Ar gliukozaminas gali apsaugoti sąnarius?

Gliukozamino sulfatas turi uždegimą slopinantį poveikį ir teigiamai veikia kremzlinio audinio metabolizmą. Nemažai atsitiktinių, placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų, kai nei stebimasis, nei stebintysis nežino gydymo pobūdžio, patvirtino, kad gliukozamino sulfatas teigiamai veikia pacientus, sergančius osteoartritu.
 

Osteoartritas yra lėtai progresuojanti liga. Laikui bėgant dėl nuolatinio proteoglikanų katabolizmo bei vis intensyvėjančio glikozaminoglikanų nykimo sąnarių kremzlinis audinys irsta, organizmas, siekdamas sumažinti krūvį sąnarių paviršiui, reaguoja naujo kaulinio audinio susidarymu – formuojasi kaulų išaugos. Galiausiai tai baigiasi sąnario funkcijos sunykimu, sąnariai tampa skausmingi, jie deformuojasi.
 

Gliukozamino sulfatas


Gliukozaminas, natūralus aminosacharidas, yra beveik visų žmogaus organizmo audinių sudedamoji dalis. Gliukozaminas yra pagrindinė glikozaminoglikanų ir proteoglikanų, kurie yra svarbios sąnarių kremzlių sudedamosios medžiagos, biosintezės „statybinė medžiaga“.
Vartojamas kaip maisto papildas, gliukozaminas suteikia medžiagą proteoglikanų ir glikozaminoglikanų gamybai chondrocituose. Padidėjęs gliukozamino kiekis maiste atitinkamai reiškia suintensyvėjusią glikozaminoglikanų gamybą, dėl to kolageninėje kremzlės dalyje yra išsaugoma daugiau vandens. Gliukozaminas stimuliuoja kolageno gamybą chondrocituose bei padeda chondrocitams palaikyti normalią medžiagų apykaitą bei iš tiesų pagerinti kremzlių būklę, sustabdant sveikų kremzlių irimą. Be to, nemažai tyrimų parodė, kad gliukozaminas taip pat sumažina skausmą ir pagerina osteoartrito pažeistų sąnarių būklę.
Gliukozaminas gali būti skirtingų formų. Kadangi daugumos klinikinių tyrimų metu buvo vartojamas gliukozamino sulfatas, geriausias mokslinių tyrimų metu užregistruotas gliukozamino poveikis yra siejamas su jo sulfatu. Sulfato junginyje esanti siera svarbi proteoglikanų sintezei – didžiojoje dalyje glikozaminoglikanų yra sieros. Jei nepakanka neorganinio sulfato, sulėtėja glikozaminoglikanų sintezė, tačiau sulfato turintys maisto papildai šį sutrikimą koreguoja. Todėl gliukozamino sudėtyje esantis sulfatas ypač svarbus, nes jis sustiprina teigiamą gliukozamino poveikį sergant osteoartritu.


 

Klinikiniai tyrimai


Klinikinio dvigubo aklo tyrimo, kontroliuojamo placebu, su atsitiktinai parinktais dalyviais metu pacientams kasdien buvo duota po 15 000 mg gliukozamino sulfato, ir tai, palyginti su placebu, smarkiai susilpnino kelio sąnario osteoartritą per 3-jų metų laikotarpį. Placebo grupėje pasireiškusio progresuojančio sąnarinio tarpo susiaurėjimo vidurkis buvo –0,31 mm, tačiau sąnarinis tarpas nesusiaurėjo gliukozamino grupėje (+0,07 mm). Osteoartrito indeksas (WOMAC), žymintis sąnarių skausmą, sustingimą ir fizinę funkciją, buvo daug geresnis gliukozamino sulfato grupėje (-24,3 proc.), nei placebo grupėje (+9,8 proc.).
Kitos metaanalizės metu Towhedd’as apžvelgė devynis atsitiktinius, kontroliuojamus gliukozamino sulfato tyrimus su artritu sergančiais žmonėmis. Atliekant septynis tyrimus, kai gliukozaminas buvo lyginamas su placebu, nustatyta, kad rezultatai visuomet buvo geresni vartojant gliukozamino. Dviejų tyrimų metu gliukozamino sulfatas buvo lyginamas su ibuprofenu.
Tyrimų rezultatai parodė, kad gliukozamino sulfatas veiksmingesnis nei placebas, veiksmingumu beveik prilygsta ibuprofenui ir yra ypač saugus.
Drovanti ir kt. pastebėjo, kad 30 dienų iš eilės kasdien vartojant po 1,5 g gliukozamino sulfato, osteoartrito simptomų indeksas sumažėjo 72 proc., palyginti su placebo grupe, kur indeksas sumažėjo 36 proc. Sąnarių skausmas susilpnėjo po 7 gydymo dienų, o jautrumas, patinimas ir nejudrumas – po 14 dienų. Sąnariai tapo lankstesni po 21 dieną trukusio gydymo. Toks būklės pagerėjimas buvo susijęs ne su kremzlės apsauginėmis savybėmis, o su poveikiu uždegimui ir skausmui.
Paprastai klinikinių tyrimų metu kasdien yra skiriama po 1500 mg gliukozamino sulfato.
 

Šalutinis poveikis


Savo laiške, skirtame “Lancet”, Russell ir McCarty (1999) rašė: “Iki šios dienos atlikti klinikiniai gliukozamino poveikio artritui tyrimai rodo, kad gliukozaminas malšina skausmą, nesukeldamas šalutinio poveikio”.
Trejus metus trukusio placebo ir gliukozamino grupių tyrimo metu nebuvo pastebėta jokių skirtumų šalutinio poveikio atžvilgiu.
 

Saugumas


Naujausių metaanalizių rezultatai, pateikti “JAMA”, rodo, kad 15-os (iš 37) atsitiktinių dvigubai aklų, placebu kontroliuojamų tyrimų metu gautos išvados patvirtina, jog gliukozaminas yra saugus.
 

Išvados


Klinikiniai tyrimai patvirtino, kad biogliukozaminas yra saugus ir veiksmingas maisto papildas, sukurtas osteoartritu sergantiems pacientams.
Skirkite savo pacientams aukštos klasės ir mažiai kainuojančio Bio-Glucosamine: kompanijos “Pharma Nord” maisto papildas Bio-Glucosamine yra didelės koncentracijos produktas, turintis 500 mg gliukozamino sulfato (grynumas – 97 proc.) vienoje tabletėje.
Apskaičiavus gliukozamino sulfato dozę vienoje Bio-Glucosamine tabletėje paaiškėjo, kad jos kaina yra mažiausia tarp gliukozaminoglikanų preparatų.
Parengta pagal Lars Steenberg, M.Sc. Human Nutrition, Pharma Nord Research

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Loreta
2019-06-17 09:28
Aš gėriau Glucosamine ir galiu patvirtinti, kad tikrai sumažėjo sąnarių tinimas ir skausmas.
Auris
2018-01-07 13:35
Vejai surasyti. Gliukozaminas yra Gliukozaminas, nera geros ar blogos kokybes... (hi)
Elena
2017-05-17 09:57
Mano nuomone už kokybę reikia mokėti. Kiek bandžiau, man labiausia padėjo geras papildas. Sumažėjo sąnarių tinimas ir skausmas.
Julė
2016-12-07 14:57
Man labiausiai padeda Glucosamine . Jis aukštos kokybės, todėl ir poveikis geras. Geriu gliukozaminą jau antri metai ir sąnarių beveik nebeskauda.Man labai padėjo.
Rūta
2016-11-09 14:04
Aš naudoju tik gerus ir nešvaistau pinigų pirkdama prastus papildus. Geriu jau šeši mėnesiai ir sąnarius skauda daug mažiau.
Rolandas
2016-10-15 15:05
Gliukozamino nauda neabejotina, tik kad Lietuvoje žvėriškai užlaužtos kainos. Paieškokite internetu, pvz .amazon ar kitur (įveskite Glucosamine Chondroitin), galite nusipirkti 3 kartus pigiau, nešvaistykite pinigų permokėdami Lietuvos vaistinių monopolininkams.
Vitalija
2016-09-27 11:01
Sveiki,
gliukozamino nauda senai žinoma ir aš pati esu daug gėrus gliukozamino įvairių firmų.
Roma
2016-01-27 14:38
Sveiki, man 65m. Sąnarių skausmus kenčiu jau gerus 10 metų. Perskaičiusiu straipsnį apie Gliukozamino naudą nusprendžiau pabandyti jį pavartoti. Ir jau po 2 mėnsių poveikį pajutau- jis mane džiugino. Sąnariai tapo lankstesni, skausmas tapo daug švelnesnis, ilgiau galiu vaikščioti lauke. Tikrai rekomenduoju Pharma Nord Bio-Glucozamine Mega ir pati žadu dar vartoti preparatą ilgą laiką.
Kastytis
2013-02-26 13:42
Patvirtinu, kad straipsnyje išdėstyti teiginiai yra teisingi. Aš vartojau po vieną tabletę per dieną ir po dešities dienų sumažėjo skausmas o po mėnesio jaučiuosi visai gerai.
Pamises_del_vaistu
2012-01-30 10:46
Straipsnyje milijonas netiklsumu. Vien tas faktas kad 15 000mg gliukozamino per diena.. turejo buti 1500mg: 3x po 500mg per diena. O nauda tikrai gincytina, yra daug tyrimu kurie nepagrinde sio papildo naudos
Robertas
2011-11-27 21:03
Analogu neturinti pagalba sanariams is Forever Living Products http://www.facebook.com/photo.php?fbid=257182470977736&set=a.243648652331118.76347.243627672333216&type=3&theater
violeta
2011-03-22 18:27
Visa, ką rašo - teisybė. Pati išbandžiau saxo kailių. Efektas po 2 savaičių.
elena
2006-11-29 14:18
po 2 savaičių pajutau stiprų pagerėjimą: sumažėjo skausmas , praėjo patinimas.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai