Išsivalykime bent savo aplinkos orą

Dabartinė gyvenimo sparta vis mažiau palieka laiko rūpintis savimi. Darbų sūkury nerandame laiko papietauti, mažai miegame ir kitaip engiame savo organizmą. Negana to, sveikatos neprideda ir mūsų aplinka. Nelabai seniai visi išgirdo žodžių junginį „globalus atšilimas“, ir tai nėra neapčiuopiamas „baubas“. Tai reiškinys, atsiradęs dėl oro taršos. Oro, kuris yra gyvybės pagrindas mūsų planetoje – Žemė.
 

Gamtoje lyg ir viskas sutvarkyta – yra taršos šaltinis (anglies dvideginis), yra ir tam priešnuodis (žalioji augmenija). Tačiau žmogaus veikla jau senokai išardė tą pusiausvyrą, todėl reikia sprendimų dėl tolimesnių žmonių veiklos rėmų. Numatyti taršos mažinimo planai ir kita, bet mums reikia gyventi čia ir dabar ir susitaikyti su ta aplinka, kuri mus supa.
Vienas tokių individualių sprendimų – rūpintis oru, kuriuo mes kvėpuojame patalpose. Tam gali padėti Pietų Korėjos respublikoje gaminami oro valymo prietaisai „Mugu“.
 

Pasaulinio masto jaunos kompanijos laimėjimai


Galima įvairiai diskutuoti dėl tokių prietaisų reikalingumo ir kiekvienam teiginiui rasti svarių argumentų, bet vienas dalykas nepaneigiamas – jie patalpoje valo orą, jį „vitaminizuoja“
„Mugu“ prekinis ženklas palyginti jaunas, o ir pati kompanija veiklą vykdo nuo 1983 m. Tačiau tai nesutrukdė džiaugtis pasiektais pasaulinio masto laimėjimais. Vienas jų, pažymintis, kad tai pirmoji kompanija pasaulyje, kuri 8 metus iš eilės laimėjusi aukso medalius tarptautiniuose išradimų konkursuose, 1997 metais įregistruotas Gineso rekordų knygoje. Ir visa tai susiję su oro valytuvais.
 

Daugiau deguonies, mažiau kvapų


Patys pirmieji modeliai, beje, modernizuoti ir gaminami iki šiol, tai CP serijos oro valytuvai/jonizatoriai. Juos būtų galima vadinti smogo padariniais, nes, kaip deklaruojama, – tai prieinamiausias ir paprasčiausias būdas kovoti su ore esančiais anglies ir sieros junginiais. Kaip tai atrodo, galima pasižiūrėti atsisiuntus filmuką iš www.jonizatoriai.lt .
Tokių prietaisų priežiūra labai paprasta ir nereikalaujanti daug laiko. Be kita ko, nereikia laikytis griežto grafiko, kada jį valyti.
Pagrindinė jo nauda ta, kad patalpoje regeneruojamas deguonis ir naikinami lakieji junginiai. Kitaip tariant, tai daugiau deguonies ir mažiau kvapų. O kaip patys esame patyrę ir, manau, žinome tokį scenarijų: maža patalpa, daug žmonių, tvanku, trūksta oro, atsiranda vangumas, skauda galvą. Tokiomis aplinkybėmis drąsiai galite pasikliauti „Mugu“ CP serijos oro valytuvais/jonizatoriais.


 

Naujausi modeliai saugo nuo žiedadulkių ir kitų teršalų


Taigi smogas leido atsirasti tokiems prietaisams, bet jo buvimas aplinkoje padaugino neigiamų padarinių gyvenimo kokybei. Vis daugiau žmonių serga kvėpavimo ligomis ir alergijomis. Ko gero, plačiausiai paplitęs alergenas – tai augalų žiedadulkės. Mažos, lengvos dalelės. Jų ore apstu šiltu laiku. Korėjos mokslininkai sukūrė oro valytuvus/jonizatorius su papildomais filtrais, kurie gali sulaikyti ore esančias žiedadulkes ir kitus teršalus. Nuo 1996 metų gaminami modeliai „Mugu CAP-M2010“ ir „Mugu CAP-M2020“.
Kadangi tai rimta kliūtis dulkėms, žiedadulkėms, anglies ir sieros junginiams, dulkių erkutėms, kvapams ir kitiems teršalams, tai ir priežiūros reikia daugiau. Čia jau filtrai ne tik valomi, bet ir periodiškai keičiami. O didžiausias privalumas tas, kad prietaisas dirba automatiškai. Juose yra įmontuoti dulkių ir lakiųjų junginių jutikliai, kurie daro įtaką pasirenkamam veikimo intensyvumui. Tai tikrai efektyvu – ar ateinate iš prirūkytos patalpos, ar klojate lovą, jūs vaizdžiai galite matyti, kaip prietaisas reaguoja į ore padaugėjusius teršalus. Kartais atrodo, kad „Mugu CAP-M2010“ per daug uoliai reaguoja į aplinką.
Modelis „Mugu CAP-M2020“ yra kartu ir drėkintuvas. Nors jo įtaka patalpos santykiniam oro drėgnumui nėra didelė, bet tai natūraliausias drėgmės skleidimas į aplinką ir jokios tikimybės, kad kažkur bus drėgmės perteklius. Per 2–3 paras į aplinką išgarinama 2 litrai vandens.
 

Naujovę paskatino paukščių gripo epidemija


Nuo 2003 metų gaminami 3000-osios serijos „Mugu“ oro valytuvai/jonizatoriai. Ir vėl naujas „baubas“ lėmė šių prietaisų atsiradimą. Azijoje kilusi paukščių gripo epidemija privertė atsirasti prevencinėms priemonėms masinio žmonių susibūrimo vietose. Jeigu tenka keliauti, gal matėte Sigapūro tarptautiniame oro uoste keleivių laukiamojoje salėje ar Seulo oro uosto rūkomojoje patalpoje „Mugu CAP-M3012“. Bet tokie prietaisai laisvai gali rasti vietos ir mūsų gyvenamosiose patalpose. Tai gali tapti patalpos akcentas, nes dizaino požiūriu tie prietaisai nėra negražūs.
Tai tik nedaugelis šių prietaisų pritaikymo būdų ir galimybių. Aišku, galima teigti – esą kur Azija, o kur maža Lietuvėlė su savo giriomis ir kita augmenija. Bet palyginkime, kiek žmonių gyvena gamtos apsuptyje ir kiek miestuose. Kiek mūsų plaučiai įtraukia nešvaraus oro ir kur žmogaus ribos gyvenant jam nepalankioje aplinkoje.
Neteigiame, kad korėjiečių gaminami prietaisai „Mugu“ yra visų išvardintų negerovių likvidavimo įrankiai. Tai tik maža prevencijos priemonė. Aišku, geriau būtų, jei to nereikėtų, ir gamtos sukurta darna pati susitvarkytų su žmonių daromais padariniais.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Inceptum
2010-05-20 23:42
Parduodame naujus japoniškus inhaliatorius "OMRON" kaina 188 litai ir itališkus kaina 130 litų. Tai puiki priemonė Jums ar Jūsų vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų ligų, bei sveikų vaikų profilaktikai - eukalipto, mentolio, gebenių, pušų ir kitokios inhaliacijos nuo peršalimo ligų. Komplekte: inhaliatorius, kaniulė, pypkutė, suaugusiojo ir vaikiška kaukutės ir kt.
Pristatome visoje Lietuvoje.
www.inceptum.lt
Skaitytojas 1
2008-05-20 12:55
Noreciau buti dainininku, bet neturiu klausos.
Gal straipsnio autoriui irgi neverta rasyti? Nes labai jau prastai gaunasi... :(

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai