Pasaulyje

Sutuoktinio knarkimas gali sukelti hipertenziją


Knarkiantis vyras ne tik trukdo sutuoktinei miegoti, bet ir gali pakenkti jos sveikatai. Britų mokslininkai nustatė, kad miego metu didesnis nei 35 decibelų triukšmas gali padidinti kraujospūdį.
Londono imperatoriškojo koledžo mokslininkai tyrimą atliko su 140 savanorių, kurie gyvena netoli oro uostų. Miego metu kas 15 minučių dalyviams buvo matuojamas kraujo spaudimas. Tuo pačiu metu registruojamas triukšmo lygis jų miegamuosiuose.
Pasirodė, kad didesnis kaip 35 decibelų triukšmas sukelia kraujospūdžio padidėjimą tiek budrumo, tiek ir miego metu. Šis poveikis nepriklauso nuo šaltinio – ar tai kylančių orlaivių keliamas triukšmas, antžeminio transporto, ar sutuoktinio knarkimas.
Pagal statistiką, vyrų knarkimo sukeliamas triukšmas gali siekti 20–80 decibelų.

 

Kontraceptinės tabletės keičia moterų smegenis


Mokslininkai atrado tipiško kontraceptines tabletes vartoti pradėjusių moterų nusiskundimo „Jaučiuosi kaip nesava...“ fiziologinę priežastį.
Naujausi galvos smegenų tyrimai įrodė, kad geriamieji kontraceptikai įtakoja moters smegenis, versdami elgtis taip, tarsi ji būtų kitas žmogus, praneša „Popsci.com“.
Neseniai žurnale „Brain Research“ buvo paskelbti Austrijos neurologų tyrimo rezultatai. Šis tyrimas įrodė, kad geriamieji kontraceptikai turi įtakos moterų smegenų struktūrai. Lygindami tyrimo dalyvių galvos smegenų didelės raiškos atvaizdus, padarytus naudojant kompiuterinę tomografiją, mokslininkai pastebėjo, kad tam tikros moterų, vartojančių geriamuosius kontraceptikus, galvos smegenų sritys, įskaitant prekaktinių sričių žievę (prefrontal cortex), siejamą su suvokimo funkcijomis ir sprendimų priėmimu, buvo didesnės nei kitų eksperimento dalyvių, t.y. tokių tablečių nevartojančių moterų ir vyrų.
Populiarioji spauda šiuos tyrimo rezultatus interpretavo kaip hormonines tabletes vartojančių moterų pranašumo įrodymą – esą piliules nuo pastojimo nuolat vartojančios moterys yra „sumanesnės“.
Tačiau mokslininkai perspėja, kad bet koks poveikis vienai smegenų daliai atsiliepia ir kitoms. Tai, kad patvirtintas faktas, jog viena smegenų sritis tampa didesnė, anaiptol nereiškia, kad lytinius hormonus vartojančios moterys tampa sumanesnės. Šių mokslininkų teigimu, gali būti priešingai – tokios moters smegenų veiklai gresia sutrikimas.
Tyrimą atlikę mokslininkai lygina kontraceptines tabletes su steroidais, stiprinančiais vyrų agresyvumą. Tačiau į klausimą, ar moterų vartojamos piliulės nuo pastojimo gali daryti joms panašaus stiprumo poveikį, gali atsakyti tik nauji tyrimai, sakoma pranešime.



 

Oralinis seksas – pagrindinė burnos ir ryklės vėžio priežastis Švedijoje


Švedijos mokslininkai nustatė, kad lytiškai plintantis žmogaus papilomos virusas (ŽPV) tapo pagrindine burnos ir ryklės vėžio priežastimi šalyje.
Tyrimo grupė, kuriai vadovo Torbjörn Ramkvista iš Karolinska instituto Stokholme, tyrė burnos ir ryklės karcinomos atvejus ir apskaičiavo piktybinių navikų, sukeltų ŽPV, dalį. Nuo1970 iki 2002 m. burnos ir gerklės vėžio, kurį sukelia ŽPV, atvejų skaičius išaugo beveik tris kartus, nuo 23 iki 68 proc., o iki 2007 m. šis skaičius siekė 93 proc.
Pasak mokslininkų, sergamumo vėžio, kurį sukelia papilomos virusas, augimą nulėmė lytinės elgsenos pokyčiai, visų pirma tai lytinių partnerių skaičiaus didėjimas ir vis populiarėjantis oralinis seksas.

 

Pykinimas ir vėmimas – sėkmingo nėštumo ženklas


Amerikos mokslininkai nustatė, kad pykinimas ir vėmimas ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu yra susiję su maža persileidimo tikimybe. Mokslininkai iš Šiaurės Karolinos universiteto stebėjo 2407 nėščių moterų nuo pat nėštumo pradžios. 89 proc. jų rytais pykino, 53 proc. pykinimą lydėjo vėmimas. 11 proc. nėštumas nutrūko iki 20 savaitės.
Duomenų analizė parodė, kad persileidimo tikimybė moterims, kurių nepykina, yra 3,2 karto didesnė. Ši priklausomybė tampa ryškesnė tarp vyresnių: 35 m. ir vyresnio amžiaus moterims, kurių rytais nepykino, persileidimo rizika padidėjo 12 kartų.
Kaip pabrėžė mokslininkė Ronna Chan, nebuvo tiriamos šio ryšio priežastys, tačiau pykinimas gali būti reakcija į staigų hormonų, reikalingų sėkmingam nėštumui, padidėjimą, bet tai tik spėjimas.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

suOutlSSJUvrgILGVLt
2012-07-24 17:45
NeiÅpasakytai poilsiaujantis namo vos ne paÅonÄ—jeLiepa 26, 2011 20:23</a>Mielieji, jÅ«s Ĩia visi daoskrtÄ—s dÄ—l to, dÄ—l ko aÅ niekada nesuku galvos: dirbu savo darbÄ… ir spjaunu (Åirdyje) ÄÆ visokius auditus ir impotencijas. Sodas puikus, upÄ— Åalia, batviniai kad užaugo irgi kopÅ«stai, dargi morkos jau lipa iÅ lysvių ir žvalgosi puoduosna. Meskit viskÄ… Åalin nors laikinai jei jau ÄÆnikot gadinti savo sveikatÄ… net atostogų metu iki gatavumo. Gyvenam vienÄ… kartÄ…, spjaunu ir dar kartÄ… spjaunu ÄÆ visokius nmva ir upc’us Žinoma, pasidomiu jų darbais, radÄ™s man tikusiÄ… mintÄÆ užsifiksuoju dienoraÅtyje, taĨiau vagÄ… ariu SAVO Saugokit sveikatÄ…, nes dirbsit iki 65-erių, skant

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai