Kas sukelia peties-mentės periartritą ir kaip jo išvengti?

Tai gana dažna skeleto minkštųjų audinių liga, pasireiškianti peties sąnario skausmais, atsirandančiais atliekant kai kuriuos rankos judesius. Moterys šia liga serga beveik dukart dažniau negu vyrai, tačiau tai gali priklausyti nuo darbo sąlygų ir profesijos, žmogaus amžiaus ir jo aktyvumo. Kas sukelia peties–mentės periartritą ir kaip jį gydyti, pataria gydytojas reumatologas med.dr. Alfredas STAPONAS.
 

Pats peties sąnarys išlieka nepažeistas


Uždegimo procesas apima tik apie sąnarį esančius audinius: sausgysles ir jų prisitvirtinimo vietas, raiščius, antkaulį, tepalinius maišelius, raumenis, purųjį audinį, esantį tarp šių darinių ir kt.
Peties periartritas aptinkamas dažniau nei kitų sąnarių srityse todėl, kad šio sąnario judesių fiziologija labai sudėtinga. Jis atlieka net 7 įvairios krypties judesius. Tokia judesių gausa ir maksimali jų amplitudė galima dėl mažo žastikaulio galvutės bei sąnario duobės sąlyčio, tačiau tuo metu visas krūvis tenka apie sąnarį esantiems minėtiems audiniams.
Kita galimybė peties periartritui atsirasti yra tai, kad rankos pakėlimas aukščiau kaip 70 laipsnių galimas tik dirbant mentės raumenims, kurie, praeidami pro siaurą kaulinį plyšį, tvirtinasi prie žastikaulio. Dėl įvairių priežasčių šiam plyšiui susiaurėjus, atsiranda „manžetinis“ sindromas, kuris pasireiškia peties sąnario srities skausmais keliant ir pasukant ranką.
 

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai