Kuo sudominti vaikus vasarą? Atostogos palapinėje!!!

Kaip sekasi jūsų puikioms idėjoms ir sumanymams konkuruoti su televizoriumi ir kompiuteriniais žaidimais? Kokiu būdu įrodote savo sūnui ar dukrai, kad sėkmė lydi atkaklumą, dvasinę stiprybę ir logiką, kurių išmoko iškylavimas, o ne mygtukų spaudymas ar “kiborginiai” animaciniai filmukai? Štai keletas patarimų, kurie padės labiau žavėtis atostogomis gamtoje bei įsikurti prie ežero ar miške...
 

Stovyklavietės parinkimas


Iškyloms su vaikais rinkitės vietoves, kuriose jiems būtų garantuota aktyvi veikla, kur būtų galima dieną aplankyti įdomias vietas, o naktį surengti naktinį žygį. Nesigailėsite išsiruošę žūklėn prie mažo tvenkinio, knibždančio karosais. Vaikams reikia veiksmo, o ne vienatvės ir ramybės.
Tačiau upės, ežerai, tvenkiniai, kalnai, skardžiai sukelia tiek pat pavojų, kaip ir suteikia pramogų. Tad vietos pasirinkimą turėtų lemti vaikų amžius, temperamentas ir priežiūros galimybės. Kad ir kokia saugi jūsų pasirinkta vieta, vienas iš tėvų turi nuolat prižiūrėti vaikus, todėl labai patartina vykti stovyklauti kartu su kitais suaugusiaisiais ar kelioms šeimoms kartu.
 

Atsargiai – ugnis


Degantis laužas yra kaip kūdikis - jo negalima palikti be priežiūros. Netgi jei namuose jau išmokėte savo mažylius nežaisti su degtukais, stovyklavimas yra puiki proga pakartoti kursą. Mažų vaikų neleiskite artintis prie laužavietės, nesvarbu, ar joje dega ugnis. Maži vaikai nesupranta pasakymo “kartais taip, o kartais - ne”, tačiau netgi metų pusantrų amžiaus mažyliai supras jūsų “negalima” bei “karšta”.


 

Entuziazmas yra užkrečiamas


Jei jūs nesidžiaugiate nuotykiu, nesitikėkite, jog juo bus sužavėtas jūsų vaikas. Patys džiaukitės iškylavimu taip, lyg tai būtų pirmoji jūsų išvyka.
Būtinai įtraukite savo vaikus kurdami stovyklavietę. Jūsų mažiausieji gali padėti iškrauti iš automobilio lengvus krovinius; rinkti mažas šakeles laužui, paduoti mamai ir tėčiui virtuvės įrankius; surinkti kankorėžius iš vietos, kurioje bus statoma palapinė.
Ikimokyklinukai gali dar ir ruošti miegamąsias vietas, atlikti paprastas valgio gaminimo užduotis - pilti nekarštą vandenį ir pan.
Mokyklinukai iki 8 metų gali būti tikri pagalbininkai. Jie pagelbės jums virtuvėje ir statant palapinę; rinks šiukšles ir padės atnešti vandens.
Vyresni nei aštuonerių metų vaikai yra patys geriausi stovyklautojai. Kai kurie jų gali patys statyti palapinę, paruošti paprastus patiekalus, desertus. Nepamirškite saugoti juos nuo ugnies keliamų pavojų.
 

Būkite lygūs


Kalbėdamiesi su mažu žmogumi stenkitės būti jo akių lygyje. Štai todėl žvejojimas mažoje valtelėje yra ideali bendra suaugusiųjų ir vaikų pramoga. Galbūt vaikai ir vykdys jūsų nurodymus ir paliepimus iš viršaus, tačiau nesitikėkite, jog ateinančiais metais jie entuziastingai sutiks jūsų pasiūlymą praleisti atostogas gamtoje.
 

Ne pasakokite, o rodykite


Visada rodykite, kaip reikia rinkti sausuolius, darinėti žuvį ar užrišti mazgą. Ne pasakokite, o rodykite. Išgirdę pamokslavimą, vaikai užsisklendžia savyje. Bet jie gali išmokti iškylavimui reikalingų įgūdžių, stebėdami suaugusiuosius, net jei suaugusieji nežino, jog yra stebimi.
 

Leiskite vaikams būti vaikais


Leiskite jiems patirti nuotykį; nebūtina viską įstatyti į išankstinio plano rėmus. Jei jie viską užmiršta gaudydami drugelius, stebėdami buožgalvius - tebūnie. Vaikai daug laimingesni aktyviai judėdami negu sėdėdami vienoje vietoje ir laukdami, kada užkibs žuvis.
Be abejo, jūsų vaikams kyla visiškai realus pavojus pasiklysti. Čia jiems padės tėvų ant kaklo užkabinti švilpukai, tačiau vaikai turi suprasti, kad šie švilpukai yra skirti ne žaidimams, o netikėtiems atvejams.
 

Dienotvarkė – neperkrauta


Dažniausiai tėvų daroma klaida - praleisti kuo didesnę dienos dalį žygyje, valtyje ar ant dviračio. Už smagias valandas, kurias praleidote nesustoję, mokėsite vėliau, artėjant tamsai, mėgindami kuo skubiau įsikurti stovyklavietėje kartu su alkanais, pavargusiais vaikais. Atvykite į stovyklavietę kuo anksčiau - turėsite laiko ir įsikurti, ir pailsėti.
 

Užtikrinkite ramų, visavertį miegą


Įsitikinkite, kad vaiko miegmaišis yra švarus, sausas ir šiltas. Geras miegas garantuoja puikią ateinančios dienos nuotaiką. Greičiausiai įsitikinote - vaikai naktį bijo žvėrių, kitų baisybių. Saugokitės laukinių žvėrelių, nelaikykite maisto palapinėse ir, jei norite, kad jūsų vaikai naktį miegotų ramiai, jokiu būdu negąsdinkite vaikų meškomis. Puikus vaistas nuo nakties garsų baimės - kišeninis žibintuvėlis kiekvienam šeimos nariui.
 

Stovyklavimo etika įsimenama ilgam


Vaikai greitai perpranta stovyklavimo etiką. Jiems patiks rinkti sausuolius, kurti laužą, rinkti šiukšles, valgyti viską, ką patys sužvejoja. Visa tai padės jiems jaustis išdidžiais. Pasiimkite atsarginių plastiko maišelių šiukšlėms, kurias galbūt aptiksite miške. Vaikai geranorišką miško švarinimą prisimins ilgai.
 

Fotografuokite


Jei norite, kad jūsų vaikai pamėgtų stovyklavimą visam gyvenimui, fotografuokite, fil-muokite juos kartu su pagauta žuvimi, prie sukurto laužo, atliekančius įvairius stovyklavimo darbus. Vaikai gali pamiršti, kaip jiems buvo smagu, tačiau jie niekad neužmirš, jei turės šiuos įvykius įamžintus.
 

Svarbiausi žodžiai – “Aš tavimi didžiuojuosi”


Rečiausiai savo vaikui turėtumėte tarti žodį “aš”. Kuo dažniau jam sakykite “Ačiū tau”, “O ką tu manai?”. O patys svarbiausi žodžiai yra “Aš tavimi didžiuojuosi”.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai