Įdomybės

Jaukesni namai: paprastai, greitai ir efektyviai


Ateina laikas, kai, apsidairius nuosavuose namuose, pradeda atrodyti, kad kažkas ne taip, kažko trūksta, kažkas nusibodę... Nepulkite visa galva remontuoti – labai dažnai namams nereikia generalinio pertvarkymo. Norint juos atnaujinti ir vėl pradėti džiaugtis, užteks keleto pakeitimų.
Perstumdykite baldus. Paskirkite tam vieną savaitgalį. Prieš to imdamiesi, būtinai gerai apgalvokite ir susiplanuokite, ką darysite. Išmatuokite baldus, erdves, į kurias planuojate juos statyti, ir tik įsitikinę, kad viskas tilps, kibkite į darbą. Nepulkite iškart stumdyti didžiausios spintos – galbūt užteks pakeisti tik stalo, sofos ir kitų nedidelių baldų vietą?
Namų aksesuarai. Pigiausia ir lengviausia, ką galite atnaujinti, – tai užuolaidos, staltiesės, pagalvėlės ar užvalkaliukai, kilimėliai. Jų galite įsigyti tiek naujų, tiek ir sendaikčių turgeliuose. O jeigu turite darbščias rankas, galite ir patys pasigaminti ar išdailinti.
Kiek rimtesnis tokio atsinaujinimo variantas – nauji gobelenai baldams. Taip kambarį atnaujinsite beveik iš pagrindų.
Jei turite daug pagalvėlių, staltiesėlių keliuose kambariuose, kartkartėmis juos sukeiskite vietomis. Bent kelioms dienoms pokyčių tikrai pakaks.
Įsigykite meno kūrinių. Nekalbame apie brangius paveikslus ar kitas vertybes. Mūsų laikų pranašumas yra tas, kad net ir už labai prieinamas kainas galima įsigyti nuostabių darbų, papuošiančių namus. Paveikslų reprodukcijos, įrėminti plakatai, galbūt jūsų darytos meniškos nuotraukos? Nežiūrėkite kreivai ir į įvairias muges – jose tarp didžiulės pasiūlos tikrai rasite kažką, kas puikiai tiks jūsų namuose: vazos, nuotraukų rėmeliai, žvakidės, galbūt senoviniai žemėlapiai (greičiau – jų reprodukcijos). O jei jūsų mieste vyksta sendaikčių turgeliai, jums gali labai pasisekti ir ten rasite išties vertingų senovinių daiktų už nedidelę kainą. Retai kada prašausite įsigiję dailių medinių, keraminių ar stiklinių dirbinių. Jie namams suteiks jaukumo.
Sekite metų laikus. Daugelis kambarius papuošia atėjus Kalėdoms. Tačiau nebūtina laukti gruodžio pabaigos, kad galėtumėte pasidžiaugti puošmenomis – kiekvienas metų laikas pasufleruos, ką pasirinkti. Pavasarį tai būtinai bus žibutės, kačiukai, vazonėlyje galite pasisėti dekoratyvinės žolytės... Vasarą – ryškios gėlės, smėlis, kriauklės. Rudenį – lapai, kaštonai, kankorėžiai.
Vonios kambarys. Nors gali atrodyti, kad jį atnaujinti sunkiau, – klystate. Čia taip pat galite pakeisti kilimėlius, uždangalus, kempinėles, rankšluosčius. Jei mėgstate derinti, įsigykite vienodų raštų ar spalvų kilimėlius, vonios užuolaidą ir muilines, dantų šepetukų laikiklius.. Jūros ar kiti motyvai pavers jūsų švarinimosi laiką ypatingu.


***
Keisti medicininiai sindromai
Vaikščiojančio lavono sindromas

Kenčiantieji nuo šio sindromo mano, kad yra mirę ir tapę vaikščiojančiais lavonais. Jie tikina jog jaučia praradę tam tikrus organus, užuodžia savo kūno puvimą. Šis sindromas dažniausiai yra psichinės ligos, smegenų pažeidimo, kartais didelės depresijos, sukeltos įvairių netekčių, priežastis.
Pica sindromas
Tai labai keistas ir retas psichologinis sindromas, sukeliantis žmogui poreikį valgyti žemę, anglis, popierių metalą ir kitus nevalgomus objektus. Kas tiksliai sukelia šį sutrikimą, nežinoma, tačiau manoma, kad priežastis galėtų būti mineralų trūkumas. Nuo sindromo dažniausiai kenčia nėščios moterys ir vaikai iš vargingesnių kraštų.
Sprogstančios galvos sindromas
Žmonės, kenčiantys nuo šio sindromo, nuolat girdi į sprogimus panašius garsus, kylančius – kaip jiems atrodo – iš galvos. Tokie „sprogimai“ pasigirsta po poros valandų nuo užmigimo. Žmogus fizinio skausmo nejaučia, tačiau po tokių priepuolių patiria baimę ir nerimą. Kol kas nežinoma, kas tiksliai sukelia šį sindromą, tačiau manoma, kad jis susijęs su stresu ir nuovargiu, o ir dažniausiai išnyksta be jokio gydymo.
Anekdotai
Daktare, aš pas jus buvau prieš tris mėnesius. Sakėte, kad man reumatas, ir liepėte vengti drėgmės...
- Taip, atsimenu. Kokios dabar problemos?
- Daktare, ar galima man galų gale nusiprausti?
Na, ligoni, tuojau marškinukus jums perrengsim... O, atrodo tiesiog puikiai! Sakote, rankovės per ilgos? Niekis, mes jas va taip va, už nugaros, surišim.
Vaistinėje. Ateina žmogelis ir sako:
- Naktimis pas mane pelės žaidžia futbolą. Ar galit duoti vaistų?
Vaistininkas sako:
- Turiu tokių vienų, bet juos reikia gerti kas dieną.
Žmogelis sako:
- O ar galiu šiandien dar negerti?
Vaistininkas:
- Kodėl?
Žmogelis:
- Todėl, kad šiandien finalas.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai