Kai Adomas ir Ieva nebegali gyventi kartu


 

IEVAI



Vis gerėjantis gyvenimas ir galimybė gyventi finansiškai nepriklausomai nuo vyro moteris skatina netekėti arba išsiskirti. Išsivysčiusiose šalyse skyrybų iniciatorėmis dažniausiai tampa moterys, nes jos turi mažiau tolerancijos blogai susiklosčiusiems tarpusavio santykiams ir ieško sprendimų. Moterys mieliau pasirenka gyvenimą vienatvėje nei blogus santykius.
Viena iš dažniausiai pasitaikančių moterų klaidų, neretai privedanti prie skyrybų - tai jų įsitikinimas, kad po vedybų jos galės išauklėti ir pakeisti vyrą taip, kaip pačios norės. Tačiau taip atsitinka itin retai - tais atvejais, kai vyras pats labai nori pasikeisti ir deda pastangas. Priešingu atveju moteris skaudžiai nusivilia.
 

 

Alternatyvos skyryboms


Ar įmanoma išvengti skyrybų? Tiesiausias, nors nemaloniausias atsakymas: “Ne, jeigu jūsų vyras tvirtai nusprendė skirtis”. Jūs tik galite atitolinti skyrybas, padaryti jas skausmingesnes ar išleisti daugiau pinigų teismams.
Tačiau jeigu abu sutuoktiniai nėra įsitikinę, jog jiems reikia skirtis, tuomet galima išbandyti alternatyvius dalykus: pasyvumą, bandomąjį išsiskyrimą ir psichologo konsultacijas.
Nieko nedarydami turėsite daugiau laiko pamąstyti, ar tikrai norite skirtis. Visos poros išgyvena tarpusavio santykių krizes, tačiau kai kurios jas sėkmingai išsprendžia.
Laikinai persikeliant gyventi kitur, skyrybas inicijuojantis sutuoktinis turės puikią progą pajausti visus su skyrybomis susijusius jausmus ir pasitikrinti savo apsisprendimą.
 

Vaikai


Vaikai dažniausiai lieka motinos globoje, todėl joms dažniau tenka gesinti su skyrybomis susijusius jausmus. Kad vaiko gyvenimas būtų lengvesnis:
• Visada išklausykite, ką sako jūsų vaikas.
• Pasakykite jam, kodėl jūs skiriatės. Geriausiai tai padaryti (nors tai labai skausminga) tada, kai susirinkusi visa šeima.
• Būkite savimi. Prarastojo tėvo vis tiek neatstosite.
• Kuo anksčiau įtikinkite vaiką, kad jis visiškai nekaltas dėl tėvų skyrybų.
• Nenaudokite vaiko kaip bendravimo priemonės su savo sutuoktiniu, pvz.: “Pasakyk savo tėvui, kad jam jau laikas sumokėti alimentus”. Taip pat nepaverskite jo ginklu ar šnipu. Jeigu vaikas nenori pasakoti smulkmenų apie susitikimą su kitu tėvu, tik teigia, kad jam ten buvo gerai, daugiau nekamantinėkite.
• Nesipykite ir nekritikuokite sutuoktinio, jeigu girdi vaikas - tai ypač svarbus dalykas. Vaikas nori mylėti abu tėvus ir matyti juos laimingus.
• Kuo mažiau darykite pakeitimų vaiko gyvenime, pvz., palikite jį toje pačioje mokykloje, sporto būrelyje ir t.t.
• Nevenkite profesionalios pagalbos, kai jūsų vaikas ima netinkamai elgtis. Vaikai taip išreiškia susikaupusias emocijas.
 

Ar su juo mylėtis?


Skyrybų laikotarpiu gali kilti klausimas, ar toliau mylėtis. Kai kurie žmonės sekso griebiasi kaip priemonės susigrąžinti prarastą partnerį. Tačiau jeigu jau atsiradęs trečiasis asmuo, yra pavojus užsidaryti kaltės, nerimo, nesaugumo kevale, be to, užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis. Todėl prieš pradedant mylėtis su žmogumi, kuris su jumis ketina greitai išsiskirti, verta gerokai pagalvoti.


 

Kai nepavyksta susitaikyti


Ne visada skyrybos yra blogai. Nuo jūsų pačių priklausys, kaip jas vertinsite. Tačiau bet kokiu atveju jūsų gyvenimas pasikeis. Juk ne vienas žmogus, išgyvenęs skyrybas, iš jų pasimokė ir dvasiškai paaugo. Kai kuriems skyrybos suteikia daugiau patirties ir sugebėjimo pajausti gilesnius jausmus. Dažnai pasitaiko, jog tėvai būna pernelyg susirūpinę yrančios santuokos gelbėjimu ir vaikai lieka nuošalyje. Todėl dabar pats geriausias laikas pasirūpinti savo atžalomis ir duoti daugiau meilės, nes per visą ilgą skyrybų procesą jie ne kartą turėjo progą pasijausti atstumti ir nemylimi.
 

Patarimai pačiu blogiausiu atveju


Jeigu jūsų vyras yra nesuvaldomo būdo ir negalite žinoti, kada jis iškrės kokią šunybę;
• Gimimo liudijimą, diplomą, socialinio draudimo pažymėjimą, pasą ir kitus dokumentus išneškite iš namų ir paslėpkite saugioje vietoje (banko saugykloje, pas geriausią draugę, pas tėvus ar kt.).
• Jeigu patyrėte bet kokią fizinę prievartą, paskambinkite į policiją ir užpildykite reikalingus dokumentus - tai gali jums padėti greičiau išsiskirti.

 

ADOMUI


Šiuolaikinėje visuomenėje vyrai tampa ne tokie svarbūs moterų gyvenime, nes jos gali pragyventi vienos. Būtent tuomet ir paaiškėja, kad santuoka daugiau duoda vyrams, o ne moterims, todėl jie neretai neatsisako santuokos net tada, kai akivaizdžiai matyti, jog ji yra bloga.
 

Vidutinio amžiaus krizė


Daugelis žmonių modernioje visuomenėje patiria tai, kas vadinama “vidutinio amžiaus” krize. Sulaukęs vidutinio amžiaus, žmogus susiduria fiziniais, socialiniais ir emociniais pasikeitimais, kurie gali sukelti savęs tapatumo krizę. Būtent šiuo metu suvokiama, kad žmogiškosios galimybės ribotos ir kai kurioms svajonėms niekada nelemta išsipildyti. Ši frustracija neretai turi tiesioginę įtaką vedybiniams santykiams: sutuoktinis neretai imamas kaltinti dėl laimės ir gyvenimo siekių neišsipildymo ir neretai pradedamos dėti pastangos išardyti šiuos “tuščius santykius”. Tokie jausmai neatsiranda per naktį. Paprastai tai kaupiasi daugybę metų, tačiau auginant vaikus dėmesys daugiau sukaupiamas į jų problemas, o kai vaikai suauga ir išeina iš namų, sutuoktiniai, likę vienu du, vėl pradeda galvoti, ar tinka vienas kitam.
Kita vidutinio amžiaus krizės priežastis gali būti normalus senėjimas. Bėgantys metai gali sukelti “paskutinio šanso” paniką. Tokie žmonės sau ir pasauliui stengiasi įrodyti, jog jie vis dar yra jauni ir patrauklūs, sugeba konkuruoti su jaunais. Tokiu atveju jie neretai ima jaunatviškiau rengtis, bendrauti su jaunesniais žmonėmis ir susidomi daugiau energijos reikalaujančiomis sporto šakomis.
Siekdamas pasivyti nenumaldomai bėgantį laiką, žmogus gali įsivelti į neaiškius lytinius santykius, išsikraustyti iš namų, pradėti skyrybų procesą ar paprasčiausiai tikėtis, kad sutuoktinis pakęs begalę meilės nuotykių.
Ką reikėtų daryti:
• Pasitikrinti fizinę sveikatą. Vidutiniame amžiuje medžiagų apykaitos ir hormonų pusiausvyros sutrikimai gali sukelti nebūdingą elgesį.
• Pasikonsultuoti su specialistu. Supratimas, kas vyksta, yra pirmas žingsnis sveikimo link.
• Būti pasiruošus pakeisti savo gyvenimą. Tai nereiškia, kad reikia toleruoti nepriimtiną elgesį, tačiau tai proga pagalvoti, ko iš tiesų sutuoktiniai nori vienas iš kito ir ką gali gauti.
 

Kaip save apsaugoti


Jeigu nusprendėte skirtis, bendraudamas su žmona turite būti atidus, - juk negalite žinoti, kokie jausmai ją gali užplūsti. Todėl pasistenkite save apsaugoti:
• Jeigu turite bendrą mokėjimo kortelę ar bendrą banko sąskaitą, atsisakykite jų. Neretai įpykęs sutuoktinis ištuština bendrai kauptas santaupas ir vargu ar jūs kada nors sugebėtumėte jas atgauti. Geriausia pasiimti pusę sumos ir informuoti apie tai savo žmoną raštu - taip būtų teisinga.
• Sumažinkite nereikalingas išlaidas. Kol nesibaigė skyrybų procesas, nereikėtų vesti kabelinės televizijos, dengti stogo ir t.t. Po to galite gailėtis savo darbo, kuris atiteks kažkam kitam...
 

Nesigėdinkite paprašyti pagalbos


Net ir patys stipriausi žmonės sunkiomis gyvenimo akimirkomis ieško dvasinės paramos. Tačiau labai atsargiai rinkitės žmones, kurių pagalbos tikitės. Jeigu bendraujate ne su specialistais, neperkraukite jų savo problemomis, nes specialiai nepasiruošę žmonės nemokės patys susidoroti su juos užplūdusiais jausmais. Be to, visada pasiklauskite, ar su tuo žmogumi galite pasikalbėti apie savo problemas. Labai šaunu, jeigu turite su kuo pasitarti, tačiau jeigu neturite gero, patikimo draugo ar giminaičio, kreipkitės į specialistą. Jie dirba daug metų ir turi panašaus pobūdžio problemų sprendimo patirtį. Kai kuriais atvejais jums gali prireikti teisininko pagalbos.

 

Kaip padoriai išsiskirti?


Kas nepatyrė skyrybų, negali įsivaizduoti, kaip tai skausminga... Viena iš priežasčių, kodėl skyrybos yra skausmingas patyrimas, yra tai, kad tenka ištverti daugybę praradimų. Vienu ir tuo pačiu metu užklumpa skausmas dėl sužlugusių santykių, dėl partnerio išdavystės, dėl gyvenimo pokyčių (kartais - ne pačių geriausių). Neretai tenka pakeisti gyvenamąją vietą, dienos ritmą, bendravimą su vaikais, ateities planus, o pirmiausia - neišvengiamai susidurti su įvairiomis teisinėmis problemomis.
Nesvarbu, ar jūs tai prisipažįstate, ar ne, tačiau su skyrybomis susijęs ir gėdos jausmas. Žmonės, išgyvenantys skyrybas, neretai jaučiasi visiški netikėliai.
 

Kada nereikia skirtis:


• Jei jūs ar jūsų sutuoktinis įsivėlė į meilės nuotykį - tai greičiau problemos simptomas, o ne priežastis. Iš sutuoktinio meilės nuotykio yra proga šį bei tą suprasti apie save, o ne ardyti santuoką.
• Jeigu jums nuobodu. Yra daug būdų nugalėti nuobodulį. Dažniausiai jis praeina savaime.
• Jūs visai neseniai dėl kažko supykote. Pyktis paprastai nuslūgsta, o geriausias jo gydytojas - atlaidumas.
 

Kada reikia skirtis:


• Jūs esate visiškai skirtingi žmonės.
• Jūs padarėte klaidą, pasirinkdami partnerį. Tam pripažinti reikia valios, tačiau truputis drąsos ir trumpalaikis širdies skausmas išgelbės jus nuo ilgalaikės kančios.
• Jūsų partneris tapo narkomanas, alkoholikas ar jus muša. Šiuos dalykus yra ypač sunku pakeisti. Tiktai priklausomo tipo asmenybės jaučia poreikį išsaugoti panašius tarpusavio santykius.
• Jūsų partneris jus žemina ar terorizuoja.
• Jūs vienas kitam daugiau nebepatinkate.
• Jūs abu gyvenime siekiate visiškai skirtingų dalykų.
• Jūs daugiau nebenorite gyventi su bet kuo, o norite gyventi vienas.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Valdas
2014-11-05 13:18
turėjau ir aš tokią problemą, kol nepradėjau vartot Spedra. Tai kaip naujų laikų viagra tik geresnė, tobulesnė, turinti mažiau šalutinių poveikių ir daugiau pranašumų už savo pirmtakus.(super)
Julijus
2014-11-03 12:19
Skyrybų priežasčių- daug, o sutrikęs lytinis gyvenimas gali būti viena iš jų. Aš išsiskyriau dėl to, kad atsirado erekcijos sutrikimų. Buvusioji aišku nenorėjo toliau gyventi kartu.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai