Klausia vaikai

Kartais, kai reikia atsakinėti prieš visą klasę (ir tik tada), aš mikčioju. Ką daryti? Kas yra prakaitas ir kodėl aš prakaituoju? Jei jis reikalingas, ar nepakenksiu naudodamasis priemonėmis nuo prakaitavimo? Tėvai draudžia kalbėti mobiliuoju telefonu su draugais tiek, kiek aš noriu. Kas gi čia blogo?
 

Kartais, kai reikia atsakinėti prieš visą klasę (ir tik tada), aš mikčioju. Ką daryti?


Esant stresinei situacijai, šiuo atveju tai atsakinėjimas prieš visą klasę, žmonių balsas linkęs pasikeisti. Raumenys, kurie padeda mums kalbėti, įsitempia, balsas neretai pasidaro plonesnis, žmonės ima kartoti žodžius, užsikerta, dešimtadalis – pradeda mikčioti. Pripažįstama, kad streso metu mikčiojimas sustiprėja, tačiau skubu nuraminti, kad pats stresas mikčiojimo nesukelia. Kadangi bendraujant su draugais tau mikčiojimas nepasireiškia, reikėtų išmokti valdyti situaciją, kurioje atsidūrus, nesiseka kalbėti sklandžiai. Visų pirma, išmok pamokas, kad, norėdamas atsakyti į mokytojo klausimą, žinotum ką pasakyti. Antra, negalvok apie tai, kad, mokytojai iškvietus, tu vėl kalbėsi nesklandžiai. Išmesk šią mintį iš galvos. Apsilankyk pas psichologą, – jis šioje neabejotinai mokės tau padėti. Jeigu mikčiojimas pasireiškia ir kasdieniame gyvenime, tikslinga apsilankyti pas logopedą.


 

Kas yra prakaitas ir kodėl aš prakaituoju? Jei jis reikalingas, ar nepakenksiu naudodamasis priemonėmis nuo prakaitavimo?


Tavo organizmas geriausiai funkcionuoja tuomet, kai kūno temperatūra būna apie 36,6 °C, kai kūno temperatūra dėl vienokių ar kitokių priežasčių (pavyzdžiui, sportuojant ar sergant) pakyla, smegenims tai nepatinka. Jos pageidauja vėsesnės temperatūros ir siunčia tam tikrus nervinius impulsus, į juos atsakydamas, kūnas ima prakaituoti. Prakaito liaukų yra visame kūne, tai galinga vėsinimo sistema. O pats prakaitas tai ne kas kita, kaip vandens ir kai kurių cheminių medžiagų (druskų, šlapalo ir kt.) mišinys. Beje, nemalonų pažastų kvapą paprastai sukelia ant odos esančių bakterijų veikla. Tiesa, po lytinio brendimo, padidėjus tam tikrų hormonų koncentracijai, ir ką tik išskirtas prakaitas gali turėti nestiprų kvapą. Geriausia, ką gali padaryti, tai praustis ir naudoti antiperspirantus. Diskutuojama dėl sudedamųjų antiperspiranto dalių (konkrečiai – aliuminio) ir jų įtakos krūties vėžio išsivystymui, tačiau moksliniai tyrimai nepatvirtino, kad antiperspirantų naudojimas iš tikrųjų susijęs su didesne rizika sirgti krūties vėžiu.
Jeigu jaudiniesi dėl to, kad slopindami prakaitavimą antiperspirantai neleis laiku atvėsti organizmui, galiu nuraminti – prakaito liaukučių yra visame kūne, taigi pažastyse esančios liaukutės šiuo klausimu nėra gyvybiškai reikšmingos.
 

Tėvai draudžia kalbėti mobiliuoju telefonu su draugais tiek, kiek aš noriu. Kas gi čia blogo?


Kad ir kaip sunku pripažinti, bet tavo tėvai šiuo klausimu teisūs. Mobilusis telefonas turėtų būti priemone, kuria naudojiesi esant būtinybei, o kalbėti su draugais apie šį bei tą reikėtų susitikus. Ir tai yra ne dėl to, kad visi suaugę susimokę prieš telefonus. Yra atlikta nemažai tyrimų, dėl kurių išties galima sunerimti. Visų pirma, mobilus telefonas, panašiai kaip ir kompiuteriniai žaidimai, gali sukelti priklausomybę. Be to, mobilieji telefonai spinduliuoja elektromagnetines bangas, turinčias neigiamos įtakos sveikatai, pavyzdžiui, gali sukelti galvos skausmus, miego sutrikimus ir netgi padidinti smegenų ir kitų rūšių vėžio riziką. Remiantis Britanijoje atlikto tyrimo duomenimis, žmonėms, kurie per savo gyvenimą mobiliuoju telefonu jau prakalbėjo 2000 ir daugiau valandų, smegenų vėžio rizika padidėja 40–270 proc. Didžiausia rizika buvo iki 20 metų amžiaus grupėje. Galutinės išvados, kad telefonai yra „lėti žudikai“, nėra pateikta, tačiau manoma, kad vaikų sveikatai mobiliųjų telefonų įtaka bus didesnė nei suaugusiųjų, nes vaikai šiais laikais pradeda naudotis telefonu nuo ankstyvo amžiaus. Be to, elektrinių prietaisų radiacija lengviau skverbiasi į dar besiformuojantį jauną organizmą. Įdomumo dėlei pažiūrėk šį puslapį ir pamąstyk, ar verta valandų valandas tokiu būdu „tampyti liūtą už ūsų“ ir eksperimentuoti su savo sveikata:
http://www.sveikata.info/spinduliavimas_mobiliojo_telefono_spinduliavimo_jega

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai