Dešimt stipraus imuniteto priešų

Kai namuose krykštauja maža gyvybė, pagrindinis rūpestis – kaip ją apsaugoti nuo negatyvių šalutinių veiksnių, pavyzdžiui, peršalimo. Ši mama žino, kad pirmiausia reikia pradėti nuo savęs, tai yra stiprinti savo imuninę sistemą, kad atsilaikytų prieš ligas, kurias labai lengva perduoti visiems namiškiams. Su imuniteto priešais kovoja ne tik mamos ar tėčiai, bet visi, kurie nenori, kad įprastą dienotvarkę sudrumstų neplanuotas ir priverstinis lovos režimas.
 
Nuo prasto maisto iki streso...

Norint stiprinti imunitetą, pirmiausia reikia pažinti jo priešus. Ne iš eilės apžvelkime 10 pagrindinių imuniteto priešų.

Pirmiausia - prastos kokybės maistas. Močiutės ir seneliai gyveno geresnėmis ekologinėmis sąlygomis, valgė sveikesnį maistą, todėl neperšaldavo nuo pirmo vėjo gūsio.

Nesubalansuota nereguliari mityba prisideda prie vis labiau augančios problemos - antrojo imuniteto priešo - antsvorio, o tai irgi kenkia imuninei sistemai. Yra žinoma, kad nutukę žmonės serga dažniau ir ilgiau.

Trečias imuninės sistemos priešas - gazuoti gėrimai. Turbūt ne kiekvienas žino, kad, atsigaivinę tik viena porcija saldaus gazuoto gėrimo, kuriam laikui stipriai sumažinsite savo imunitetą!

Kai kurios imuninės sistemos ląstelės tiesiog praranda gebėjimą atpažinti ir naikinti infekciją. Ketvirtasis mūsų imuninės sistemos priešas - antibiotikų ir vaistų nuo grybelio vartojimas. Visas normas viršijantys antibiotikai jau dabar vadinami planetos nelaime.

Vienas iš svarbesnių penktasis imuniteto priešas - per didelis krūvis, pervargimas, sutrikęs darbo režimas - ištisos valandos prie kompiuterio ir poilsio stoka tiesiog žudo imunitetą.

Šeštasis priešas - nejudrus gyvenimo būdas. Kaip teigia medikai, sustiprinti imunitetą gali padėti nesudėtingai atliekami fiziniai pratimai.

Septintas priešas - nemiga. Dažnai pasikartojantys miego sutrikimai ir dėl to atsiradęs poreikis vartoti migdomųjų vaistų - taip pat peilis mūsų imuninei sistemai. Kita vertus, miego trūkumas suaktyvina streso atsaką ir silpnina imuninės sistemos funkciją, lėtinis miego trūkumas padidina peršalimo riziką. O jei bent kelias naktis iš eilės miegojote keturias ar dar mažiau valandų, kuo greičiau imkitės priemonių savo imunitetui pastiprinti.

Aštuntasis imuniteto priešas yra užteršta aplinka. Imunitetą silpnina nuodingųjų medžiagų poveikis, išmetamosios dujos dažai naftos produktai. Įtakos turi ir požeminės vandens srovės, magnetiniai laukai, elektros srovės ir pan.

Imunitetą silpnina ir alkoholis bei rūkymas. Juos galima pavadinti devintuoju imuninės sistemos priešu. Kiekviena rūkalų ir alkoholio dozė mažina su infekcijomis kovojančių ląstelių kiekį. Ne tik vaikams, bet ir suaugusiems žmonėms, veikiamiems tabako dūmų, yra didesnis kvėpavimo takų infekcijų pavojus, įskaitant peršalimą, bronchitą, plaučių uždegimą, sinusitą ir vidurinės ausies uždegimą.

Paskutinis, dešimtasis, tačiau vienas iš svarbiausių ir, deja, niekaip neatsikratomų imuniteto priešų yra stresas. Nesutarimai, nuolatinė įtampa, nerimas pažeidžia imunitetą, lėtinis stresas ne tik neigiamai veikia imuninę sistemą, bet ir gali pabloginti alergiją, astmą ir autoimunines ligas.

Kas pagelbės?

Kovojant su minėtais imuniteto priešais, pagalba gali būti maisto papildas Imunital. Imunital, skirtingai nuo kitų panašių preparatų, tai nėra vitaminai su ežiuole, bet ežiuolės ir debesylo ekstraktai su vitaminu C. Kuo gi svarbios jo sudedamosios dalys?

Ežiuolė - vienas iš seniausiai tyrinėjamų augalų imunitetui stiprinti. Tai Šiaurės Amerikos augalas, iš ten atėjęs į Europą ir į kitus kraštus, auginam mes ežiuolę ir Lietuvoje. „Amerikiečiai yra atlikę labai daug tyrimų, aiškindamiesi jos gydomąjį poveikį,- sako liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius. - Ežiuolė padarė didelę įtaką net ir medikų požiūriui į augalus apskritai. Tai yra, kad kai kurie augalai net gali pakeisti sintetinius cheminius preparatus. Beje, didysis debesylas turi teigiamą poveikį plaučiams. Šis augalas kinų medicinoj netgi vadinamas plaučių toniku. Didysis debesylas (Inula helenium) jau senovės graikų ir romėnų buvo vertinamas kaip vaistinis ir daržinis augalas. Šiandien sulaukėjęs didysis debesylas aptinkamas drėgnose pievose, prie griovių ar pakelėse. Medicinos tikslais naudojamas tvirtos, panašios į buroko šaknys, kuriose yra eterinių aliejų, kamparo, inulino, saponinų, taip pat dervų bei karčiųjų medžiagų. Dėl antiseptinių ir skrandžio veiklą stimuliuojančių savybių didysis debesylas yra populiarus vaistinis augalas. Gleives skystinančios medžiagos padeda esant kosuliui.

Taigi maisto papildo Imunital veikliosios medžiagos padeda palaikyti imunitetą, ypač rekomenduojamos prasidedant pavasariui, kai nusilpsta imunitetas. O įsigyti jo nesudėtinga - Imunital rasite visose Lietuvos vaistinėse. Beje, visą kovo mėnesį „Camelia" vaistinėse Imunital bus taikoma net 25 proc. nuolaida.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai