Erekcijos disfunkcijos klasta, priežastys ir gydymo galimybės

Erekcijos funkcijos sutrikimai vyrą užklupti gali visai netikėtai ir nelauktai. Ir amžius tam visai neturi reikšmės. Ką daryti, kad pavieniai erekcijos sutrikimų epizodai netaptų lėtine erekcijos disfunkcija ir kaip sau padėti? 

 

 

Kas trukdo įvykti sėkmingai erekcijai? 

 

Gajus mitas, kad erekcijos funkcijos sutrikimas būdingas tik brandaus amžiaus vyrams. Taip tikrai nėra. Jauniems vyrams irgi pasitaiko su erekcija susijusių problemų ir tai nėra jau toks retas atvejis. Net ir tais atvejais, kai lytinė stimuliacija vyrui maloni ir jis siekia nuoširdžiai pasimėgauti akimirka, pavykti gali ne visada dėl įvairiausių priežasčių, pavyzdžiui, nervinės įtampos (streso), nuovargio ar kokios patirtos nesėkmės (atsipalaidavimas tiesiog neįmanomas, kad galvoje pilna pašalinių minčių). Lytiniam aktui būtinas ir vyro nusiteikimas – jei jo nebus, vargu ar procesas bus sėkmingas. Jei prieš tai pasitaikė erekcijos disfunkcijos epizodų, tuomet labai tikėtina, kad vyriškosios lyties atstovą kankins baimės ir dėl kitų kartų. Daug įtakos turi su lytiniu gyvenimu susiję atsiminimai, sukrėtimai ir nesėkmės. Kai kuriems vyrams baimė būti užkluptam ar išgirstam taip pat gali padaryti meškos paslaugą, nors ir kaip ekstremaliai tai atrodo. Neigiamą įtaką daro ir pavartotas alkoholis ar psichoaktyvios medžiagos bei baimės susilaukti vaikų tam dar nepasiruošus. Kai kurie vyrai bijo lytiniu keliu plintančių ligų ir tai gali daryti įtaką sėkmingam lytiniam aktui. Erekcijos funkcijos sutrikimų pasireiškimą lemia patirtos traumos, atliktos operacijos, retkarčiais ir įgimtos priežastys. Vadinasi, kaltininkų dėl erekcijos funkcijos sutrikimų gali būti tūkstantis ir vienas.

 

Kodėl vyresniems vyrams erekcijos sutrikimai dažniausiai kyla dėl širdies ir kraujagyslių ligų? 

 

Kaip ir minėta prieš tai, jauniems vyrams dažnesnės psichologinės kilmės problemos (psichogeniniai veiksniai), brandaus amžiaus vyrus dažniau kamuoja su  organizmo sveikatos sutrikimais ir kitomis ligomis susijusios problemos (organiniai arba funkciniai veiksniai). Dauguma tokių ligų susijusios su šiais rizikos veiksniais – antsvoris ir nutukimas, rūkymas ir alkoholio vartojimas, per mažas fizinis aktyvumas, cukrinis diabetas (ypač, kai jis dar neaptiktas arba tinkamai negydomas), hipercholesterolemija (cholesterolio koncentracijos padidėjimas kraujyje). Kadangi daugiau nei pusei vyrų, kuriems būdingi erekcijos sutrikimai, aptinkama ir kraujotakos sutrikimų, ryšys nenuginčijamas – erekcijos disfunkcija susijusi su širdies ir kraujagyslių ligomis, o visus šiuos sveikatos sutrikimus skatina  ir sunkina tie patys rizikos faktoriai. Žinoma, kraujotakos sutrikimai nėra vienintelė erekcijos disfunkcijos priežastis. Įvairaus amžiaus vyrams taip pat gali būti sutrikusi lytinių hormonų pusiausvyra ar kamuoti poilsio, lytinio potraukio ar laiko stygius. Beje, vyresnio amžiaus vyrai paprastai vartoja nemažai vaistinių preparatų – kai kurie iš jų gali sukelti erekcijos funkcijos sutrikimus (dėl to verta kartu su gydytoju peržiūrėti paskirtą gydymą). 

 

 

Kaip galima padėti sau arba savo partneriui? 

 

Šiuolaikinė medicina siūlo veiksmingus vaistinius preparatus, kurie veikia tik esant lytinei stimuliacijai. Jie tinkami daugeliu atveju, yra saugūs ir beveik neturi nepageidaujamo poveikio, tačiau tinkamumas turi būti įvertintas kiekvienu individualiu atveju ir tik konsultuojantis su gydytoju. Šios srities specialistas gali pasiūlyti ir kitų gydymo metodų – psichoterapiją, vakuuminius prietaisus ir chirurginiu būdu įstatomus implantus, pakaitinę hormonų terapiją. Gydymo metodai gali būti ir kombinuojami, tačiau gera žinia yra ta, kad vienaip ar kitaip padėti galima daugumai erekcijos disfunkcijos kamuojamų vyrų. 

 

 

Kodėl sveikata būtina rūpintis visą gyvenimą? 

 

Kiekvienam vyrui svarbu pakankamai pailsėti, atsisakyti žalingų įpročių, vengti nervinės įtampos, nepamiršti kasdien pajudėti, tinkamai gydyti gretutines ligas (pavyzdžiui, cukrinį diabetą ar širdies nepakankamumą). Propaguojant sveiką gyvenimo būdą jau nuo pat jaunų dienų reikšmingai didėja tikimybė, kad erekcijos sutrikimų pavyks išvengti arba reikšmingai nutolinti jų atsiradimą. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai