Laisvalaikiui

Nuo naujųjų metų pasižadu…


Artėjantys naujieji metai tarsi suteikia viltį, kad tai, ką iki šiol darėme ne taip, galime pakeisti, kad galime pradėti iš naujo, atversti naują puslapį. Pripažinkite, ir jūs ne kartą naujųjų išvakarėse sau tyliai kalbėjote „nuo sausio viskas bus kitaip“. Tačiau kiek iš šių pažadų, duotų sau, o gal ir draugams ar antrajai pusei, pavyko ištesėti? Labai didelė tikimybė, kad vos keletą... „Sveikas žmogus“ kviečia su ironija ir šypsena susipažinti su keletu dažniausiai pasitaikančių naujamečių pažadų, o vėliau pabandyti laikytis bent vieno iš savųjų.
Numesti svorio. Numesti bent porą kilogramų „nuo naujųjų“ yra pažado „metu svorį nuo pirmadienio“ dvynys. Tai vienas dažniausiai pasitaikančių naujametinių tikslų, kurį sau išsikelia ne tik moterys, bet ir vyrai. Deja, dažniausiai toks svorio metimas baigiasi, atsikračius tik po švenčių „užaugusių“ kelių kilogramų.
Atsikratyti skolų. Galbūt įtakos turi prietaras, gąsdinantis neatidavus skolų iki naujųjų likti skolingiems visus metus (bet juk tuo atveju jas grąžinti reikėtų prieš sausį?), o gal šie nemalonūs finansiniai įsipareigojimai pernelyg spaudžia pečius, bet daugelis žmonių į savo naujųjų pažadų sąrašą įtraukia būtent šį punktą.
Sutaupyti pinigų. Net ir iki pasaulinės ekonominės krizės noras susitaupyti pinigų žmonėms buvo itin stiprus. Vieni skatinami tikslo įsigyti tam tikrą daiktą, automobilį, būstą, kiti norėdami pakeliauti, treti – siekdami saugumo jausmo. Bet kuriuo atveju šio pažado laikytis verta.
Susirasti geresnį darbą. Tas, kuris dirba mėgstamą darbą, – laimingas žmogus. Deja, daugelis mūsų tuo pasigirti negali, tad nuo naujųjų metų prisižada sukaupti drąsą bei ryžtą ir pradėti ieškoti naujo, geresnio darbo. Mūsų dienomis tai nėra taip lengva padaryti, tačiau kas žino, o gal?
Toliau tęsti mokymąsi, tobulėti. Tiek siekiant aukštesnės kvalifikacijos ir geresnio darbo, tiek paprasčiausiai norint praplėsti akiratį, naujieji yra atspirties taškas, nuo kurio pradedama siekti šio tikslo. Kursai, pamokos, knygos.... Kiekvienam pagal skonį ir pasirinkimą.
Mesti rūkyti. Yra toks pokštas: „Metu rūkyti. Kiekvieną cigaretę surūkau ir metu“. Vis dėlto net ir didžiausi rūkaliai prieš naujuosius patiki savo jėgomis ir nusprendžia atsikratyti šio bjauraus įpročio. Būtų dar geriau, jei bent pusei jų tai pavyktų.
Sumažinti stresą. Stresą darbe, stresą santykiuose, rutinoje. Žmogus mūsų laikais kasdien patiria tiek streso, kad metų pabaigoje susikaupęs jo perteklius priverčia pasakyti „užteks“ ir prisižadėti nuo kitų metų mažiau rūpintis ir nervintis. Išbandykite ir jūs.
Daugiau keliauti. Į tolimus ar artimus kraštus, po kaimynines ar savo šalį – daugelis tenori pajudėti iš savo vietos ir pamatyti, patirti kažką naujo. Laimingi tie, kuriems pavyksta įgyvendinti šį pažadą.

 

Keisti nutikimai


Storulė ir lieknuolis
Lieknas 45-erių metų vyras iš Džordžijos valstijos JAV į ligoninės priimamąjį atvyko pabėgęs nuo savo 150 kg sveriančios žmonos ir sulaužytais šonkauliais. Kaip paaiškėjo vėliau, žmona vyrą netyčia užgulė miegodama ir sutraiškė jo šonkaulius. Po nutikimo, besigėdydama to, kad dėl visko kaltas jos didžiulis antsvoris, moteris tiesiogine žodžio prasme uždraudė vyrui išeiti iš namų ir pasirodyti gydytojui. Nelaimėliui teko išsprukti iš savo paties namų žmonai miegant ir tik taip patekti į ligoninę.
Vyras, negalintis sustorėti
59-erių metų amžiaus anglas gali valgyti ką tik panorėjęs – mėsainius, pyragus, ledus, šokoladą – ir nesibaiminti, kad sustorės. Šis vyras negali priaugti svorio dėl sutrikimo, pavadinimu lipodistrofija, dėl kurio kūnas riebalus degina itin greitai.
Vaikystėje vyriškis buvo apkūnus, tačiau, būdamas dvylikos, numetė didžiąją dalį svorio. Vėliau, nors ir bandė priaugti, jam niekaip nepavyko. Esekse, Anglijoje, gyvenantis vyras turėjo ilgai minti ligoninių duris, kad galiausiai būtų nustatyta, kas blogai. Paaiškėjo, kad jo kūnas gamina šešis kartus daugiau insulino nei paprastai. Gydytojai pripažino, kad tokia būklė – tikra apkūnuolių svajonė.
 

Anekdotai


Žmogus skundžiasi šeimos gydytojui:
-Daktare, negaliu daugiau, taip pilvą skauda.
Daktaras klausia:
-Gal suvalgei ką negero ar ...?
-Kai buvau miške, uogą kažkokią surijau.
-Palauk, palauk. O kokia ten buvo uoga?
-Tai, kad neįžiūrėjau, daktare...
-O, tai tu turėjai eiti ne pas mane, o pas akių gydytoją.
Kalbasi du vyriškiai:
- Žinai, mano šuo išgelbėjo man gyvybę, – pasakoja vienas.
- Kaip?
- Kai sirgau, gulėjo prie mano lovos ir nė iš tolo neprileido nė vieno gydytojo...

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai