir tos pačios pusės išorinės ausies landa ir pučiama pro kitą. Tokiu pat būdu išvaloma ir kita nosytės pusė. Vienkartinė nosinė, t.y. popierinė servetėlė, laikoma taip, kad neišsiteptų veidukas ir rankytės.

 

Kaip padėti mano sergančiam vaikeliui?


Ar tinka šiltos kojų vonelės? Jei jau pajutote, kad prie mažojo sėlina virusai, tinka karštos kojų vonelės, be jokių priedų, ekstraktų, mažiausiai tris kartus per dieną.
Ar duoti gerti skysčių? Jei jau mažylis susirgo sloga, visą laiką reikia vaikučiui duoti gerti karštų gėrimų, geriausia – arbatos.
Ar reikalinga vėdinti kambarį? Savo mažojo ligoniuko kambarį būtinai dažnai vėdinkite, palaikykite drėgną orą, o kambario temperatūrą iki 20ºC. Dėl vėsaus oro mažiau burksta nosiaryklės gleivinė, ir dėl to jūsų vaikutis lengviau kvėpuos.
Ar vartoti kokių nors vaistukų ar tepaliukų? Vaistukų į nosytę lašinkite tik tuomet, kai tai daryti paskiria gydytojas, ir taip dažnai, kaip jis paskiria. Panosės odelę galite patepti minkštinančiu gydomuoju tepalu. Jis skatins sudirgusią, pažeistą odą atsinaujinti, dezinfekuos.
Vaiko nosytę plaukite specialiu jūros vandeniu.
Jei gydytojas paskyrė vaistų į nosį, kaip juos taisyklingai sulašinti? Pašildykite vaistukus iki kūno temperatūros. Pašildoma paėmus buteliuką į delną ir palaikius kelias minutes. Lašinti vaistukus reikia išvalius gleives. Jeigu jūsų vaikučio gydytojas paskyrė kelių rūšių lašų, juos lašinkite jo nurodyta tvarka. Iš pradžių 1–2 lašai sulašinami į vieną šnervę, o po 2–3 min. – į kitą. Išorinė nosies sienelė nestipriai – 2–3 kartus spustelima prie pertvaros, kad geriau pasklistų vaistai.
Kokioje padėtyje sulašinti vaistukus? Vaistai lašinami priglaudus ranką prie vaikučio smakro, nes mažyliai nesiduoda, sukinėja galvą. Tuomet, kai ranka priglaudžiama, ji juda kartu su vaiko galvyte. Kai vaistai lašinami gulinčiam vaikui, jis guldomas ant to šono, į kurią nosies pusę bus lašinama, o galva truputį atlošiama. Jei vaistukus lašinsite sėdinčiam vaikučiui, jo galvyte truputį atloškite ir pasukite į tą pusę, į kurią lašinami vaistai.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Mama
2010-02-14 18:07
Mano mažylis slogavo. Jau galvojau, kaip visada nosis paraus, atsiras šašiukų, kraujuos. Pamaciau internetineje parduotuvėje Physiomer aspiratoriu ir physiomer ampulytes. Nusipirkau ir kruopščiai pasidarbavau - lašinau ir snargliukus ištraukinejau. Praėjo neįtikėtinai greitai ir be jokiu sudirgimu.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai