Ant probiotikų revoliucijos slenksčio

PSO ekspertų teigimu, daugiausia įtakos mūsų sveikatai turi gyvensena – 50 proc., 20 proc. jos priskiriama genetikai, tačiau tiek pat, 20 proc., turi ir aplinka ir tik 10 proc. – medicina. Taigi, valdydami visas sveikatos dedamąsias, ir gyvenimą pailginsime, ir jo kokybę pagerinsime. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip turėti ne tik švarius, bet ir sveikus namus.

 

Probiotikai sveikatai

 

Apie probiotikų naudą sveikatai kabama daug. Mokslininkai netgi sako, kad gyvename ant probiotikų revoliucijos slenksčio. Jei XX amžiuje revoliuciją medicinoje ir mūsų gyvenime sukėlė antibiotikai, tai XXI amžius jau dabar dažnai vadinamas probiotikų era. Priminsime, kad probiotikai – tai draugiškosios arba gerosios bakterijos (probio reiškia „už gyvenimą“), kurios būtinos mūsų egzistencijai, nes suteikia natūralią apsaugą nuo pavojingų bakterijų.

 

Šiuo metu pasaulyje itin daugėja sergančiųjų alerginėmis ligomis. Šių ligų plitimą skatina užterštas oras, per gausus cheminių medžiagų buityje naudojimas, nenatūralūs maisto produktai ir netgi tai, kad stengiamasi gyventi pernelyg steriliai. Be to, žmonės aktyviai, neretai be reikalo, vartoja antibiotikų, todėl gana dažnai patiria disbakteriozę – natūralios bakterijų terpės žmogaus organizme disbalansą, nes antibiotikai sunaikina ne tik blogąsias, bet ir gerąsias bakterijas, kurios formuoja natūralų žmogaus imuninės sistemos pagrindą.

 

Europos aplinkos agentūros užsakytoje mokslinių tyrimų apžvalgoje teigiama, kad hormonų sistemą ardančios cheminės medžiagos gali būti vienas veiksnių, lemiančių akivaizdų sergamumo daugeliu ligų pagausėjimą. O chemikalų gausu visur – jų aptinkama maiste, vaistuose, pesticiduose, buitinės chemijos produktuose ir kosmetikoje.

 

Esant tokiai situacijai, visuomenė laukia ir ieško natūralių ir ekologiškų produktų, tad jų paklausa nuolat auga. Pvz., maisto produktai su probiotikais, papildančiais organizmą gerosiomis bakterijomis, tampa vis populiaresni, nes jie padeda normalizuoti žarnyno mikroflorą, reguliuoja virškinimą, padeda imuninei sistemai ir atlieka kitas pagalbines organizmo funkcijas.

Tad kodėl gi nepabandžius paskleisti šių gerųjų bakterijų ir mūsų kasdienėje aplinkoje: darbovietėse, namuose ir net medicinos įstaigose.

 

Tradicinis požiūris

 

Jokia paslaptis, kad kone visų šiuolaikinių skalbiklių, valiklių, kitų buityje naudojamų priemonių sudėtyje yra medžiagų, pavojingų ir sveikatai, ir aplinkai. Išvengti jų patekimo į mūsų organizmą praktiškai neįmanoma: jos kontaktuoja su oda plaunant indus, grindis, baldus ir t.t. Ir drabužiuose, net ir kruopščiai išskalautose, vis tiek lieka skalbimo priemonių. Taigi švara atsisuka prieš mus. Viena vertus, kasdien gaunamų pavojingų medžiagų koncentracija nereikšminga, kita vertus, tik iš pirmo žvilgsnio. Juk šios medžiagos patenka į mūsų organizmą nuolat, metų metus, nuo pat gimimo ir praktiškai kiekvieną dieną. Be to, po panaudojimo visos šios medžiagos keliauja į kanalizaciją, galiausiai susigeria į dirvožemį, patenka į vandens telkinius. Taip kartu teršiama ir gamta.

 

Tradicinis požiūris, kaip kovoti su žalingais mikroorganizmais, esančiais aplinkoje, – dezinfekcija. Namai blizgės, tačiau naikindamos nešvarumus šios priemonės kartu pražudo ir gerąsias bakterijas – probiotikus. Įprasti, bakterijas naikinantį poveikį turinys cheminiai valikliai, geba gerai nuvalyti paviršius, tačiau negali užtikrinti apsaugos nuo bakterijų ar virusų augimo ir dauginimosi.

 

Inovatyvus požiūris

 

Mūsų aplinkoje knibžda daugybė mikroorganizmų. Teigiama, kad vos vienas patalpoje esantis žmogus kas valandą orą papildo 37 mln. bakterijų. Panašiai, kaip žmogaus organizmas, taip ir mūsų gyvenimo aplinka užpildyta ir gerosiomis bakterijomis, kurios neleidžia daugintis ir plisti patogeniniams mikroorganizmams. Tad gal įmanoma ir savo aplinką prižiūrėti pagal tokius pačius principus ir su tokiu pačiu rūpesčiu, kaip prižiūrime savo organizmą vartodami probiotikų? Pasirodo, kad taip. Nes galima pasirinkti natūralias probiotines valymo priemones, kurios sukuria palankią gerųjų bakterijų terpę, apribojančią ir sustabdančią blogųjų bakterijų ir mikrobų dauginimąsi. Taip užtikrinama ilgalaikė antibakterinė ir antivirusinė apsauga.

 

Su probiotinėmis valymo priemonėmis paviršiai ne tik švariai nuvalomi, bet ir padengiami valikliuose esančiomis gerųjų bakterijų sporomis, kurios išsiskleidžia ir pradeda daugintis, taip sudarydamos nepalankią terpę augti ir daugintis blogosioms bakterijoms ir mikrobams. Priešingai nei kiti cheminiai valikliai, kurie sunaikina viską savo kelyje ir palieka sterilią terpę daugintis įvairioms bakterijoms, kai tik šios nusėda ant sterilaus paviršiaus, probiotiniai valikliai gali užtikrinti ilgalaikę apsaugą – net iki aštuonių dienų.

 

Inovatyvus požiūris – panaudojant gerąsias bakterijas sudaryti nepalankias sąlygas daugintis patogenams ir taip pagerinti aplinkos balansą. Galima sakyti, kad probiotinės priemonės sukuria švarą 3D formatu: grindų, sienų ir oro. Taigi daugybė gerųjų bakterijų rūšių, gyvuodamos aplinkoje, savo probiotinėmis savybėmis gali teigiamai paveikti mūsų aplinką, imuninę sistemą ir galiausiai gyvenimo gerovę. Todėl nenuostabu, kad probiotikai teikia daug vilčių. Prognozuojama, kad probiotikai taps ateities inovatyvių technologijų pagrindu.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai