Kelionė po rojaus kampelius žemėje: be sniego, ledo ir šalčio

Ar jau pradėjote niurnėti dėl įgrisusios žiemos? Sniegas, purvas, ledas, šaltis – ar jie jau taip nusibodo, kad norisi viską mesti ir kraustytis į šiltuosius kraštus? Ar bent išvykti nors savaitėlei... O gal pradžiai užtektų tik pasvajoti? Iš tiesų, pasaulyje yra vietų, kur nuolatos vasara. Nemažai tų kraštų jau tapo viso pasaulio turistų pamėgtais rojaus kampeliais. „Sveikas žmogus“ kviečia jus į trumpą kelionę po šiuos tolimus ir šiltus užutekius nuo žiemos pasislėpti.
 

Kanarų salos
Visus metus saulėtos salos yra daugelio pamėgta vieta pabėgti nuo žiemos šalčių ir sniego. Ispanijai priklausantis salynas netoli Afrikos geriausiai pažįstamas dėl didžiausių savo salų: Gran Kanarijos, Tenerfės, La Palmos. Labiausiai keliautojus jis vilioja savo gamta, Atlanto skalaujamais paplūdimiais ir nuostabiu klimatu. Galima sakyti, kad Kanarų salose visus metus vyrauja pavasaris arba vasara. Vietiniams pasisekė ir dėl pakankamai sauso klimato (už tai galima dėkoti iš Afrikos, Sacharos dykumos pučiantiems vėjams), tad nereikia ilgai kiūtoti namuose, laukiant, kol debesys išsisklaidys. Žiemos metu temperatūra Kanaruose svyruoja nuo 20 iki 25 laipsnių ir yra beveik tobula nemėgstantiems didelių karščių. Vandenyno temperatūra žiemą yra apie 19 laipsnių, tad vandens malonumais galima mėgautis ištisus metus.
Maldyvų salynas
Išgirdus šį pavadinimą, prieš akis daugeliui iškyla prabangūs kurortai, neįtikėtino žydrumo vanduo ir balto smėlio paplūdimiai. Maldyvų salynas – Indijos vandenyno perlas. Arba gal tiksliau – perlų vėrinys, ne iš viso suskaičiuota daugiau nei tūkstantis salų.
Vietiniams ir turistams salynas yra tiesiog tobula vieta atostogoms ar gyventi ištisus metus. Oras čia visuomet karštas ir tropinis. Mūsų platumose gyvenantys žmonės, galintys sau leisti nukeliauti į šį rojų, džiaugiasi dar ir tuo, kad sausasis sezonas ten trunka nuo lapkričio iki kovo, t.y. tuomet, kai sušalusiems Europoje ar kitose vėsesnėse pasaulio vietose noras keliauti į šiltus kraštus yra pats didžiausias. Kitą pusmetį temperatūra išlieka maždaug ta pati, tačiau ramų mėgavimąsi saule temdo dažnai užklumpančios liūtys.
Beje, norintys vis dar suspėti pamatyti Maldyvus turėtų suskubti – salos po truputį grimzta į vandenyną ir jau labai greitai jų tiesiog nebeliks.
Maderos sala
Portugalijai priklausanti sala Madera Atlanto vandenyne tarp Afrikos ir Europos – rojus visus metus mėgstantiems malonų, šiltą, ne per karštą orą. Vasarą temperatūra čia apie 25 laipsnius, žiemą – mažiausiai 17. Kadangi Madera visai prie pat Golfo srovės, vanduo čia visada kviečia pasipliuškenti. Dėl nuostabaus klimato saloje spalvomis džiugina įvairiausi augalai, gėlės, o paplūdimių, kalnų ir pakrančių grožis nepaliks abejingų.
Sala jau nuo senų laikų pamėgta keliautojų iš Europos šalių, negalinčių pasigirti tokiu puikiu klimatu.
Karibų salynas
Kuba, Baramai, Šv. Lucijos sala, Barbadosas... Visi šie pavadinimai į vaizduotę iškelia tik vieną vaizdą – saulę, paplūdimį, jūrą ir šilumą. Čia oro temperatūra retai kada būna žemesnė nei 20 laipsnių, žiemos mėnesiais ji labai dažnai siekia apie 25, be to, pirmieji šeši metų mėnesiai yra sausasis periodas, tad, nors vasarą oras ir keliais laipsniais šiltesnis, vietiniai ir pabėgėliai nuo sniego oru labiau džiaugiasi būtent žiemą.


Pietų Florida, JAV
Rytinėje JAV pakrantėje esanti Floridos valstija, o ypač pietinė jos dalis, ne veltui yra labai pamėgta į pensiją išėjusių amerikiečių. Nuostabus šiltas oras – pagrindinė tokio sprendimo priežastis. Tropinio klimato juostoje esančioje valstijoje nuolatos šilta, o sausasis periodas čia – žiemą ir ankstyvą pavasarį, tad tuo metu sutraukia daugybę saulės išsiilgusių turistų tiek iš visos Amerikos, tiek ir iš kitų pasaulio šalių. Vidutinė žiemos temperatūra čia apie 22-24 laipsnius šilumos – puikiai tinkama mėgautis ilgais, baltais paplūdimiais, palmėmis ir Atlanto vandenynu.
Prancūzijos Polinezija
Ramiajame vandenyne esantys vulkaniniai ir koraliniai salynai priklauso Prancūzijai (vieni iš daugelio, esančių Polinezijoje). Tarp didesnių ir žinomesnių salų čia Taitis, Bora Bora, Maiao. Čia įsikūrę vieni prabangiausių pasaulio kurortų. Ir ne be priežasties – vidutinė metinė temperatūra Prancūzijos Polinezijoje yra apie 25–26 laipsnius. Tiesa, sausasis periodas (tuo pat metu ir kiek vėsesnis) čia – mums įprastu šiltuoju metų laiku, tačiau ir drėgnuoju metu saulė nedingsta, tiesiog rečiau išlenda iš už debesų. O Taičio saloje saulė plieskia beveik nenustodama bet kuriuo metų laiku. Pasisekė vietiniams, ar ne?
Meksika
Meksika – didelė šalis, turinti skirtingą klimatą. Tačiau pakrantėje jis – tropinis. Meksikos rytinis krantas skalaujamas Karibų jūros, Vakarų – Ramiojo vandenyno. Abejose pusėse esantys turistų pamėgti kurortai, tokie kaip Kankunas, Akapulkas ar Los Kabos, saule ir šiluma džiaugiasi visus metus. Sausio–vasario mėnesiais čia vidutinė temperatūra apie 23–27 laipsnius šilumos. Pavyzdžiui, Akapulke (vakarų pakrantė) sausasis sezonas – žiemos mėnesiais, Kankune (rytų pakrantė) sausis – drėgnesnis, tačiau vasaris, kovas ir balandis – sausiausi metų mėnesiai. Bet kokiu atveju – čia gyvenantys meksikiečiai ir atvykėliai klimatu tikriausiai nesiskundžia.
Pietryčių Azija
Tarp Indijos ir Atlanto vandenyno esantys Malaizija, Tailandas, Indonezija – kelios iš šalių, priklausančių šiame tropiniame klimate esančiam regionui. Ne veltui turizmas čia itin svarbi ekonominė šaka – oro sąlygos tiesiog įpareigoja juo užsiimti. Malaizijoje ir Indonezijoje vidutinė metinė oro temperatūra yra apie 25–28 laipsnius ir šilumą išvargintiems šalčių ir sniego siūlo nuolat. Tiesa, musonai čia siaučia mūsų žiemos mėnesiais, tačiau tai nereiškia, kad kiekviena diena yra pasmerkta – saulė nepamiršta išlįsti iš po debesų. Žinoma, turistams geriau rekomenduojama vis tik rinktis vasarą. O štai Tailande liūčių sezonas – mūsų vasarą, tad turistai ten suplūsta būtent žiemos mėnesiais. Pamatyti yra ką: egzotiškos džiunglės, kultūra, maistas... Daug geriau nei sniegas, ar ne?
Pastaba: straipsnyje minint vasaros ir žiemos sezonus galvoje turimi sezonai mūsų pusrutulyje.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Katino dienos
2014-07-09 10:21
Atradau visai kitokią Meksiką keliaujant pagal šią programą: http://www.lehko.lt/salys/meksika/keliones_i_meksika/didysis_meksikos_turas/ gal patiks ir jums :)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai