Kur medikai visuomet po ranka

Taiso suvalkietis stogą. Paslydo ir lekia žemyn. Mato – virtuvėj žmona pietus verda. Suvalkietis krisdamas rėkia: „Motin, man valgyt gali nedaryt, ligoninėj paėsiu! O žmona jam pavymui: „Tik krisk ant galvos, kad kelnių nesuplėšytum! Kiekviename juoke yra dalis tiesos, ligoninėje iš tiesų valgyti duoda... Tačiau ar į šią gydymo įstaigą patenkama tik nukritus ant galvos?
 

Kaip patekti į ligoninę?


Yra trys pakopos, kuriomis „kopiama“ susirgus. Pirmoji, kai, pasijutę blogai, pradžioje bandote gydytis patys. Ryžtingai keliaujate į vaistinę ir prisiperkate, jūsų manymu, reikalingų vaistų, drąsiai juos vartojate ir tikitės pasveikti... Tačiau jie ne visada padeda. Tuomet „koja už kojos“ pajudate gydymo įstaigos – poliklinikos link. Ten sužinote, kad turėjote į gydytoją kreiptis anksčiau, kad vaistai jums gal ir ne visai tiko arba apskritai pakenkė... Tuomet, gydytojo paliepimu atlikę papildomus tyrimus, priartėjate prie trečiosios pakopos. Įvertinęs jūsų būklę, gydytojas nusprendžia, kad būtina guldyti jus į ligoninę, gaunate siuntimą, – ir jūs jau palatoje.
Antrasis kelias ligoninės link trumpesnis – būtinoji medicinos pagalba. Jūs tiesiog praleidžiate antrąją pakopą – polikliniką. Ilgai nesikreipdami į specialistą, vieną naktį pajuntate tokius skausmus, kad artimiesiems nebelieka nieko kito, kaip skubiai kviesti greitąją medicinos pagalbą. Atvažiavę medikai savo automobiliu greitai ir patogiai jus nuveža į ligoninę. O vėliau laiką leidžiate taip pat – palatoje sklaidydami laikraščius.
Vienas šių situacijų privalumų – abiem atvejais atsigulus į ligoninę, gydymą apmoka Valstybinė ligonių kasa. Žinoma, jei nuspręsite, kad jums reikia papildomų gydymo paslaugų, bet šie jūsų norai nesutaps su jus gydančio gydytojo nuomone, – už papildomas paslaugas turėsite susimokėti patys. Tačiau už gydančio gydytojo skiriamus vaistus mokėti nereikia.
Jei pagulėti ligoninėje nusprendėte savarankiškai (be gydytojo siuntimo) arba „poniškai“, – galite pasinaudoti mokamomis privačių ligoninių ar gydymo įstaigų paslaugomis. Valstybinėse gydymo įstaigose taip pat yra „komercinės“ palatos, skirtos ligoniams, neturintiems gydytojo siuntimo, tačiau „primygtinai“ norintiems pagulėti ligoninės lovoje. Viešbučio ir gydymo paslaugos čia taip pat mokamos.


 

Kur eiti iš ligoninės?


Nėra nustatyta normatyvų, ribojančių ligonio gydymo laiką. Todėl valstybinėje ligoninėje gulėsite tiek, kiek nustatys gydantis gydytojas. Jei prireiks, galite būti perkeltas į aukštesnio lygio gydymo įstaigą. Jei reikalingas tik sveikatą palaikantis gydymas ar slauga – būsite paguldytas į slaugos ligoninę. Kai pasveiksite, būsite išrašytas namo. Tačiau pasitaiko atvejų, kai namus galite pasiekti ne taip greitai, kaip tikėjotės... Jus gydantis gydytojas gali nuspręsti, kad jums būtinas tolesnis gydymas, ir pritaikyti vieną iš šių mūsų šalyje taikomų reabilitacinio gydymo rūšių:
Sveikatą grąžinantis gydymas. Jei į ligoninę jūs patekote dėl traumų ar persirgę ūminėmis ligomis, taip pat po lėtinių ligų paūmėjimų – tai gydytojas po laiko, praleisto ligoninės lovoje, jums gali pasiūlyti medicininės reabilitacijos priemonių kompleksą, vadinamą sveikatą grąžinančiu gydymu.
Medicininė reabilitacija. Šio tipo reabilitacija skirta neįgaliesiems, kuriems yra biosocialinių funkcijų sutrikimų (negalintiems judėti, valgyti, sutrikus seksualinėms funkcijoms, negalintiems prisitaikyti aplinkoje ir normaliai reaguoti į dirgiklius, t. y. dar negalintiems gyventi įprasto gyvenimo).
Pakartotinė medicininė reabilitacija. Ši reabilitacija taikoma neįgaliesiems, jei tikimasi, kad, keletą kartų pakartojus gydymą, neįgalumas išnyks ar sumažės.
Palaikomoji reabilitacija skiriama neįgaliesiems, siekiant sumažinti sergamumo laipsnį ir išvengti komplikacijų.
Sanatorinis (antirecidyvinis) gydymas. Šis reabilitacinis gydymas, be abejo, yra žinomiausias. Jis skiriamas pacientams, sergantiems lėtinėmis ligomis, siekiant išvengti ligų paūmėjimo ir komplikacijų.
 

Kaip nepatekti į ligoninę?


Norint atsakyti į šį klausimą, tereikia sugrįžti prie pirmo šio straipsnio sakinio – „yra trys pakopos, kuriomis „kopiama“ susirgus“. Jei jūs norite „neprikopti“ prie ligoninės, tereikia praleisti pirmąją pakopą, t. y. susirgus ar pasijutus blogai – keliauti tiesiai į polikliniką. Ir ne koja už kojos, o žvaliai – juk anksti diagnozuota liga ir tinkamai paskirti bei vartojami vaistai padės jums greitai ir iki galo išsigydyti.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai