Aktyviai gyvenantiems reikia magnio

Magnis – vienas būtiniausių mikroelementų. Jis dalyvauja daugiau nei trijuose šimtuose biocheminių reakcijų, vykstančių organizme. Magnis padeda nepriekaištingai funkcionuoti nervų sistemai, raumenims, palaiko kaulus tvirtus, stiprina imuninę sistemą, dalyvauja baltymų sintezėje, energijos gamyboje ir atlieka gausybę kitų funkcijų.
 

Magnio trūkumas sukelia negalavimus


Magnio trūkumas gali pasireikšti apetito praradimu, pykinimu, vėmimu, silpnumu. Gali imti stingti, trūkčioti raumenys, traukti mėšlungis, atsirasti širdies ritmo sutrikimų ir kitų negalavimų. Nuo magnio trūkumo pradeda strigti daugelio organizmo sistemų veikla, lėtėja mąstymas, koordinacija.
Kiekvienas neabejingas savo sveikatai aktyviai gyvenantis žmogus turėtų pasirūpinti, kad magnio gautų pakankamai. Magnio yra gausu lapinėse daržovėse, šokolade, jūros gėrybėse. Tačiau, net ir gausiai vartojant šių maisto produktų, ne visada užtikrinamas pakankamas organizmo aprūpinimas magniu.

 

Magnio papildų turėtų vartoti


● vartojantieji antibiotikų, diuretikų
● žmonės, sergantys cukriniu diabetu
● sergantieji žarnyno ligomis ( krono liga, žarnų uždegimais, po žarnyno operacijų)
● žmonės, kurių kraujyje sumažėjęs kalio ir kalcio kiekis
● dažnai vartojantieji alkoholį
● vyresnio amžiaus žmonės
 

Magnis labai svarbus reguliuojant kraujo spaudimą


Tad, jei norite išvengti hipertenzijos ir su ja susijusių rimtų komplikacijų, turėtumėte vartoti jo daugiau. Taip pat, kaip ir vaisių bei daržovių, kalcio, kalio bei mažiau produktų, turinčių daug natrio ir riebalų. Normalizavus padidėjusį spaudimą, daug kartų sumažėja tikimybė sirgti miokardo infarktu, insultu ir kt. Sumažinus sistolinį kraujo spaudimą tik 2 mmHg, 7 proc., sumažėja mirtingumas nuo išeminės širdies ligos ir net 10 proc. – nuo miokardo infarkto.


 

Magnis ir širdies bei kraujagyslių ligos


Didesnė magnio koncentracija kraujyje mažina tikimybę sirgti širdies bei kraujagyslių ligomis. smarkiai pagerina ligonių, sergančių šiomis ligomis, būklę Du kartus per dieną vartojant 342 mg magnio oksido, jau po šešių mėnesių susilpnėja koronarinės širdies ligos simptomai. Maža magnio koncentracija didina širdies aritmijų ir su tuo susijusių komplikacijų dažnį..
Magnis sustiprina ir antitrombozinių vaistų (aspirino ir kt.), mažinančių kraujo krešumą, poveikį.
 

Magnis vyresniems žmonėms


Jiems ypač svarbu gauti pakankamai magnio. Ne tik insulto, miokardo infarkto bei kitų su padidėjusiu kraujo spaudimu susijusių ligų, bet ir osteoporozės profilaktikai. Tyrimai įrodė, kad žmonėms, vartojantiems daugiau magnio, kaulų pokyčių atsiranda daug rečiau nei nevartojantiems.
 

Magnis mažina diabeto riziką


Diabetas yra insulino trūkumo sukelta liga. Insulino išsiskyrimui labai svarbus magnis.
Žmonėms, sergantiems 2 tipo diabetu dažnai nustatoma maža magnio koncentracija kraujyje. Manoma, kad maža magnio koncentracija mažina audinių jautrumą insulinui, dėl to didėja gliukozės koncentracija ir vystosi cukrinis diabetas. Tai patvirtina daugelis klinikinių tyrimų.
 

Svarbu pasirinkti tinkamą formą


Organizmas pasisavina tik vieną trečdalį magnio, gaunamo su maistu. Tad, net ir visaverčiai maitinantis jo gali trūkti. Sergant žarnyno ligomis, vartojant kai kurių vaistų ar nepakankamai gaunant magnio su maistu, koncentracija sumažėja smarkiai. Didelis magnio trūkumas yra gyvybei pavojinga situacija, todėl kuo skubiau atstatomas jo suleidžiant į veną. Jei magnio trūksta nedaug, jo stoka panaikinama magnį vartojant tablečių pavidalu.
Tačiau ne visos magnio formos pasisavinamos vienodai. Tai priklauso nuo to, su kokia druska jis susijungęs bei kokiu pavidalu geriamas. Ilgą laiką vienintelė prieinama magnio forma buvo skrandyje tirpia kapsule apvilktas magnis. Deja, taip tik nedidelė dalis magnio būdavo pasisavinama. Siekiant pagerinti įsisavinimą ir kuo greičiau koreguoti magnio trūkumą, buvo sukurta nauja, daug geriau ir greičiau pasisavinama magnio forma – tirpi magnio druska – magnio acetatas. Magnio gali būti skiriama tiek organinių, tiek neorganinių druskų pavidalu. Neorganinių magnio druskų (magnio sulfato, karbonato ir kt.) dažnai skiriama kaip neutralizuojančių skrandžio sulčių rūgštingumą ar vidurių laisvinamųjų vaistų. Tinkamesnės, kaip papildas, vartoti yra organinės magnio druskos: magnio citratas, magnio laktatas, magnio orotatas. Magnio poveikį ląstelėje sustiprina vitaminas B6. Esant magnio trūkumui, rekomenduojami magnio ir vitamino B6 deriniai, pavyzdžiui Magne B6.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai