Atsipalaiduoti, kad pasiruoštume nakties poilsiui

Vakaras – tarsi dienos atodūsis. Tai turėtų būti ramus laikas, kai, pamiršęs dienos rūpesčius, turi atsipalaiduoti, pailsėti, pamąstyti apie savo svajones ir poreikius. Mėgautis pokalbiais su artimaisiais, gaminti mėgstamus patiekalus, skaityti knygas, klausytis muzikos ir pasiruošti nakties poilsiui. Vakare gyvybinę energiją reikia atpalaiduoti, kad pasiruoštume nakties poilsiui. „Femina Bona“ Nature Shop konsultantė Eugenija PEMPIENĖ siūlo padėti sau atsipalaiduoti tokiu vakaro ritualu.
 

Susikurk sau septynis malonaus pasilepinimo namuose vakarus. Visą savaitę kas vakarą išbandyk vis kitą voniai skirtą gaminį: kvapų terapiją, vonios druskas, putas ar mineralinį burbulą.
Vonios kambaryje pasistatyk žvakę ir maudykis plevenant žvakės liepsnai. Nors pusvalandį mirkdama kvapioje vonioje, atlik kurią nors grožio procedūrą: užsitepk purvo kaukę, pamaitink plaukus karštu aliejumi, sušvelnink kūno odą žolėmis. Išsitrink galvą šampūnu su natūraliais žolelių ekstraktais. Vėliau išsitepk kūną maitinamuoju pieneliu. Tegul jo veikliosios sudedamosios dalys suteikia odai standumo, glotnumo ir elastingumo.
Ramiam vakarui rinkis kvapą, kuris tau patinka: bergamotės, verbenos, gvazdikėlių, jazmino, ylang-ylang, imbiero, kedro, levandos, kipariso, miros, mirtos, muskato, nerolio, pačiulio, rožės ar sandalo.

{banner-25}

 

Paskirk vieną vakarą imbiero kvapui


Imbieras – tropikų augalas, nuo senų laikų žinomas kaip prieskonis ir vaistas. Jis buvo taip vertinamas, kad ilgus metus arabų pirkliai imbiero augimo vietas slėpdavo nuo Europos pirklių.
Imbiero eterinio aliejaus aromatas labai įdomus – aštriai saldus. Jis labai tinka vakarui. Šio aliejaus sudėtyje yra 150 įvairių junginių, todėl jis toks vertingas. Jis pašalina padidėjusį nuovargį, suglebimą, apatiją, atgaivina proto ir fizines jėgas, gydo depresiją. Yra stiprus antiseptikas, ypač veiksmingas sergantiesiems kvėpavimo takų ligomis (angina, bronchitu ir t.t.), taip pat gerina kraujo apytaką.
Šis aliejus, esantis kremų, losjonų sudėtyje, labai tinka probleminei odai, nes ją giliai valo, sutraukia poras. Mišiniuose masažams naudojamas raumenų įtampai sumažinti, jiems atpalaiduoti, kraujotakai pagerinti.
Rekomenduojama jį naudoti eterinėms lempoms, masažiniams aliejams ir druskų vonioms.
 

Vonia su Negyvosios jūros druska ir eteriniais aliejais


Negyvosios jūros druska – tai 100 proc. ekologiškai švarus natūralios kilmės produktas, prisotintas įvairių mineralinių medžiagų. Šios druskos vonios su eteriniais aliejais pro kvėpavimo takus arba tiesioginio kontakto su oda metu veikia organizmą, tai priklauso nuo pasirinkto eterinio aliejaus savybių. Jei pasirinksite ylang-ylang eterinį aliejų, atsipalaiduos įsitempę raumenys, nuslūgs aukštas kraujospūdis, išnyks nerimas. Sandalmedis gydys odą, mažins stresą, palengvins kvėpavimą, levanda numalšins įtampos sukeltus galvos skausmus, rožė teigiamai veiks nervų sistemą ir širdį. Vonia su Negyvosios jūros druska ir eteriniais aliejais atpalaiduoja visą organizmą, jį atnaujina, žmogus jaučiasi atsipalaidavęs ir nurimęs.
Jei vargina nerimas, „Femina Bona“ Nature Shop konsultantė Eugenija Pempienė siūlo išbandyti tokį mišinį:
1 lašas bergamotės, 1 lašas sandalmedžio, 2 lašai ylang-ylang, dar 1 lašas jūsų mėgstamo kito eterinio aliejaus sumaišoma su jūros druska ir pasilepinama įpylus šio mišinio į vonią.
Negyvosios jūros druskos, eterinių aliejų galima nusipirkti atskirai ir pačiam daryti norimus mišinius arba galima įsigyti jau pagamintus mišinius „Femina Bona“ Nature Shop parduotuvėse.
Apie nakties ritualą ir jam tinkamus eterinius aliejus skaitykite kitame žurnalo „Sveikas žmogus“ numeryje.
 

Svarbu


Eteriniai aliejai turi būti natūralūs, o ne sintetiniai. Tik tuomet jų poveikis emocinei ir fizinei būklei bus veiksmingas. „Femina Bona“ Nature Shop parduotuvėse galite įsigyti austrų gamintojo „Styx“ 100 proc. natūralių eterinių aliejų.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

eFrwSwdtDSIpNLUD
2012-06-16 12:30
Unlbeeivable how well-written and informative this was.
meta
2007-02-06 10:50
nezinau, man kaip tik nuo tu eteriniu alieju galva isiskausta

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai