Ką gamta gali pasiūlyti skausmo malšinimui?

 

 

Vaistai nuo skausmo, kurių galima įsigyti vaistinėse, atsirado palyginus neseniai, vis dėlto skausmo pojūtis – senas kaip ir pati žmonija. Vaistai nuo skausmo būtini ne visais atvejais, kartais užtenka natūralių, gamtos padovanotų būdų, padedančių bent kiek sumažinti šį nemalonų pojūtį ir jo keliamą diskomfortą. Taigi kokios trys labai natūralios, bet gana veiksmingos priemonės gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą?

 

Eterinis pipirmėčių aliejus

Pipirmėtės arba Mentha piperita – kvapni ir naudinga augalinė žaliava, kurią užsiauginti patiems ar rasti įsigyti visai nesunku. Atlikti tyrimai rodo, kad pipirmėtėse kaupiamas eterinis aliejus turi daugialypį poveikį  - jis ne tik veikia bakterijas, virusus ir kitus mikroorganizmus, bet ir malšina skausmą bei uždegimą.

Vieni pagrindinių pipirmėčių eterinio aliejaus komponentų yra limonenas ir mentolis. Pipirmėčių aliejaus dažnai dedama į vaistines ar kosmetines priemones, skirtas skausmui malšinti, tačiau ant skaudamos vietos galima naudoti gryną, tačiau būtinai atskiestą pipirmėčių eterinį aliejų. Jau nuo seno pipirmėčių aliejumi ir mišiniais su šiuo skausmą malšinančiu eteriniu aliejumi rekomenduojama švelniai pamasažuoti smilkinius – tai padeda sumažinti galvos skausmą ir įtampą.

Prieš naudojant bet kokį eterinį aliejų ant odos reikėtų įsitikinti, ar nesate alergiški, be to, eterinį aliejų prieš trinant ant skaudamų sąnarių ar raumenų jį rekomenduojama visuomet praskiesti, pavyzdžiui, alyvuogių aliejumi. Svarbu – pipirmėčių eterinio aliejaus negalima naudoti ant pažeistos odos ir jo sudėtinėms dalims alergiškiems asmenims.

 

Eterinis gvazdikėlių aliejus

Gvazdikmedis (Syzygium) – mirtinių (Myrtaceae) šeimai priklausanti augalų gentis. Gvazdikmedžių gentyje yra net apie 500 augalų rūšių. Šis kvapnius žiedpumpurius užauginantis augalas sutinkamas tropinio bei subtropinio klimato srityse, tad mūsų šalyje tai nėra įprastas augalas, vis dėlto gvazdikėliai į šalį atkeliavo gana seniai.

Gvazdikėliai – nuo seno naudojama priemonė dantų skausmo malšinimui. Mums gerai žinomi ir įprasti gvazdikėliai yra kvapniojo gvazdikmečio (Syzygium aromaticum) žiedpumpuriai, iš kurių gaminamas eterinis aliejus.

Eteriniam gvazdikėlių aliejui būdingas ne tik priešgrybelinis, antimikrobinis ir priešvirusinis poveikiai, tačiau jis turi ir skausmą bei uždegimą malšinantį, antioksidantinį poveikį. Skiestu gvazdikėlių aliejumi galima mėginti patepti skaudamas vietas – ne vienas atliktas tyrimas parodė, kad gvazdikėlių aliejaus turinčios įvairių farmacinių formų priemonės veiksmingiau nei placebas malšina lengvą ir vidutinio sunkumo skausmą. Eterinis gvazdikėlių aliejus gali būti sėkmingai pasitelkiamas odontologijoje kaip natūralus lidokaino analogas.

 

Imbiero šakniastiebis

Imbieras – tai augalo, vadinamo Zingiber officinale, šakniastiebis, kuris turi ne tik skausmą ir uždegimą malšinantį, tačiau ir virškinimą gerinantį, pykinimą mažinantį ir audinių gijimą skatinantį poveikį.

Atlikti tyrimai rodo, kad reguliariai į vidų vartojant imbiero šakniastiebio, gali sumažėti raumenų skausmas bei didesnio fizinio krūvio metu išsivystantys uždegiminiai procesai. Imbierą galima vartoti gryną, tarkime, jis tinkamas pagardinti arbatą, maistą, gėrimus, įvairius sveikuoliškus mišinius. Imbieras vertinamas nuo seno, nes daugybei žmonių jis padėjo ne tik gydyti įvairias infekcijas, stiprinti imuninę sistemą, gerinti virškinimą, tačiau jis padėjo ir malšinti lengvą bei vidutinio sunkumo skausmą.

 

Vidutinio sunkumo skausmui malšinti natūralių priemonių gali nebepakakti

Dolmen 25 mg skirtas skausmui malšinti, priklausantis vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam simptominiam lengvo ir vidutinio stiprumo ūminiam skausmui, tokiam kaip raumenų ar sąnarių skausmui, skausmingų mėnesinių (dismenorėjos), dantų skausmui malšinti. Šis vaistas skirtas suaugusiems pacientams. Dolmen 25 mg geriamasis tirpalas paketėlyje – patogus būdas numalšinti raumenų, sąnarių, dantų ar mėnesinių skausmą, kad ir kur bebūtumėte, nes juos galima vartoti net prieš valgį, nereikia užgerti skysčiais. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku, nes neteisingai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai