Pakiškite pagalvėlę mažiausiems

Jūsų mažylis jau ne tik ropoja, bet laksto kaip vėjas, pakeliui nušluodamas viską, kas pasitaiko jo kelyje. Žinoma, smagu stebėti, kaip mažasis auga ir kasdien vis labiau tobulėja, tačiau galvą vis dažniau ima skaudėti dėl jo saugumo. Juk, atrodo, vos kelioms minutėms nusisuki, o mažasis išdykėlis ar rausvaskruostė gyvsidabrytė jau tampo elektros laidus ar spėriu žingsniu artėja židinio link... Nenuostabu, kad su nostalgija prisimenate tuos laikus, kai kūdikėlis ramiai gulėdavo lovytėje, daugių daugiausia apsiversdavo ant kito šono. Ką gi daryti, kad namuose mažiausiasis jaustųsi saugus? Kaip dar prieš jam užsigaunant pakišti pagalvėlę?
 

„Apšvarinkite“ namus


Visi mažylius auginantys tėvai žino, kad tykantys pavojai tiesiogiai proporcingi nenuoramų amžiui, t. y. anksčiau saugia laikytoje aplinkoje mažasis sugeba susirasti pavojingų užsiėmimų pačiose netikėčiausiose vietose... Gerai, kad vaikas išradingas, tačiau jūs turite būti dar išradingesni. Todėl drąsiai stokitės ant keturių (juk būtent toks jūsų mažojo ūgis) ir keliaukite „apšvarinti“ savo namų: negailėkite nieko, ką tik galite pasiekti ir kas gali būti pavojingiau nei pliušinis žaislas ar lavinamasis mažylio kamuoliukas.
Pirmiausia čiupkite visus dūžius objektus: vazas, stiklines statulėles, ir kt., taip pat visus sunkius daiktus, knygas, laikrodžius ir t. t. Atminkite: viskas, ko nepačiupsite jūs, gali atsirasti jūsų gudručio rankose...
Taip pat, jei mėgstate valgyti žiūrėdami televizorių svetainėje ar skaitydami knygą bet kuriame kitame kambaryje – rizikuojate ne tik persivalgyti. Pasirūpinkite, kad ne tik jūs, bet ir jūsų namiškiai po savęs nurinktų lėkštes ir įrankius... Juk nenorėtumėte, kad pagrindiniu jūsų mažylio žaisliuku taptų šakutė ar peilis.
Pasirūpinkite, kad namuose niekur neliktų laisvai prieinamų laidų, o rozetės būtų su specialiais kištukais, skirtais apsisaugoti nuo vaikų pirštukų. Taip pat nepamirškite šilumos šaltinių – radiatorių, elektrinių ar kitokių šildytuvų ir židinio – jie turi būti atskirti apsaugine tvorele arba kitaip užblokuoti jūsų vaiko kelyje.
Ir dar, jei esate užuomarša ir dažnai paliekate praviras duris – pasirūpinkite, kad mažylis jomis neprisivertų pirštų, tai mažyliui toks „nuotykis“ gali baigtis ir rimta trauma.
 

Atsikratykite staltiesių


Turbūt visi sutiks, kad pavojingiausia vieta vaikų žaidimams – virtuvė. Tačiau šiais laikais dažnai mėgstama šią pavojingą vietą sujungti su valgomuoju ir svetaine, t. y. pagrindine laisvalaikio zona. Todėl būdami svetainėje su mažuoju nenuorama pasirūpinkite, kad laisvai prieinama virtuvė taptų kuo mažiau pavojinga. Mažylių raidos specialistai sako, kad, kraustydami stalčius ir spinteles, vaikai vystosi. Bent jau tai guodžia pamačius ant žemės išbertas kruopas ar miltus ir juose likusius kaltininko „įkalčius“ – pėdutes, einančias per visą kambarį, o kartais ir sienas... Tačiau net jei nevaržomai leidžiate vaikui ieškoti lobių makaronų indelyje, patikrinkite, ar žemai esančiose ir vaikui prieinamose spintelėse guli tik kruopos, nes actas, valikliai ir kitos panašios priemonės – netinkamas žaislas mažyliams.


Taip pat nestatykite ką tik nuo ugnies nuimtų puodų, keptuvių ar karštos sriubos pilnų lėkščių ant stalo krašto, kur, pasistiebęs ant pirštų galų, juos gali pasiekti mažylis. Beje, net jei karštą maistą padėjote stalo viduryje – į staltiesę įsikibęs vaikas jį gali nutraukti žemėn. O jei mažasis linksmuolis trinasi aplink jūsų kojas kai gaminate, – patraukite jį šalin, nes karšti riebalai taškosi, o verdantis puodo turinys pačiu nepalankiausiu metu gali išbėgti per viršų. Ir dar, niekada negerkite karštos arbatos ar kavos ant rankų laikydami mažylį ir jokiais būdais nedėkite karšto gėrimo pilno puoduko jam pasiekiamoje vietoje – tai viena dažniausių vaikų nudegimų priežasčių. Kas mūsų gomuriui tik šilta arbata – kone permatomai mažylio odytei gali būti pirmo laipsnio nudegimo šaltinis!
 

Apie žaliuosius


Smagu, jei nuo mažens stengsitės ugdyti mažylio atsakomybės jausmą laikydami namuose augintinį. Tačiau ir augintinis, ir vaikas turi būti akylai prižiūrimi ir jokiais būdais negali atsidurti viename kambaryje visiškai vieni, ypač jei naminis gyvūnėlis turi dantis. Be to, net ir geriausiai prižiūrimas gyvūnas, jei kartkartėmis išleidžiamas pasivaikščioti į lauką – gali parnešti ne vieną bjaurią ligą, o jei jis plaukuotas – tapti alergenu.
Vabzdžiai, tarakonai ir graužikai – didžiausi ligų platintojai, todėl pasistenkite užkirsti jiems kelią į savo namus, o atsiradus – nedelsdami ir be gailesčio išnaikinkite.
Ir galiausiai, tai, kad jūsų namuose pilna gėlių, gali rodyti ne tik tai, kad jūs geras žmogus (nes, sakoma, blogųjų karma gėlėms nepatinka), bet ir tai, kad jūs niekam tikęs tėvas. Ant žemės stovintis didysis kaktusas gali subadyti vaikučio pirštukus. Jei mėgstate gėles, žinote, kad net pačios nepavojingiausios, tokios kaip ramunės ar begonijos, dideliais kiekiais atsidūrusios mažojo skrandyje gali tapti netgi labai pavojingos.
Na, o jei jau priklausote žaliųjų draugijai ar neįsivaizduojate savo namų be žiemos sodo kiekviename kambaryje, kuo anksčiau išmokykite vaiką nečiupti nė vieno lapelio ir stebėkite, kad jis nesikištų jo į burną. Ir, nors dauguma nuodingų augalų dažniausiai būna kartūs, tačiau mažojo skrandukui gali pakakti vos paragauti, kad tuo įsitikintų... Todėl jei pastebėsite ant vaiko rankų, akių ar lūpų keistų pūslyčių, pabėrimų ar kt. ataugų, nedelsdami suvimdykite mažylį ir kreipkitės į gydytojus.
 

Už kiekvieno jūrų užkariautojo stovi tėvai


Posakį, kad už kiekvieno didelę karjerą padariusio vyro stovi protinga moteris gali būti perfrazuotas taip: už kiekvieno vonioje saugaus vaiko stovi rūpestingi tėvai. Geriausia, kad į keliones vandeniu vaikas išplauktų tik kai maudosi – visu kitu laiku vonios kambarys jam turi būti uždarytas, juk laivelius paplukdyti galima ir dubenyje. O jei jūsų mažylis jau pakankamai didelis, kad ten, kur karaliai pėsti vaikšto, nukeliautų pats – pasirūpinkite, kad durų užraktą galima būtų atrakinti ir iš išorės, juk nenorite visiškai be reikalo mėtyti pinigų naujoms durims ir gydyti vaiką nuo baimės eiti į tualetą.
Tokiu atveju, jei jūsų mažasis jau taip gerai laikosi ant kojų ir taip išstypo, kad pasiekia durų rankeną, arba turite namiškius, kurie yra gana užmaršūs ir gali palikti vonios duris atviras, pasirūpinkite, kad vaistinėlė vonioje būtų pakabinta pačioje aukščiausioje vietoje. Saugoti vaistus po kriaukle esančioje spindutėje – ne pati geriausia mintis, kaip ir ten laikyti skalbiklius, valiklius ir kt. priemones. Išvalyti vaiko skrandį nuo tokių „skanėstų“ bus kur kas sunkiau nei iškuopti kelių šimtų kvadratų namą. O sakyti, kad pastebėję, jog jūsų vaikas kramto kokią nors tabletę ar geria neaiškų skystį, nedelsdami suvimdytumėte mažylį ir kreiptumėtės į gydytoją, manau, nė nereikia, būtent tokia mintis ir taip į galvą ateis pirmiausia. Ieškokite gydytojo ir visais kitais atvejais, kai jūsų mažylis net ir, atrodytų, rūpestingiausiai jūsų apžiūrėtuose namuose sugebėjo susižeisti ar užsigauti. Geriau iš patikimo šaltinio, kompetentingo mediko, išgirsti, kad esate per daug rūpestingas, nei, laiku nesikreipus pagalbos, pakenkti brangiausiam savo turtui.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai