5 meilės kalbos pagal amerikiečių pastorių

Dr. Garis Čapmanas – pastorius, pedagogas, porų konsultantas, gyvenantis Jungtinėse Amerikos Valstijoje. Parašė ne vieną knygą, tačiau itin didelės sėkmės sulaukė „Penkios meilės kalbos“. Ji išversta į daugiau nei trisdešimt penkias kalbas ir yra labai populiari visame pasaulyje. Šioje knygoje teigiama, kad kiekvienas žmogus kalba tam tikra meilės kalba. Tam, kad porų santykiai būtų sėkmingi, būtina suprasti, kokia meilės kalba partneris ir stengtis dėl jo.

Pirmoji meilės kalba – palaikymo žodžiai

Norint kalbėti šia meilės kalba, reikia išmokti padrąsinti, palaikyti ir pagirti kitą žmogų. Galbūt jam tikrai svarbu nuolat girdėti malonius žodžius, tai jam suteikia saugumo jausmą. Šiai meilės kalbai priskiriami ir padėkos žodžiai kažką atlikus – dažnam žmogui padėka yra itin reikalinga ir tuomet norisi kuo dažniau būti naudingam artimiesiems. Norint sakyti veiksmingus palaikymo žodžius, būtina įsigilinti į artimojo pasaulėžiūrą ir mėginti suprasti, kas jam svarbiausia. Tik stengiantis pamatyti aplinką kito žmogaus akimis, galima suvokti, kokie palaikymo žodžiai jam galėtų padėti įvairiose situacijose. Svarbu parodyti artimajam, kad tikima juo ir jo pasirinkimais, sugebėjimais, galimybėmis. Palaikymo žodžių pavyzdžiai galėtų būti tokie: „Aš visada su Tavimi. Aš Tavim tikiu. Neabejoju, kad Tau pavyks. Kaip galėčiau Tau padėti?“. Tiems, kurie įpratę kritikuoti ir nuolat kažko prašyti, gali būti nelengva artimąjį padrąsinti, tačiau nuolat praktikuojantis, galima išmokti šią meilės kalbą.

Antroji meilės kalba – laikas kartu

Kai kuriems žmonėms pats svarbiausias yra laikas kartu. Tai nėra televizoriaus žiūrėjimas – esant dviese, būtina visą dėmesį sutelkti į savo artimąjį, o ne į rodomą laidą. Laikas turi būti leidžiamas ten, kur gera abiems, niekas netrukdo ir nepertraukia žodžių, kuriuos norima pasakyti vienas kitam. Kalbant šia meilės kalba, labai svarbu mokėti išklausyti savo partnerį. Patariama žiūrėti artimajam į akis, stebėti, ką jis nori pasakyti ne tik verbaline, bet ir kūno kalba. Galima užsiimti mėgstamiausiomis veiklomis, tačiau jos neturi trukdyti išreikšti minčių ir jausmų. Kalbant šia meilės kalba pora neabejotinai turės daug gražių atsiminimų, patirtų kartu. Puikus šios meilės kalbos pavyzdys yra sėdėjimas parke ant suolelio, geriant karštą arbatą, stebint partnerį ir kalbant apie praėjusią dieną – tuo metu tai turi būti svarbiausia abiems asmenims.

Trečioji meilės kalba – dovanų dovanojimas

Vieni žmonės dovanas vertina labiau nei kiti. Jie žino, kad dovaną gavo dėl to, kad apie juos buvo pagalvota. Visai nesvarbu, kiek verta dovana – tai gali būti ir auksaspalvis klevo lapas, kurį vaikas džiaugsmingai įteikė mamai, ir deimantinis sužadėtuvių žiedas, kurį jaunuolis su didžiuliu jauduliu padovanojo merginai. Dovanos yra vertingos ne savo kaina, svarbiausia yra jų emocinė vertė. Kai kuriems žmonėms itin svarbu jaustis mylimiems – dovanų gavimas jiems reiškia apčiuopiamą meilės įrodymą. Reikia suprasti, kad kalbama tikrai ne apie dovanos piniginę vertę. Tai, kiek kainavo dovana, neparodo meilės dydžio. Tiems žmonėms, kurie kalba šia kalba, svarbiau yra rodomas dėmesys, dovanos jiems yra tarsi meilės simboliai, vis primenantys, kad kažkam esi svarbus. Tai, kaip dovana buvo įteikta ar supakuota, gali būti netgi svarbiau nei tai, kas yra dėžutės viduje. Anot autoriaus, tai viena lengviausiai išmokstamų meilės kalbų.

Ketvirtoji meilės kalba – paslaugų atlikimas

Kai gyvenimas verda tokiu tempu, yra daugybė žmonių, kuriems svarbiausia meilės kalba yra pagalba buityje. Vietoj to, kad po sunkios darbo dienos partneris visą valandą buku žvilgsniu žiūrėtų į išmaniojo telefono ekraną, jis gali išplauti kriauklėje susikaupusius indus ar išvesti šunį į lauką, pažaisti su savo paties vaikais ar padėti paruošti jiems namų darbus. Antroji pusė, kalbanti paslaugų meilės kalba, bus labai dėkinga ne tik už pačią pagalbą, bet ir už tai, kad partneris tam rado laiko ir pasirinko atlikti keletą buities darbų vietoj kitos, galbūt jam malonesnės veiklos. Reikėtų atsisakyti minčių apie tai, kokie darbai priskiriami vyriškiems ir kokie – moteriškiems. Darni pora darbų pagal lytį neskirsto ir stengiasi vienas kitam padėti. Jei bent vienas iš dviejų kalba paslaugų meilės kalba, tuomet tikėtina, kad pasidalinus buities darbus ir sąžiningai juos atliekant, šeimos santykiai klostysis sėkmingai.

Penktoji meilės kalba – fizinis lytėjimas

Fizinis prisilietimas kai kuriems asmenims yra daug svarbesnis ir iškalbingesnis nei meilės žodžiai. Lytėjimu galima parodyti ne tik meilę, bet ir pyktį. Artimo žmogaus lytėjimas yra kaip oras reikalingas ne tik mažiems kūdikiams, bet ir suaugusiems žmonėms – jis suteikia saugumo ir šilumos jausmą. Tiems, kurių meilės kalba yra fizinis prisilietimas, jausti kito žmogaus apkabinimą yra daug svarbiau nei išgirsti: „Tu man labai reikalingas“.  Jeigu žmogui sunku, jis nori apsikabinti savo artimąjį – tai vyksta instinktyviai. Jausdamas malonų fizinį kontaktą, žmogus nusiramina, sulėtėja jo kvėpavimas, jis jaučiasi saugus. Autorius pastebi, kad dažniau ši meilės kalba svarbiausia vyriškai lyčiai.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai