Šis klausimas kirba daugelio tėvų galvose. Jei esate matę filmą „Nuodemės užkalbėjimas“, tikriausiai atkreipėte dėmesį į frazę „jei nori sūnelio, mylintis reikia švilpauti”. Be abejo, atsiras žmonių, kurie patikės šiuo metodu. Deja, tai vienas iš gražių mitų. Jeigu įdomu, toliau galite perskaityti dar kelis mitus.
Norint sulaukti berniuko, mylintis moters galva turi būti nukreipta į šiaurę, mergaitės – į pietus.
Norint sulaukti berniuko, po pagalve turi būti padėtas koks nors žydras daiktas, mergaitės – rožinis.
Norint sulaukti berniuko, po pagalve turi būti padėtas koks nors vyro daiktas, mergaitės – moters.
Mylėdamiesi per lietų sulauksite mergaitės, sausu oru – berniuko.
Jei vyras lytinį aktą baigia pirmas, gims berniukas, jei moteris – mergaitė.
Visa tai ne daugiau nei tiesiog gražios pasakos. Kita vertus, planuojant jas visai smagu skaityti.
Sakoma, kad, norint sulaukti mergaitės, prieš lytinį aktą moters makštį reikėtų praplauti acto tirpalu (1 valgomasis šaukštas acto stiklinei vandens). Šis metodas nėra visai laužtas iš piršto, nes X chromosomą turintys spermatozoidai atsparesni, o Y chromosomą turintys spermatozoidai lengviau žūva rūgščioje terpėje. Taigi padidėja tikimybė pradėti mergaitę (nors šis metodas truputį panašus į senovės kontracepcijos metodą, kai, vengiant nėštumo, į makštį buvo dedamas citrinos griežinėlis).
Yra nuomonė, kad kūdikio lytis priklauso nuo to, ką prieš pastodama valgė mama arba net abu tėvai. Žuvies produktai neva deda pliusą trokštantiems berniuko, vaisiai ir daržovės – taip pat, o štai kaloringa dieta ir pieno produktai tinka norintiems dukrytės. Jūsų teisė mėginti, tačiau mokslas šio metodo vis dar nelaiko teisingu.
Spermatozoidai su moteriškąja X chromosoma mažiau judrūs, tačiau ištvermingesni. Planuojant mergaitę, patariama mylėtis likus 2–3 dienoms iki ovuliacijos, o vėliau nuo intymių santykių susilaikyti. Y chromosomą turintys spermatozoidai judresni, taigi, jei norite berniuko, mylėkitės ovuliacijos dieną.
Kūdikio lyčiai gali turėti įtakos lytinio gyvenimo režimas. Po ilgesnio susilaikymo dažniau gimsta mergaitės, esant dažniems lytiniams santykiams didesnė tikimybė pradėti berniuką. Beje, rūkančioms mamoms berniukai gimsta rečiau. Taigi, jei svajojate apie sūnų, nedelsdamos meskite rūkyti.
Sveiki atvykę į spėlionių pasaulį. Vargu ar ištrūksite iš čia anksčiau nei po 9 mėnesių. O, jei rimtai, kūdikio lytis ne toks svarbus veiksnys kaip jo sveikata, tačiau nėštumo metu aptarinėjamas itin dažnai. Daugelis tėvų tikina, kad mylės mažylį bet kokios lyties, tačiau intensyviai spėlioja, pasitelkia nuojautas, sapnus, močiučių išmintį ir gudrias lenteles. Galbūt jus nuvilsiu, bet... absoliutaus kūdikio lyties nustatymo metodo nėra. Tačiau apie viską iš eilės.
Ar gali būti teisinga mamos nuojauta?Žinoma, kad gali, juk pasirinkimas ne toks jau ir didelis – arba pasitvirtins, arba ne. Kita vertus, net ir labai stiprią nuojautą turinčios mamos po ilgesnių mąstymų vis dėlto ima dvejoti ir taip smarkiai savo nuojauta nepasitiki.
Močiučių išmintis
Tikriausiai visiems teko girdėti, kad berniuko besilaukiančios mamos oda skaisti, mergaitės – dėmėta, spuoguota ir pan., kad berniuko besilaukiančios nėščiosios pilvas smailesnis, mergaitės – apvalesnis, kad berniuko besilaukiančios mamos jaučia potraukį sūriems produktams, o mergaitės – saldiems ir miltiniams. Pasakoti galima būtų be galo, tačiau... geriausiai visus šiuos mitus gali paneigti konkretus pavyzdys. Savo nėštumą prisimenu puikiai. Džiaugiausi puikia oda, o iš nugaros žiūrint mano nėštumą išduodavo tik eisena, o dėl potraukio maisto produktams... Pradžioj valgiau sūriau, po to – saldžiai, galiausiai viską nustelbė potraukis girai. O kas kartą pamačiusios mane senolės tvirtindavo, kad tikrai gims berniukas. Šiandien niekas nebespėlioja – auga dukrytė.
Kartą važiavau autobusu, o šalia manęs prisėdo vidutinio amžiaus moteris. Mes pradėjome kalbėtis, sužinojau, kad moteris augina 5 dukteris. Šeima labai norėjo susilaukti sūnelio, tačiau, paskutinį kartą būdama nėščia, moteris apsilankė pas pagyvenusią gydytoją, kuri nė kiek nesudvejojusi jai pasakė: geras meistras visas stalo kojas daro vienodas, turi 4 dukteris, ir penktoji bus dukra. Ši pranašystė išsipildė. Nežinau po kelinto vaiko vyras laikomas „geru meistru”, tačiau ir mokslas pritaria tai minčiai, kad šeimoje auginantiems bent 3 tos pačios lyties vaikus didesnė tikimybė susilaukti tos pačios lyties kūdikio.
Gudriosios lentelės
Yra keli lentelių tipai, vieni jų paremti „kraujo atsinaujinimu” ir tikina, kad „jaunesnis”, t.y. vėliau atsinaujinęs kraujas ir nulemia kūdikio lytį. Tuo tarpu atsinaujinimas skaičiuojamas pagal tėvų gimimo datą bei patirtas operacijas, kurių metu buvo netekta kraujo. Aš šį metodą mieliau pavadinčiau smagiu žaidimu nei pagrįstu lyties nustatymo metodu. Nors, be abejo, visada bus žmonių, kurie tvirtins, kad šis metodas absoliučiai teisingas. Tačiau aš, kaip medikė, turėčiau pasakyti, kad žmogaus kraujas atsinaujina ne kokiu nors periodu, bet nuolat ir po truputį. Be to, moterys menstruacijų metu netenka kraujo, kodėl šio fakto nepakanka kraujui atjaunėti? Jei kraujas iš tikrųjų „atjaunėtų” taip, kaip išdėstyta šioje teorijoje, ko gero, turėtų gimti vien mergaitės.
Kitas lentelių tipas remiasi tuo, kurį mėnesį vaikelis buvo pradėtas. Sakyčiau, tai yra labai grubus būdas. Juk negali vieną mėnesį būti pradėti tik berniukai, o kitą – tik mergaitės.
Horoskopai...
Žvaigždžių žinovai pataria: jei norite berniuko, mylėkitės, kai mėnulis Dvynių, Liūto, Vandenio, Šaulio, Avino ar Svarstyklių žvaigždynuose. Jei norite mergaitės, mylėkitės, kai mėnulis keliauja per Mergelės, Vėžio, Skorpiono, Ožiaragio, Jaučio ar Žuvų žvaigždynus. Mėnulis kiekviename ženkle užtrunka po 2–3 dienas... Deja, tie patys žvaigždžių žinovai nepasako, kad nepakanka mylėtis tomis dienomis, reikia, kad dar ir ovuliacija vyktų tuo metu, kai mylitės. O spermatozoidai moters organizme išlieka gyvybingi ilgiau nei parą...
Ar nėštumo metu gali pasikeisti kūdikio lytis?
Kai kam tokia transformacijų perspektyva tikriausiai patiktų, tačiau atsakymas vienas ir nediskutuotinas – negali. Kūdikio lytis nulemiama apvaisinimo metu, t.y. tuomet, kai kiaušialąstė ir spermatozoidas susilieja į vieną. Kūdikio lytis priklauso nuo to, kokią lytinę chromosomą turintis spermatozoidas nugalėjo vaisingumo lenktynes ir finišą (kiaušialąstę) pasiekė pirmasis. Jei spermatozoidas atsinešė X chromosomą, gims mergaitė, jei Y – berniukas. Štai ir visa aritmetika.
Ar echoskopijos metu visada galima nustatyti, kokios lyties mažylis?
Deja, bet garantinio rašto jums niekas neišrašys. Echoskopija – pagalbinis tyrimas, kurio pagrindinė paskirtis – ne kūdikio lyties nustatymas, bet jo būklės įvertinimas. Pirmoje nėštumo pusėje mažylis yra per mažas, kad echoskopijos metu galima būtų nustatyti jo lytį, vėliau lyties nustatymas priklauso nuo daugybės aplinkybių, pvz., nuo to, kokioje padėtyje gimdoje guli vaikelis. Pasitaiko ir kojytes sukryžiuojančių drovuolių, kurie nenori atskleisti savo lyties iki pat gimimo. Būsimo mažylio lytis gali būti nustatyta netiksliai, nes tam tikru vystymosi periodu išburkusios mergaitės lytinės lūpos gali būti panašios į berniuko lytinius organus. Būtent dėl šios priežasties kuo nuoširdžiausiai patariame „neprisirišti“ prie kūdikio lyties, o tiesiog laukti vaikelio.
Skausmas - subjektyvus pojūtis. Jo intensyvumas priklauso nuo organų pažeidimo, skausmo slenksčio, centrinės nervų sistemos būklės. Daugybė moterų nuolat patiria nuolatinį ar epizodinį skausmą, kuris trukdo gyventi, pailsėti, užmigti. Jis yra pagrindinis daugelio ginekologinių ligų simptomas. Nukenčia asmeninis, socialinis ir seksualinis gyvenimas, moteris atrodo liguistai ir nuolat pavargusi....
Skaityti daugiauKiek turėtų trukti lytinis aktas, geriausiai žino moteris, todėl jos ir reikia pasiklausti. Bet ar verta patikėti, kai ji meilikaujančiai sako, jog jai užtenka ir tų 30 sekundžių? Greičiausiai protinga ir mylinti moteris labai nenusimins dėl kelių per greitai išsiveržusios sėklos kartų, bet jeigu taip atsitinka visada? Paguodžiant galima pasakyti, kad priešlaikinė ejakuliacija - lengviausiai išsprendžiama seksualinė problema....
Skaityti daugiauKasdien pas ginekologus apsilanko daugybė įvairaus amžiaus moterų, kurias vargina mėnesinių ciklo sutrikimai. Kartais gali užtekti tik menko streso, didelio nuovargio, ir menstruacijos sutrinka. Kiekviena moteris bent kartą patiria nedidelių ciklo nukrypimų, kurie nekelia didelio pavojaus, tačiau kartais tai gali būti prasidedančios ligos signalas. Kaip išgirsti tokį signalą ir juo pasirūpinti? Kalbamės su akušere-ginekologe Vita JAUNIŠKIENE....
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauBeveik kiekvienam bent kartą gyvenime ūžė, spengė ar zvimbė ausyse. Tačiau ar visada į tokius dalykus reikia kreipti dėmesį? Viena mūsų žurnalo skaitytoja pasakoja apie savo problemą ir klausia: „Jau keleri metai man tiek dieną, tiek naktį ūžia ausyse. Ar yra kokių gydymo būdų nuo to ūžesio išsigydyti, ar teks kentėti visą gyvenimą?“ Manau, šis klausimas labai aktualus daugeliui, taigi pasistengsiu papasakoti apie šį simptomą išsamiau...
Skaityti daugiauTikrai nedaugelis vos sunegalavę skuba pas gydytoją. Visų pirma, kol užsiregistruosi ir pateksi, nesunki liga praeis savaime, o jei reikia tik konsultacijos... Gyvename XXI amžiuje, todėl daugeliui visagalis internetas yra geriausias patarėjas. Veikiausiai todėl žurnalo „Sveikas žmogus“ interneto tinklalapyje, taip pat vis populiarėjančiame „Facebook“ puslapyje ir sulaukiame daugiausia mūsų skaitytojų klausimų. Kiti savo problemas išdėsto laiške redakcijai. Apžvelgsime dalį jų. Šįkart pasirinkome ginekologiją, o į klausimus atsako Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Moterų konsultacijos vadovė docentė Rosita Aniulienė....
Skaityti daugiauKiekvienai porai moters nėštumo metu lytiniai santykiai sukelia tam tikrų dvejonių. Vienoms poroms nėštumas seksualiniam gyvenimui teikia tik privalumų, kitoms – tai susirūpinimas ir problemos. Iškyla begalės klausimų, į kuriuos atsakymus gali pateikti tik moterį nėštumo metu prižiūrintis gydytojas. Kas atsitiks, jeigu moteris patirs orgazmą? Ar galima mylintis sužaloti kūdikį? Ar gali seksas sukelti persileidimą? Kokia yra infekcijos patekimo rizika? Į šiuos klausimus atsako Vilniaus gimdymo namų akušerė-ginekologė ALINA KITOVIENĖ....
Skaityti daugiauMoksliniai tyrimai nustatė, kad natūrali kontracepcija ne tik įmanoma, bet ir gali būti efektyvi (toms, kurių ciklas reguliarus, patikimumas – daugiau nei 90 proc.). Kiekviena moteris turi tam tikrą ciklo ritmą, todėl reikia tik išmokti stebėti savo pojūčius. Dažniausiai rekomenduojama naudotis keliomis vaisingų ir nevaisingų dienų nustatymo metodikomis. Apie kalendorinį, temperatūros ir gleivių stebėjimo metodus konsultuoja gydytojas ginekologas med.dr. Genadijus KRAVČENKA....
Skaityti daugiauGinekologė Violeta Jonaitienė jau septynerius metus nepaliauja žavėtis Suomijos mokslininkų išradimu – hormonine gimdos spirale. Šiai kontracepcijos priemonei prieš dešimtmetį pasirodžius Lietuvoje, gydytoja viena pirmųjų šalyje ėmė ją siūlyti savo pacientėms. Pasak ginekologės, per tiek metų neteko girdėti blogų atsiliepimų, o dažna moteris po kurio laiko grįžta „antram kartui“. Jonaitienė yra tokia tikra šios priemonės veiksmingumu, nes pati yra ją išbandžiusi. Gydytoja ją dažniausiai skiria nemaloniam sutrikimui, kuris kamuoja daugelį moterų, – gausioms mėnesinėms mažinti....
Skaityti daugiauVitaminai ir mikroelementai – kiekvieno žmogaus organizmui būtinos medžiagos. Norėdami išvengti organizmo išsekimo, imuninės sistemos susilpnėjimo, turėtume kasdien papildyti savo maisto racioną vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis. Šįkart apie tai, kodėl mūsų organizmui taip reikalingas magnis....
Skaityti daugiauŽmogaus kūne nuolatos vyksta įvairios cheminės reakcijos. Vykstant medžiagų apykaitai, kūno temperatūra svyruoja apie + 37°C. Tačiau žmonės ar net žmonių bendruomenės turi individualias „normalios“ kūno temperatūros variacijas. Išsamiau apie visa tai kalbamės su Kauno medicinos universiteto klinikų Infekcinių ligų klinikos prof. Alvydu Laiškoniu....
Skaityti daugiauNuo senų laikų geriamoji soda buvo patikima pagalbininkė ir pyragą kepant, ir virtuvę valant, ir ligas visokias išvaikant. Prisiminkime jos galias ir paklausykime įvairių specialistų nuomonės, kuo soda gali padėti dabar....
Skaityti daugiauMedicinos specialistai, remdamiesi pasaulio statistikos duomenimis, teigia, kad dauguma ligų prasideda nuo žarnyno veiklos sutrikimų. Norint išgydyti organizmą ar išvengti ligų, visų pirma būtina išvalyti organizmą – pašalinti jame susikaupusius šlakus bei toksinus....
Skaityti daugiauPakilusi temperatūra nėra liga, o tik ligos požymis. Net keliais laipsniais pakilusi temperatūra rodo organizmo reakciją į ligą – vadinasi, organizmas pradeda kovoti su liga. Žmogaus kūno temperatūra svyruoja – mažiausia ji yra naktį (tuomet lėčiausia medžiagų apykaita) ir ryte, o, organizmui tampant aktyvesniam (dieną), ji vertinama kaip normali, kai yra 36,4–36,7°C. Nuo neaukštos temperatūros vaistų nereikia. Tačiau ką daryti jei temperatūra nedaug pakilusi laikosi ilgesnį laiką? Ką rodo ilgalaikė pakilusi temperatūra, kokios galimos priežastys ir ką tokiu atveju daryti, konsultuoja Vilniaus sveikatos namų vaikų ligų gydytoja Lorita BUDRIENĖ....
Skaityti daugiauNe vieną šimtmetį stengiamasi padėti tiems, kuriems išsivysto priklausomybė nuo alkoholio. Kuriami vaistai, atrandamos vis naujos psichoterapinės metodikos, praktikuojama ir „bobučių medicina“. Kelyje į pergalę prieš priklausomybę visi metodai tinkami? Bent jau tokios nuomonės yra net kompetentingiausi medikai, dirbantys su priklausomais žmonėmis. Anot jų, alkoholizmo gydymas turi būti kompleksinis, tačiau kas įeina į tą kompleksą – artimųjų ir pačio žmogaus reikalas. TV laidos kūrybinė grupė pasikalbėjo su keliais specialistais, turinčiais ne vienerių metų darbo patirtį. Teiravomės apie vieną dažnai taikomą metodą, kuris kartais suteikia žmogui antrą galimybę, o kartais ir ne. Apie kodavimą. ...
Skaityti daugiauŠiame straipsnyje sužinosite, kokie yra pagrindiniai priklausomumo nuo alkoholio simptomai, kokios gali būti jo priežastys ir kokios šiandien yra alkoholizmo gydymo galimybės....
Skaityti daugiau
Lankytojų komentarai
Parašykite savo nuomonę