Vaikų sveikata turi rūpintis tėvai

„Klaipėdos apskrityje, patikrinus regėjimą tūkstančiui vaikų, 233 jų, t.y. kas penktam vaikui, buvo diagnozuotas vienoks ar kitoks regos sutrikimas. Regos sutrikimai vis dažniau diagnozuojami pirmųjų klasių mokiniams. (...) Kasmet daugėja vaikų, kurie skundžiasi padidėjusiu jautrumu, blogu miegu. 2005 m. Klaipėdos apskrities moksleivių sergamumas skolioze (stuburo iškrypimu) buvo 96 atvejai iš tūkstančio patikrintų moksleivių.“
 

Dėl ko dažniausiai į pediatrus kreipiasi moksleiviai ir jų tėvai, prasidėjus mokslo metams?


Vaikus vargina tiek somatiniai (kvėpavimo, virškinamosios sistemos ir kt.), tiek psichologiniai sutrikimai (dėl didelio krūvio bei prisitaikymo kolektyve sunkumų).
Mokyklos lankymas – ne visiems vaikams malonumas. Neretai vaikai patiria stresą. Dauguma stropių vaikų mokosi iki išnaktų, neišsimiega, pervargsta, ir dėl to mažėja atsparumas ligoms, nusilpsta imuninė sistema, vaikai dažniau ir sunkiau serga peršalimo ir kitomis ligomis.
Labai negerai, jeigu vaikas išeina į mokyklą nevalgęs. Cukraus kiekis organizme tuomet būna mažesnis, tai skatina vaiko dirglumą, jis greičiau pavargsta. Besimokančiam vaikui gliukozės poreikis yra didesnis. Vaikai mėgsta saldumynus, jų nereikia drausti, tačiau vartoti turi saikingai. Saldumynai neturi pakeisti pusryčių, pietų ar vakarienės. Jie valgomi tarp „rimtų“ valgymų arba po jų, kaip desertas. Tačiau, jeigu rytą vaikas nenori košės ar sumuštinių, o mielai suvalgytų maistingą jogurtą ar net šokoladą ar javainį, tai geriau nei išeitų susinervinęs, nors ir įveikęs jam neskanų patiekalą.


[klausimas]Ką gali padaryti tėvai, kad minėtų negalavimų neatsirastų?[/klausimas]
Negalavimai paprastai išryškėja mo­k­s­lo me­tams įsibėgėjus.
Neretai po vasaros vaikai būna įpratę eiti miegoti labai vėlai. Rugsėjį, kai keltis reikia anksti, režimas pasirodo labai sunkus, dėl to vaikai tampa irzlūs, jiems sunku susikaupti.
Vasarą vaikai daug laiko praleidžia prie televizoriaus ir taip per atostogas ne pailsi, o pavargsta. Iš tiesų vasara turėtų būti grūdinimosi, aktyvaus poilsio ir kiek įmanoma sveikesnės mitybos metas. Žinoma, tėvai turėtų rodyti tokios gyvensenos pavyzdį.
Būtina pasirūpinti moksleivio darbo vieta namuose – stalu, kėde, apšvietimu. Klasėse suolai ne visose klasėse atitinka ūgį, ir vaikai sėdi netaisyklingai, dėl to laikysena sutrinka (išsivysto stuburo išlinkimas, skoliozė).
[klausimas]Kodėl svarbu stiprinti vaiko imunitetą?[/klausimas]
Stresas, nuovargis, įtampa alina imuninę sistemą ir daro organizmą labiau pažeidžiamą. Reikėtų reguliariai grūdinti organizmą, mankštintis, pakankamai laiko praleisti gryname ore, valgyti visavertį ir augančio organizmo poreikius patenkinantį maistą.
Jeigu vaikas dažnai serga, reikėtų atlikti imuniteto būklės tyrimus (specialius kraujo tyrimus), ir, jeigu kuri nors imuniteto grandis yra nusilpusi, skirti imuninę sistemą stiprinančių priemonių. Jų yra labai įvairių. Ypač vertingi preparatai su ežiuole, tuja ir kt. Taip pat veiksmingai stiprina imuninę sistemą vitaminai su mikroelementais.
Atskiras vaistų grupes sudaro įvairios vakcinos bei preparatai su pagrindinėmis organizmui pavojingomis bakterijomis, proteoglikanais ir ribosomomis. Šių preparatų skiriama tam tikrais kursais. Jie nepageidautinas bakterijas ir mikrobus, kurie paprastai patenka iš išorės ir sukelia ligas, paverčia nepavojingomis organizmui, tarsi „pripratina“ organizmą, ir taip stiprina imunitetą.
Pasikartojančios kvėpavimo takų ligos (bronchitas, rinitas, sinusitas, otitas, laringitas, faringitas bei šių ligų deriniai) yra dažniausia vaikų sergamumo priežastis.
Itin dėmesingi imuniteto stiprinimui turėtų būti tėvai, kurių vaikai dažnai serga, ypač kvėpavimo sistemos ligomis, yra pablyškę, juosvais paakiais, irzlūs, blogai miega, jiems kyla psichologinio pobūdžio problemų.
[klausimas]Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas ir sveikatos pažyma: kam iš tiesų jų reikia: reikliems pedagogams ar vaiko sveikatai ir ligų profilaktikai užtikrinti?[/klausimas]
Vaikų sveikatą būtina patikrinti bent kartą per metus, nebūtinai prieš rugsėjį. Kokybiška ir reikalavimus atitinkanti sveikatos patikra yra labai svarbi: profilaktika visuomet veiksmingiau nei gydymas susirgus.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Inceptum
2010-05-08 15:38
Parduodame naujus japoniškus inhaliatorius "OMRON" kaina 188 litai ir itališkus kaina 130 litų. Tai puiki priemonė Jums ar Jūsų vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų ligų, bei sveikų vaikų profilaktikai - eukalipto, mentolio, gebenių, pušų ir kitokios inhaliacijos nuo peršalimo ligų. Komplekte: inhaliatorius, kaniulė, pypkutė, suaugusiojo ir vaikiška kaukutės ir kt.
Pristatome visoje Lietuvoje.
inceptum.jonava@gmail.com arba 8-614-64811
www.inceptum.lt

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai