Maisto papildai sąnarių ligoms gydyti

Sergant sąnarių ligomis rekomenduojami keli maisto papildai. Tai omega-3 riebalų rūgštys, gama linolinė rūgštis, gliukozaminas ir chondroitinas bei vitaminas C.
 

Omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys yra būtinos žmogaus organizmui. Įprastinėse dietose yra didelis kiekis omega-6 riebalų rūgščių, bet mažai omega-3 riebalų rūgščių. Tyrimai parodė, kad naudingiausios yra ilgiausią grandinę turinčios omega-3 riebalų rūgštys. Jų gausu riebioje žuvyje ir jūros dumbliuose. Omega-3 riebalų rūgštys mažina uždegimą, skatindamos uždegimą slopinančių ląstelių gamybą, bei pasižymi antiautoimuninėmis savybėmis. Nustatyta, kad omega-3 riebalų rūgštys mažina reumatoidinio artrito simptomus ir gali sulėtinti ligos progresavimą. Taip pat jos padeda išlaikyti sveiką odą, mažindamos paraudimą, sausumą ir niežėjimą.
Linų aliejuje omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių santykis 3:1, todėl jo vartojant gaunamas pakankamas kiekis omega-3 riebalų rūgščių. Nuolat vartojant linų aliejaus, palaikoma raumenų jėga, sumažėja sąnarių uždegimas, pagerėja raumenų ir sąnarių traumų gijimas.
Alyvų aliejus - irgi gerai žinomas nesočių riebalų rūgščių šaltinis. Jame taip pat rasta ir medžiagų, turinčių antioksidacinių savybių. Manoma, kad nuolat vartojant alyvų aliejaus, sumažėja tikimybė susirgti reumatoidiniu artritu ir kitomis lėtinėmis ligomis.
Atliktų gama linolinės rūgšties tyrimų rezultatai rodo, kad jos skyrus 24 savaites, 36 proc. sergančiųjų reumatoidiniu artritu sumažėjo sąnarių skausmas, 45 proc. sumažėjo skaudančių sąnarių skaičius, 41 proc. sumažėjo sąnarių tinimas ir 28 proc. sumažėjo sutinusių sąnarių skaičius. Kito tyrimo metu tirtas juodųjų serbentų sėklų aliejaus, kuriame gausu gama linolinės ir alfa linolinės rūgšties, poveikis sergantiesiems reumatoidiniu artritu. Sergantiesiems, kurie vartojo aliejaus, susilpnėjo ligos simptomai. Placebo grupėje (ji aliejaus nevartojo) būklė nepagerėjo. Nebuvo pastebėta ir jokių nepageidaujamų poveikių.


Gliukozaminas turi kremzlę saugantį/tausojantį veikimą. Jis būtinas sąnarinio tepalo gamybai, kurio reikia sveikai kremzlei palaikyti, sąnariams judėti bei kremzlės ląstelėms - chondrocitams. Geriamasis gliukozaminas sumažina sąnarių skausmą ir tinimą. Jo vartojant pagerėja sąnarių funkcija ir fizinis aktyvumas.
Chondroitinsulfatas yra sąnarių kremzlės sudedamoji dalis. Jis slopina laisvuosius radikalus, kurie ardo kremzlę ir kolageną (audinį, kurio yra raiščiuose, kraujagyslių sienelėse, kremzlėje). Chondroitinsulfatas taip pat pagerina sąnario kraujotaką.
Vitaminas C sustiprina jungiamąjį audinį (sausgysles, raiščius, arterijas ir venas). Jis yra būtinas fermento, kuris gamina kolageną, funkcijai.
 

Plačiau apie gliukozaminą


Gliukozaminas yra kremzlės audinio sudedamoji dalis, išgaunama iš kiautus turinčių vėžiagyvių, tokių kaip krabai bei omarai. Kremzliniame audinyje taip pat yra daug proteoglikanų, 95 proc. jų sudaro glikozaminoglikanai (GAGs) ir 5 proc. baltymai. Šie GAGs yra atsakingi už sąnario kremzlės audinio statybą. Gliukozaminas dalyvauja sąnarinės kremzlės formavimosi bei atsinaujinimo procesuose, yra viena iš sudedamųjų sąnario skysčio dalių.
Kai kremzlinis audinys pradeda irti dėl biocheminių procesų, vykstančių bėgant metams, kaulų galai nepakankamai apsaugomi, todėl kyla skausmas. Maisto papildas gliukozamino sulfatas skatina sąnario kremzlės atnaujinimo procesą. Tiesiogiai veikdamas ir apsaugodamas bei atnaujindamas jau pažeistus raiščių, sausgyslių bei kremzlių audinius, gliukozamino sulfatas gerina jungiamojo audinio elastingumą bei gebėjimą amortizuoti. Žinoma, nereikia tikėtis, jog šis maisto papildas visiškai atnaujins pažeistas sąnarių kremzles, tačiau mokslinių tyrimų rezultatai rodo, jog ši medžiaga turi didelį teigiamą poveikį.
Žmonės, kenčiantys sąnarių skausmus, vartodami gliukozamino, kaip maisto papildo, tabletėmis, gali išvengti sąnarių skausmo ar jį sumažinti, palaikyti sąnarių judrumą bei pamažu iki tam tikros ribos atnaujinti pažeistą sąnario kremzlės audinį. Tai nauja galimybė pagerinti kenčiančiųjų nuo artrozės būklę.
 

Pasirinkite tinkamą preparatą


Įvairių gamintojų gliukozamino preparatai vaistinėse parduodami be recepto. Preparatai, kurių sudėtyje yra geriausiai ištyrinėta veikliosios medžiagos forma - gliukozamino sulfatas (pvz., Bio-Glucosamine), iš tiesų yra veiksmingi ir patikimi. Bio-Glucosamine - vienas geriausių iš rinkoje esančių preparatų, jo veiksmingumas pagrįstas tyrimais.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

danute
2006-11-03 12:58
Kojoje venos tai gali buti kepenis kaltos valykites kepenis.Naikinkit priezasti del ko jos atsirado .Rudeni prasivalykit zarnyna.Ziema inkstus ,pavasary kepenis .Sugedusias vanas aisku nebepagydisit bet sustabdysit kelia naujoms gesti.Zinoma daug daugiau reiketu su savim pasidarbuoti .
linute
2006-11-03 12:52
Uz sanariu darba atsako inkstai.Reikia ieskoti priezasties kodel jie skauda .Pati pradzia tai nesveiki inkstai .Sanariams reikia kalcio .Kalcio pilnos vaistines ,bet jis neisisavins jei inkstai nesveiki,.Kodel?Ogi todel kad jis visas molekulinis .Tik viena kompanija pasaulija gamina jonini kalci kurio isisavinimas 100%.Kodel?Todel kad musu lasteles jonines ir mums reikia joninio kalcio.Reikia naikinti priezasti o ne simtoma brangieji.Todel ir pradeti reikia nuo inkstu .Gerkit cistona valykites inkstus.

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai