Nutiestas tiltas tarp homeopatijos mokyklų

Gegužės pabaigoje Rygoje vyko tarptautinis Europos homeopatų kongresas. Į šį susitikimą atvyko daugiau kaip 350 įvairios patirties ir specializacijos gydytojų homeopatų iš keliasdešimties pasaulio valstybių, dalyvavo ne vienas žymus šiuolaikinės homeopatijos vadovėlių autorius, homeopatinių leidinių redaktoriai, dėstytojai, praktikai. Ryškiausias akimirkas iš šio renginio atskleidžia jame dalyvavusi mūsų šalies atstovė gydytoja homeopatė Aiva Vaivarienė.
 
Kongresą organizavo Baltijos homeopatų asociacija (The Baltic Homeopathic Union), vienijanti gydytojus homeopatus iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, taip pat Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos ir Kroatijos. Pagrindinis kongreso tikslas – paskatinti alternatyvios medicinos specialistus integruotis į valstybinę sveikatos apsaugos sistemą ir pasidalinti patirtimi.
Kongrese dalyvavo žymiausi nūdienos gydytojai homeopatai. Belgijos ir JAV gydytojas Luc de Schepper dalijosi patirtimi, susijusia su vaikų autistų gydymu. Šveicaras Dario Spinedi ir indas Alok Pareek pateikė naujausius onkologinių ligų gydymo homeopatiniais vaistais rezultatus.
„Didelę nuostabą ir baltą pavydą sukėlė gydytojos iš Austrijos Bettina Baltacis pasakojimas apie darbą naujagimių intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje. Ten, pasirodo, visi gydytojai pirmajai ir neatidėliotinai pagalbai nuolat naudoja saugius homeopatinius vaistus ir pasiekia gerų rezultatų, kartu nepakenkdami trapiam neišnešioto naujagimio organizmui, – įspūdžiais dalinosi gydytoja homeopatė A. Vaivarienė. – Žavėjo pasakojimai apie gydytojų homeopatų bendradarbiavimą valstybinėse ir privačiose sveikatos apsaugos įstaigose Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Nyderlanduose, komandinio darbo organizavimą ir ten esančias paciento galimybes pasirinkti alternatyvios medicinos paslaugas.“
Pasaulyje homeopatiniais vaistais gydomi ne tik žmonės, todėl suvažiavime dalyvavo ir homeopatinės veterinarijos atstovai. „Jie dalijosi patirtimi gydant kasdienines ligas, gyvūnų elgesio problemas, epidemines ligas. Pranešimus skaitė gydytojai iš Rusijos, Italijos, Vokietijos ir kitų šalių. Keli pranešimai buvo skirti ir augalų homeopatiniam gydymui“, – prisimena A. Vaivarienė.
Atskira dalis buvo skirta homeopatinei farmacijai, naujų vaistų, jų tyrimų rezultatų su augalais, gyvūnais ir savanoriais pristatymui.
„Nepaprastą įspūdį paliko žymaus gydytojo Jeremy Sherr pasiekti rezultatai Afrikoje gydant AIDS sergančius vaikus. Sužavėjo šio gydytojo ir jo žmonos pasiaukojantis darbas Tanzanijoje, sprendžiant be galo sudėtingas socialines ir medicinines AIDS sukeltas problemas“, – tikino Lietuvos gydytoja homeopatė.
„Labai įdomus ir naudingas buvo daugiametę patirtį turinčios gydytojos ir dėstytojos iš Argentinos Lilianos Szabo seminaras apie vaikų ligų gydymą. Homeopatija pediatrijoje ypač svarbi, nes agresyvių medikamentų sukelta žala gali palikti (ir dažnai palieka) pėdsakus visam gyvenimui, – perspėja A. Vaivarienė. – Deja, labai dažnai apie šalutinį cheminių vaistų poveikį sužinome tik po kelių ar keliolikos metų vartojimo.“ Pasak gydytojos, savo gyvavimo 200 metus skaičiuojanti homeopatija praktiškai įrodė, kad yra ir veiksminga, ir saugi. „Žinoma, tik išmanančio gydytojo rankose“, – perspėja A. Vaivarienė.
Šiuo metu Baltijos šalyse homeopatija yra gretutinė medicinos specialybė. „Pagal Europos Sąjungos direktyvas homeopatinių medikamentų registravimo procesas yra supaprastintas, kadangi jie visiškai saugūs ir patvirtinti ligonių gydymo rezultatais, – pastebi A. Vaivarienė. Tačiau Lietuvoje homeopatinį gydymą valstybinėse įstaigose kol kas skiria tik gydytojai entuziastai, o homeopatai specialistai daugiausia verčiasi privačia praktika“, – tikina Aiva Vaivarienė.
Europos Komisijos duomenimis, trys iš keturių Europos gyventojų žino, kas tai yra homeopatija.
Trečdalis iš jų vartoja homeopatinius vaistus, norėdami pagerinti savo sveikatą ir gyvenimo kokybę. Europos Sąjungoje yra apie 40 000 sertifikuotų gydytojų homeopatų.
Be to, 25–40 proc. Europos Sąjungos gydytojų, neturinčių homeopatinio išsilavinimo, rekomenduoja savo pacientams homeopatinius medikamentus, nes pasitiki ir pripažįsta šią gydymo metodiką.
Šeimos gydytojai juos naudoja rečiau, tačiau maždaug 6–8 proc. apklaustų Europos Sąjungos gydytojų homeopatinių medikamentų savo pacientams skiria dažnai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai