Geros atostogos – laikas be streso

Artėjant atostogoms ir ruošiantis į kelionę, nė vienam nesinori galvoti apie ligas ar traumas, tačiau niekada nesakykite „niekada“. Nes tą, kuris nemoka saugotis pats, niekas kitas nepasaugos. Tad atidžiai sukomplektuota vaistinėlė gali padėti išvengti nemalonumų keliaujant tiek prie ežero, tiek į egzotišką šalį.
 

Jei skauda galvą ar pakilo temperatūra


Kelionėje retai nepatiriame kokio nors skausmo. Ilgiau trunkantis nuovargis, sėdėjimas viena poza, karštis kelionės metu gali išprovokuoti galvos ar nugaros skausmus, migreną. O jei perpūtė vėjas, gali pradėti gelti dantį ar perštėti gerklę. Todėl į kelionę reikia būtinai pasiimti nuskausminamųjų, uždegimą slopinančių vaistų, pavyzdžiui, diklofenako, ibuprofeno ar pan.
Be to, ir vasarą netikėtai gali pakilti kūno temperatūra. Tai gali nulemti žarnyno infekcija, ūminis apsinuodijimas, persišaldymas netikėtai pasikeitus klimatui, perkaitimas saulėje ir panašūs dalykai. Būsite ramūs, jei kelionėje su savimi turėsite vaistų nuo temperatūros, pavyzdžiui, paracetamolio. Šie vaistai taip pat gelbsti ir nuo sąnarių, galvos, dantų ar mėnesinių skausmų.
Pasiimkite ir čiulpiamųjų tablečių su eukaliptu, mentoliu ar vitaminu C, kurie numalšins gerklės peršulį, atgaivins burnos kvapą.
Svarbu. Jei skausmą lydi stiprus karščiavimas, pykinimas, vėmimas, sutrikęs regėjimas, kūno tirpimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Sutrikus virškinimui


Keliaujant automobiliu, traukiniu ar lėktuvu, tenka ilgai sėdėti viena poza bei pasitenkinti sausu maistu, o nuvykus į kitą šalį rūpi paragauti tenykščio maisto. Visa tai neretai sukelia virškinimo sutrikimų – vidurių pūtimą, vidurių užkietėjimus ar net viduriavimą. Todėl rekomenduojama su savimi turėti aktyvintosios anglies tablečių, vaistų nuo rėmens, viduriavimo ar vidurių užkietėjimo.
Virškinimą palengvina virškinimo fermentai. Kelionės metu rekomenduojama gerti natūralų vandenį, žaliąją arbatą, kuri maloniai vėsina ir normalizuoja skrandžio rūgštingumą.
Svarbu. Jei kelionėje viduriuojate ilgiau nei parą, jei pykina, vemiate ir nepadeda turimi vaistai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
 

Jei užklups alergija


Alergiją, kurios iki šiol net neįtarėte, gali sukelti per ilgas buvimas saulėje, ore sklandančios žiedadulkės, vabzdžių įkandimai ar egzotiškas gardumynas. Svarbiausi alergijos požymiai – užburkusi nosis, čiaudulio priepuoliai, pasunkėjęs kvėpavimas, niežtintys odos bėrimai, ryškūs patinimai. Tad po ranka pravartu turėti antialerginių vaistų, kurie mažina niežėjimą, uždegimą, o kartu ir patinimą. Išoriniam naudojimui taip pat pravartu turėti vietinio poveikio tepalo.
Svarbu. Jei įkandus vabzdžiui staiga ištino sukasta vieta, (juolab, lūpos ar burnos gleivinė), gali būti, kad ištiko anafilaksinis šokas – būtina skubiai kreiptis į gydytoją.
 

Stresui malšinti


Jei esate vidutinio ar vyresnio amžiaus, į kelionės vaistinėlę įdėkite ir stresą malšinančių piliulių. Nauji įspūdžiai, didelis kelionės tempas, karštis, prakaitavimas ir fizinis krūvis net ir sveikiems žmonėms gali išprovokuoti nemigą ar net širdies ritmo sutrikimą. Šiuo atveju tiktų išgerti vieną kitą raminamąją piliulę.
Tiesa, jei širdies ritmo sutrikimų yra buvę anksčiau arba jei yra polinkis į hipokalemiją, kelionėje reikėtų turėti kalio ir magnio preparatų ir jų pavartoti profilaktiškai.
Svarbu. Jei kelionės draugas apalpo, jo pulsas dažnas, veidas paraudęs ir karšta kakta, nedeldami kvieskite greitąją medicinos pagalbą – galbūt jį ištiko saulės smūgis ar sutriko širdies veikla.
 

Kelionėje pravers:


*Vaistai nuo pykinimo – jei keliaujate lėktuvu ar laivu.
* Dirbtinės ašaros, nosies lašai – jei vykstate į karštus kraštus ar ketinate ilgai skristi lėktuvu.
* Tepalas nuo lūpų pūslelinės – pavargus ir nusilpus imuninei sistemai, dažnai suaktyvėja Herpes simplex virusas, kuris ir sukelia lūpų ar nosies pūslelinę.
* Vaistai, gerinantys venų tonusą. Vasarą dėl aukštos temperatūros, nejudrumo keliaujant greičiau išsiplečia kojų venos, padidėja jų kraujospūdis, todėl patartina iš anksto pasirūpinti kojų lengvumu.
5 auksinės taisyklės keliautojui
* Apsauginės priemonės nuo saulės ir karščio.
* Gera apsauga nuo uodų ir kitų vabzdžių.
* Tik jums skirti šeimos gydytojo patarimai.
* Visi reikalingi skiepai, jei vykstate į egzotišką šalį.
* Tinkamai sukomplektuota vaistinėlė, kurioje būtinai turi būti:
-vaistų nuo skausmo ir temperatūros;
-vaistų nuo virškinamojo trakto sutrikimų;
- vaistų nuo alergijos;
-žaizdų gijimą skatinančio tepalo, tvarsliavos, pleistrų.
-vaistų, kuriuos vartojate nuolat.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

migle
2011-06-13 18:30
as deja atostogu sia vasara neturesiu, o vyras tures net du menesius. tai jis jau man nupirko savaitgaliui poilsi Druskininkuose, po to kelione laivu is Nidos i Vente (geradovana.lt) kuponus, kad tik neliudeciau:)

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai