Vartus ligų sukėlėjams atveria ir kiti veiksniai: stiprus perkaitimas, per didelis nuovargis, netinkamas maistas, fizinės ir psichinės traumos, užterštas oras, rūkymas. Peršalimo ligoms priskiriama: ūminis rinitas, ūminis nazofaringitas, ūminis faringitas, ūminis tonzilitas, ūminis laringitas, ūminis tracheitas.
Kai kurie peršalimo simptomai skiriasi pagal stipriausio pažeidimo vietą. Visų virusinių peršalimų metu pasireiškia pasunkėjęs kvėpavimas pro nosį, sloga, gerklės skausmas, kosulys, šaltkrėtis, karščiavimas, galvos skausmas, bendras negalavimas, pablogėja apetitas. “Paprastam” peršalimui nebūdinga aukšta temperatūra, tuo jis skiriasi nuo kitų virusinių infekcijų.
Peršalimo simptomai ir jų dažnumas
• Nosies užsikimšimas – 80-100 proc.
• Čiaudulys – 50-70 proc.
• Gerklės perštėjimas – 50 proc.
• Kosulys – 40 proc.
• Užkimimas – 30 proc.
• Bloga bendra savijauta, vidutinio stiprumo raumenų skausmai – 20–25 proc.
• Galvos skausmas – 25 proc.
• Karščiavimas – >37,70 C.
Peršalimo ligos daugumai trunka 8-14 dienų ir neturi jokių pasekmių sveikatai, tačiau kai kuriems ligoniams išsivysto komplikacijų: otitas, sinusitas, faringotonzilitas, bronchitas ar pneumonija. Peršalimo ligomis greičiau suserga vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės, o sunkiau serga LOPL, cukrinio diabeto ar kitų lėtinių ligų varginami pacientai.
Imuninės sistemos stiprinimas
Norint išvengti peršalimo ligų, reikia didinti atsparumą aplinkos veiksniams, t.y. sustiprinti imuninę sistemą. Peršalimo ligos nebus baisios, jei organizmas gaus pakankamai A, C, E vitaminų.
C vitaminas – visų peršalimo ligų priešas. Daug vitamino C turi citrinos, erškėtuogės, juodieji serbentai, šaltalankio uogos, svarainiai, spanguolės ir kita.
Vitaminas E stiprina imunitetą. Jo gausu migdoluose, riešutuose, saulėgrąžų sėklose ir aliejuje, avokadose, kviečių gemaluose, grikių kruopose, grūduose, kiaušinio trynyje.
Imuninės sistemos veiklą skatina bei peršalimą padeda įveikti ir beta karotinas, kurio yra morkose, mango vaisiuose, bulvėse, paprikoje, abrikosuose, pomidoruose, tamsiai žalios spalvos daržovėse, oranžiniuose, geltonuose, raudonuose vaisiuose.
Žuvų taukai - tai ne tik vitaminų A ir D, bet ir nesočių riebalų rūgščių šaltinis, padedantis stiprinti imunitetą.
Sezoniniai pokyčiai ir šalčiai turės mažiau įtakos sveikatai, jei organizme pakaks cinko, seleno, kalcio ir kitų mikroelementų. Cinko yra mėsoje, sūryje, kruopose, riešutuose, grūdiniuose produktuose, mėsoje, kiaušiniuose, vištienoje.
Palankiai imuninę sistemą veikia fermentuoti pieno produktai: kefyras ir jogurtai, pagaminti su probiotikais.
Kava, alkoholis, rūkymas, badavimas, nepakankama mityba, nutukimas silpnina organizmą.
Peršalimo ligų galima išvengti laikantis bendrųjų profilaktikos reikalavimų: vengti kontakto su sergančiaisiais, kosint ar čiaudant prisidengti veidą, plauti rankas, nepervargti, vengti stresų bei tinkamai maitintis. Vengti didesnių žmonių susibūrimo vietų.
Norint išvengti virusų, reikia žinoti, kaip jie plinta. Į organizmą virusai patenka pro nosį arba pro burną, tačiau prie tikslo priartėti labiausiai padeda nešvarios rankos. Kaip žinoma, jie išplinta, kai kosėjama arba čiaudima, tačiau nenuskrieja labai toli. Pagrindinis plitimo kelias – kai peršalęs žmogus šnypščia varvančią nosį ir, nenusiplovęs rankų, paliečia durų rankeną, telefono ragelį, o paskui kitas žmogus pačiupinėja tuos daiktus arba paspaudžia ranką sergančiajam. Po tokio kontakto palietus lūpas ar nosį, užsikrėtimas beveik garantuotas.
Kelios paprastos taisyklės, kurios padeda išvengti ligos arba bent jau sulėtina virusų plitimą:
• plautis rankas,
• naudoti vienkartinius rankšluosčius rankoms ir/arba atskirus rankšluosčius kiekvienam šeimos nariui,
• valyti virtuvės stalo ir spintelių paviršius, jei serga kuris iš šeimos narių,
• nedelsiant išmesti panaudotas vienkartines nosines,
• negerti iš puodelio ar stiklinės kito šeimos nario.
Kada kreiptis į gydytoją
Perspėkite pacientus, kad reikia kreiptis į gydytoją, jei savijauta pablogėjo: atsirado dusulys, pradėjo gausai atsikosėti, karščiuoti (>38,90C), atsirado šaltkrėtis. Aukšta temperatūra, vidutinio stiprumo raumenų, kaulų skausmai būdingesni gripui nei paprastam peršalimui. Jei ligonis karščiuoja, prakaituoja, varginamas šaltkrėčio, gausiai atsikosėja gelsvų pūlingų skreplių, tai gali būti pneumonija ir reikia specialaus gydymo antibiotikais.
Apskritai būtina kreiptis į gydytoją, jei peršalimo simptomai užtrunka ilgiau nei dvi savaites (įsitikinti, ar neatsirado komplikacijų – bakterinė infekcija) arba sergama lėtinėmis ligomis, dėl kurių padidėja komplikacijų rizika.
Gydymas
Sergant peršalimo ligomis taikomas simptominis gydymas simpatomimetikais, kosulį slopinančiais ar atsikosėjimą skatinančiais vaistais, analgetikais bei antipiretikais. Dažnai peršalimo ligos gydomos kombinuotais preparatais, į kurių sudėtį įeina minėtų grupių vaistų.
Nosies paburkimas gydomas vietinio poveikio dekongestantais (purškiamaisiais, inhaliuojamaisiais ar nosies lašais) arba geriamaisiais dekongestantais. Purškiamojo arba lašinamo vaisto negalima vartoti ilgiau, nei nurodyta vaisto informaciniame lapelyje. Pasirinkus geriamąjį dekongestantą, jo sudedamoji dalis pseudoefedrinas yra saugi ir veiksmingai šalina nemalonius peršalimo ligų simptomus. Antihistamininiai vaistai, kurių saugumas ir veiksmingumas peršalimo metu gydant sekreciją iš nosies ir čiaudulį yra įrodyti, yra klemastinas, chlorfeniraminas ir kt.
Gerklės skausmą, kurio priežastis yra peršalimas, galima gydytis savarankiškai, jei skausmas nestiprus. Jei gerklės skausmas trunka ilgiau nei 7 dienas, ligonis turėtų kreiptis į gydytoją.
Čiulpiamųjų tablečių nuo gerklės skausmo sudėtyje yra chlorheksidino bigliukonato, benzokaino, mentolio, heksilrezorcinolio, benzidamino hidrochlorido, benzilo alkoholio.
Acetilsalicilo rūgštis, acetaminofenas, ibuprofenas, ketoprofenas arba naproksenas malšina uždegimą bei mažina temperatūrą.
Jei kosulys yra produktyvus (atkosėjama gleivių), tokios vaistų sudedamosios dalys, kaip guaifenezinas, ambroksolio hidrochloridas, gali palengvinti atsikosėjimą, skatindamos sekreto išsiskyrimą bei skystindamos skreplius. Jei kosulys yra sausas, skiriama kosulį slopinančių vaistų (dekstrometorfano hidrobromido, okseladino citrato).
Fuzafunginas (Bioparox) – vienintelis vietinis antibakterinio ir uždegimą slopinančio poveikio vaistas, efektyviai sumažinantis visus peršalimo ligų simptomus – ryklės skausmą, kosulį, skausmą ryjant, užkimimą, čiaudulį, slogą, nosies užgulimą, kad ir kokios kilmės – virusinės ar bakterinės – jie būtų. Fuzafungino galima vartoti sergant rinitu, rinofaringitu, tonzilitu, laringitu ar tracheitu. Efektyvus vietinis gydymas fuzafunginu padeda greičiau sveikti – jau 2-3 gydymo dieną sumažėja ryklės skausmas, skausmas ryjant, nosies obstrukcija – apsaugo nuo infekcijos plitimo į apatinius kvėpavimo takus bei sumažina peršalimo ligų komplikacijų skaičių, kartu nesilpnindamas imuniteto. Be to, įrodyta, kad, vartojant Bioparox nosies ir gerklės infekcijų simptomams mažinti, išvengiama papildomų vaistų, tokių kaip sisteminiai uždegimą slopinantys bei antibiotikai. Geriau pasveikstama, kada Bioparox vartojama pačioje ligos pradžioje. Todėl peršalus ir atsiradus pirmiesiems ligos simptomams, rekomenduojama iš karto pradėti vartoti Bioparox. Paprastai Bioparox skiriama iki 7 dienų (jei reikia gydymą tęsti, būtina pasikonsultuoti su gydytoju), purškiant po 4 įpurškimus į burną ir/arba po 4 įpurškimus į kiekvieną nosies landą 4 kartus per dieną.
Bioparox yra saugus vartoti vaikams (rekomenduojama nuo 2,5 metų amžiaus), nėščioms moterims ir tiems, kurie serga gretutinėmis ligomis bei vartoja daug kitų vaistų.
Geriamųjų ar leidžiamųjų antibiotikų skiriama tik tada, jeigu įtariama bakterinė infekcija arba komplikacijos – ūminis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringotonzilitas ar kita.
Visi natūralūs vaistai sergant peršalimo ligomis tinka kaip stiprinamosios priemonės. Nuo kosulio labai padeda nasturtų, čiobrelių arbatos su medumi ir gausus skysčių vartojimas. Česnakuose yra daug fitoncidų, kurie padeda organizmui apsiginti nuo įvairių virusų.
Peršalimo ligomis sergantiems dažnai galima duoti augalinių imunostimuliatorių. Tarp jų pirmaujančią vietą užima trys ežiuolės (Echinacea Moench) genties rūšys – rausvažiedė (Echinacea purpurea), baltažiedė (Echinacea pallida) ir siauralapė (Echinacea angustifolia). Ypač aktyvina imuninę sistemą rausvažiedė ežiuolė.
Skausmas - subjektyvus pojūtis. Jo intensyvumas priklauso nuo organų pažeidimo, skausmo slenksčio, centrinės nervų sistemos būklės. Daugybė moterų nuolat patiria nuolatinį ar epizodinį skausmą, kuris trukdo gyventi, pailsėti, užmigti. Jis yra pagrindinis daugelio ginekologinių ligų simptomas. Nukenčia asmeninis, socialinis ir seksualinis gyvenimas, moteris atrodo liguistai ir nuolat pavargusi....
Skaityti daugiauKiek turėtų trukti lytinis aktas, geriausiai žino moteris, todėl jos ir reikia pasiklausti. Bet ar verta patikėti, kai ji meilikaujančiai sako, jog jai užtenka ir tų 30 sekundžių? Greičiausiai protinga ir mylinti moteris labai nenusimins dėl kelių per greitai išsiveržusios sėklos kartų, bet jeigu taip atsitinka visada? Paguodžiant galima pasakyti, kad priešlaikinė ejakuliacija - lengviausiai išsprendžiama seksualinė problema....
Skaityti daugiauKasdien pas ginekologus apsilanko daugybė įvairaus amžiaus moterų, kurias vargina mėnesinių ciklo sutrikimai. Kartais gali užtekti tik menko streso, didelio nuovargio, ir menstruacijos sutrinka. Kiekviena moteris bent kartą patiria nedidelių ciklo nukrypimų, kurie nekelia didelio pavojaus, tačiau kartais tai gali būti prasidedančios ligos signalas. Kaip išgirsti tokį signalą ir juo pasirūpinti? Kalbamės su akušere-ginekologe Vita JAUNIŠKIENE....
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauBeveik kiekvienam bent kartą gyvenime ūžė, spengė ar zvimbė ausyse. Tačiau ar visada į tokius dalykus reikia kreipti dėmesį? Viena mūsų žurnalo skaitytoja pasakoja apie savo problemą ir klausia: „Jau keleri metai man tiek dieną, tiek naktį ūžia ausyse. Ar yra kokių gydymo būdų nuo to ūžesio išsigydyti, ar teks kentėti visą gyvenimą?“ Manau, šis klausimas labai aktualus daugeliui, taigi pasistengsiu papasakoti apie šį simptomą išsamiau...
Skaityti daugiauTikrai nedaugelis vos sunegalavę skuba pas gydytoją. Visų pirma, kol užsiregistruosi ir pateksi, nesunki liga praeis savaime, o jei reikia tik konsultacijos... Gyvename XXI amžiuje, todėl daugeliui visagalis internetas yra geriausias patarėjas. Veikiausiai todėl žurnalo „Sveikas žmogus“ interneto tinklalapyje, taip pat vis populiarėjančiame „Facebook“ puslapyje ir sulaukiame daugiausia mūsų skaitytojų klausimų. Kiti savo problemas išdėsto laiške redakcijai. Apžvelgsime dalį jų. Šįkart pasirinkome ginekologiją, o į klausimus atsako Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Moterų konsultacijos vadovė docentė Rosita Aniulienė....
Skaityti daugiauKiekvienai porai moters nėštumo metu lytiniai santykiai sukelia tam tikrų dvejonių. Vienoms poroms nėštumas seksualiniam gyvenimui teikia tik privalumų, kitoms – tai susirūpinimas ir problemos. Iškyla begalės klausimų, į kuriuos atsakymus gali pateikti tik moterį nėštumo metu prižiūrintis gydytojas. Kas atsitiks, jeigu moteris patirs orgazmą? Ar galima mylintis sužaloti kūdikį? Ar gali seksas sukelti persileidimą? Kokia yra infekcijos patekimo rizika? Į šiuos klausimus atsako Vilniaus gimdymo namų akušerė-ginekologė ALINA KITOVIENĖ....
Skaityti daugiauMoksliniai tyrimai nustatė, kad natūrali kontracepcija ne tik įmanoma, bet ir gali būti efektyvi (toms, kurių ciklas reguliarus, patikimumas – daugiau nei 90 proc.). Kiekviena moteris turi tam tikrą ciklo ritmą, todėl reikia tik išmokti stebėti savo pojūčius. Dažniausiai rekomenduojama naudotis keliomis vaisingų ir nevaisingų dienų nustatymo metodikomis. Apie kalendorinį, temperatūros ir gleivių stebėjimo metodus konsultuoja gydytojas ginekologas med.dr. Genadijus KRAVČENKA....
Skaityti daugiauGinekologė Violeta Jonaitienė jau septynerius metus nepaliauja žavėtis Suomijos mokslininkų išradimu – hormonine gimdos spirale. Šiai kontracepcijos priemonei prieš dešimtmetį pasirodžius Lietuvoje, gydytoja viena pirmųjų šalyje ėmė ją siūlyti savo pacientėms. Pasak ginekologės, per tiek metų neteko girdėti blogų atsiliepimų, o dažna moteris po kurio laiko grįžta „antram kartui“. Jonaitienė yra tokia tikra šios priemonės veiksmingumu, nes pati yra ją išbandžiusi. Gydytoja ją dažniausiai skiria nemaloniam sutrikimui, kuris kamuoja daugelį moterų, – gausioms mėnesinėms mažinti....
Skaityti daugiauVitaminai ir mikroelementai – kiekvieno žmogaus organizmui būtinos medžiagos. Norėdami išvengti organizmo išsekimo, imuninės sistemos susilpnėjimo, turėtume kasdien papildyti savo maisto racioną vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis. Šįkart apie tai, kodėl mūsų organizmui taip reikalingas magnis....
Skaityti daugiauŽmogaus kūne nuolatos vyksta įvairios cheminės reakcijos. Vykstant medžiagų apykaitai, kūno temperatūra svyruoja apie + 37°C. Tačiau žmonės ar net žmonių bendruomenės turi individualias „normalios“ kūno temperatūros variacijas. Išsamiau apie visa tai kalbamės su Kauno medicinos universiteto klinikų Infekcinių ligų klinikos prof. Alvydu Laiškoniu....
Skaityti daugiauNuo senų laikų geriamoji soda buvo patikima pagalbininkė ir pyragą kepant, ir virtuvę valant, ir ligas visokias išvaikant. Prisiminkime jos galias ir paklausykime įvairių specialistų nuomonės, kuo soda gali padėti dabar....
Skaityti daugiauMedicinos specialistai, remdamiesi pasaulio statistikos duomenimis, teigia, kad dauguma ligų prasideda nuo žarnyno veiklos sutrikimų. Norint išgydyti organizmą ar išvengti ligų, visų pirma būtina išvalyti organizmą – pašalinti jame susikaupusius šlakus bei toksinus....
Skaityti daugiauPakilusi temperatūra nėra liga, o tik ligos požymis. Net keliais laipsniais pakilusi temperatūra rodo organizmo reakciją į ligą – vadinasi, organizmas pradeda kovoti su liga. Žmogaus kūno temperatūra svyruoja – mažiausia ji yra naktį (tuomet lėčiausia medžiagų apykaita) ir ryte, o, organizmui tampant aktyvesniam (dieną), ji vertinama kaip normali, kai yra 36,4–36,7°C. Nuo neaukštos temperatūros vaistų nereikia. Tačiau ką daryti jei temperatūra nedaug pakilusi laikosi ilgesnį laiką? Ką rodo ilgalaikė pakilusi temperatūra, kokios galimos priežastys ir ką tokiu atveju daryti, konsultuoja Vilniaus sveikatos namų vaikų ligų gydytoja Lorita BUDRIENĖ....
Skaityti daugiauNe vieną šimtmetį stengiamasi padėti tiems, kuriems išsivysto priklausomybė nuo alkoholio. Kuriami vaistai, atrandamos vis naujos psichoterapinės metodikos, praktikuojama ir „bobučių medicina“. Kelyje į pergalę prieš priklausomybę visi metodai tinkami? Bent jau tokios nuomonės yra net kompetentingiausi medikai, dirbantys su priklausomais žmonėmis. Anot jų, alkoholizmo gydymas turi būti kompleksinis, tačiau kas įeina į tą kompleksą – artimųjų ir pačio žmogaus reikalas. TV laidos kūrybinė grupė pasikalbėjo su keliais specialistais, turinčiais ne vienerių metų darbo patirtį. Teiravomės apie vieną dažnai taikomą metodą, kuris kartais suteikia žmogui antrą galimybę, o kartais ir ne. Apie kodavimą. ...
Skaityti daugiauŠiame straipsnyje sužinosite, kokie yra pagrindiniai priklausomumo nuo alkoholio simptomai, kokios gali būti jo priežastys ir kokios šiandien yra alkoholizmo gydymo galimybės....
Skaityti daugiau
Parduodu įvairius kiniškus preparatus, pagamintus vaistažolių pagrindu nuo įvairių susirgimų: kvėpavimo sutrikimai, gripas, astma, ginekologinės ligos, psoriazė, egzema, spuogai, toksinų šalinimas, imuninė sistema, menopauzė, depresija, plaukų slinkimas, šienligė, sinusitas, vaistažolių viagra moterims ir vyrams, praplikimas. Dėl tolimesnės informacijos rašykite į kinparas@gmail.com.
Pristatome visoje Lietuvoje.
www.inceptum.lt
Neisivaizduojat kokia hemija jums raso "Gyytojai" jusu .musu medicina moka ispjaut.
Todel konsutuoju remiantis Rytu medicinos principais. Nemokamai. mediko konsultacija
Karscio geriau iki 38 patarciau nenumusinet net ,greiciau pasveiksit .aisku jei norima greit pasveikt ,reik imtis priemoniu stypresniu. bet po Antibiotiku ,kurie jau nelabai padeda ,reik zarnyno flora atstatynet.o ziurint i tai kad dirbtinos bakteriojos gyvena 3-5 dienas ,tai kiek gi pinigu isleisim ?farmacijos pramones naudai.
Rekomenduoju prebiotikus ,naturalus oligasaharidai,ju deka zarnyno flora greit atsistato, veiksminga ir nuo vyduriavimu.
O imunitetui atstatyt ,ir nuo gripo per para pasveikt ,rekomenduoju Kordicepsa.visi patenkinti
Apie kordicepsa rasite www.kordicepsas.blogas.lt
www.fohow777.lt
Rytuose nuo amžių kordicepsas buvo laikomas pačiu vertingiausiu iš visų Žemės augalų. Stipriausiu poveikiu pasižymi kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis)
Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidantas, nes jo sudėtyje yra beta karotino, vitaminų E,C, mineralų – seleno ir cinko, koenzimo Q 10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Kordicepse yra 77 mikro ir makroelementai, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t.t.
Kordicepsas yra natūralus antibiotikas, slopina pneumokokų, stafilokokų, streptokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Šis grybas veikia ir įvairius virusus, tarp jų adenovirusus, gripo, hepatito, herpio, atipinės pneumonijos virusus.Jis veikia pirmuonis – chlamidijas, ureaplazmą, trichomonas, kirmėles ir grybelius.
Pastebėta, kad kordicepsas veiksmingas sergant kraujagyslių ligomis. Jis reguliuoja kraujagyslių praeinamumą, jų sienelės tampa elastingesnės, sumažėja jų užsikimšimo pavojus. Kordicepsas atnaujina kepenų ląsteles, normalizuoja odos, nosiaryklės bei kvėpavimo takų mikroflorą. Kordicepso preparatai normalizuoja inkstų funkciją, reguliuoja medžiagų, ypač lipidų, apykaitą.
Labai svarbu vartoti kordicepso preparatus siekiant, kad ūminiai uždegimai nevirstų lėtinėmis ligomis.
Nu atsiprašau. Parašyta tai teisingai - slopina SIMPTOMUS. o gydo? Ar kaip vizinas, kuris kraujagysles sutraukia, kad akys neraudonuotų? Nuo kada gydytojai yra reklamuotojai? Kas kartą, kur benueisi - tai čia nieko nereikia, recepto nerašysiu, bet va imk ant lapuko, tai vitaminų, tai lašų, tai purškalų...
Žmonės, simptomų slopinimas - ne gydymas! Pasigydykit pneumoniją tuo bioparoxu! Tik adresą pasakykit, kur karstą atsiųst. Nenoriu keiktis, bet nu siūlyt purškaliot šitą beleberdą esant sausam, erzinančiam kosuliui yra grynas zapadlo. O juk siūlot. Ne autorė asmeniškai - gydytojai. Negi ne paprasčiau paimti kad ir tą patį actifedą?