Kaip alkoholis paveikia vyrų erekciją?

Alkoholis ir vyrų spermos kokybė

"Daugelis tyrimų įrodė nesaikingo alkoholio vartojimo žalą žmogaus organizmui, bet jo poveikis reprodukcinėms vyrų galimybėms yra ypač skaudus", - skalambija pavojaus varpais Michael Eisenberg,  Stanfordo universiteto urologijos profesorius.

Ir iš tikrųjų,  spermatozoidų skaičius  mažiausias  vyrų,  geriančių 40 arba daugiau alkoholio vienetų per savaitę. Net mažos alkoholio dozės  turi neigiamą poveikį spermos sudėčiai – pakanka tam penkių vienetų per savaitę - teiginį moksliniai tyrimais patvirtina dr. Tina Kold Jensen, Pietų Danijos universiteto profesorė.

Standartinis alkoholio vienetas apibrėžiamas kaip gryno (100 %) alkoholio kiekis gramais. Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų šalių, vienas standartinis alkoholio vienetas yra 10 g gryno (100 %) alkoholio. Vidutinio stiprumo (3,5 ar 4 proc. APT) alus, sidras - 0,5 l – 2 vienetai.  Didelė taurė(175 ml) raudono vyno(12 % )- 2 vienetai. 750 ml stipraus alkoholinio gėrimo- 28 vienetai.

Jos vadovaujamame tyrime dalyvavo  1200 vyrų nuo 18 iki 28 metų, kuriems buvo atliekamas medicininis patikrinimas dėl karinės tarnybos. Visi jie užpildė klausimynus,  nurodydami įprastai suvartojamą  alkoholio kiekį. Be to, visiems dalyviams buvo atliktas kraujo  ir spermos mėginio tyrimas.

Bendras spermos ir spermatozoidų koncentracijos kiekis mažesnis nustatytas tiems vyrams, kurie vartojo  bent  penkis alkoholio vienetus per savaitę, palyginti su tais, kurie gėrė ne daugiau kaip vieną vienetą. Spermatozoidų skaičius ir spermos kokybė buvo žymiai sumažėję tiems vyrams, kurie gėrė daugiau nei 25 vienetus alkoholio per savaitę. Tiems, kurie gėrė daugiau nei 40 vienetų, spermatozoidų skaičius buvo 33% mažesnis nei tų, kurie gėrė ne daugiau kaip penkis vienetus per savaitę.

Pasak dr Michael Heard, akušerio-ginekologo ir endokrinologo iš Houston klinikų, apsinuodijimas alkoholiu veda prie  hormonų ir kai kurių kitų medžiagų organizme pokyčių, pavyzdžiui, kortizolio, gliukozės, insulino ir vyriškų hormonų. "Visa tai turi įtakos spermos kokybei", - sakė jis. - Spermos kokybė savo ruožtu daro įtaką apvaisinimo tikimybei."

Alkoholis ir infekcinės vyrų ligos

Lytiškai plintančių infekcijų problemų tyrimo žurnalas „Sexually Transmitted Infections“ paskelbė dar vieno tyrimo rezultatus. Įrodyta, kad alkoholio vartojimas dideliais kiekiais kelia užsikrėtimo galimybę žmogaus papilomos virusu (ŽPV),  perduodamu lytiniu keliu. ŽPV gali tapti galvos ir kaklo navikų, taip pat  tiesiosios žarnos vėžio ir varpos vėžio priežastimi.

Šiame tyrime dalyvavo daugiau kaip 1300 amerikiečių. Mokslininkai nustatė, kad  geriantiems 10 gramų gryno alkoholio per dieną (alkoholio vienetą), ŽPV užsikrėtimo tikimybė yra 13% didesnė, o galimybė užsikrėsti  štamu, sukeliančiu  vėžį, tikimybė viršija 35%, palyginti su tais, kurie suvartoja mažiau nei 0,1 gramą gryno alkoholio. Net saikingas alkoholio vartojimas sumažina organizmo gebėjimą kovoti su virusinėmis infekcijomis, nes veikia imuninę sistemą.

Alkoholis ir potencija

Daugelis žmonių klaidingai tiki, kad alkoholis padeda potencijai, net  laiko alkoholį afrodiziaku. Nesusimąsto, jog reguliarus alkoholio vartojimas sumažina testosterono kiekį, gali neigiamai atsiliepti erekcijai ilgalaikės perspektyvos atžvilgiu ir lytinį gyvenimą  nusmukdyti iki nulio.

Dauguma vyrų susiduria su erekcijos sunkumais tam tikru savo gyvenimo metu. Tačiau šie nemalonūs "atsitikimai" išnyksta savaime, skirtingai nei impotencija (erekcijos disfunkcija). Impotencija turi daugybę priežasčių, ir alkoholio vartojimas gali būti viena iš jų.

Alkoholis sugeba blokuoti nervinius impulsus, per kuriuos smegenys ir kūnas keičiasi "pranešimais". Štai kodėl girti žmonės dažnai nerišliai kalba, vingiuotai eina ir kelia emocinius skandalus. Net nedidelis alkoholio kiekis veikia nervų sistemą, iššaukia lėtesnius refleksus ir padriką mąstymą. Taip pat išveda iš rikiuotės varpos nervus, atsakingus už erekcijos iššaukimą. Ši būklė vadinama "alkoholine impotencija".

Tyrimas, paskelbtas viename „Indian Journal of Psychiatry" numeryje,  įvertino seksualinės disfunkcijos paplitimą tarp pacientų, sergančių priklausomybe nuo alkoholio. Kaip alkoholis veikia potenciją, mokslininkai nustatė pasitelkdami 100 vyrų, turinčių priklausomybės nuo alkoholio sindromą. 72% tiriamųjų nurodė vieną ar daugiau seksualinės disfunkcijos atvejų, dažniausi iš jų:

priešlaikinė ejakuliacija;

sumažėjęs seksualinis potraukis;

erekcijos pablogėjimas.

{banner-25}

Tuo pačiu metu alkoholio kiekis pasirodė esąs svarbiausias seksualinės funkcijos sutrikimo progresavimo veiksnys. Erekcijos problemos ženkliai smukdo vyrų savigarbą, kelia tarpasmenines problemas. Taigi, vyrai, prieš  užsakydami eilinį kokteilį bare,  įvertinkite liūdnas pasekmes.

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai