Ar yra vyrų, kurie negalvoja apie seksą?

Lytinio potraukio nebuvimas - tai ne tik moterų problema. Yra daugybė vyrų, kurie net Valentino dieną nesvajoja apie seksą. Kas su jais netvarkoje? Ar galima tai pakeisti ?

Kas yra vyrų alibidemija?

"Frigidiškumas" yra pasenęs terminas. Anksčiau juo apibūdindavo moterų seksualinius nukrypimus. Vyrams buvo vartojamas terminas impotencija. Medicina jau 30 metų atmetė šias įžeidžiančias ir iš esmės beprasmiškas etiketes. Šiandien bet koks lytinio potraukio nebuvimas ar sumažėjimas vadinamas alibidemija.

Libido nebuvimas tarp vyrų iš tikrųjų rečiau sutinkamas nei moterų. Tačiau stipriosios lyties atstovų atveju tai yra daug didesnė problema. Įprastinėje situacijoje moterų libido lygis nėra aukštas - paprastai jis padidėja tik erotiškoje situacijoje. Vyrui  pakili seksuali nuotaika - gamtos norma, ir jei ji staiga dingsta arba sumažėja, daugelio suvokiama kaip katastrofa.

 

Kilmė

Genetinė alibidemija  nustatyta gana neseniai. Priklausomai nuo paveldėjimo, visi žmonės pagal seksualumą yra suskirstyti į tris grupes: stiprų, vidutinį ir silpną. Silpnoje grupėje, savo ruožtu, yra stipresnė, vidutinė ir labai silpna grandis. Tie patys  silpniausi (apie 3% vyrų) ir sudaro rizikos grupę. Jų seksualinės energijos lygis yra labai mažas, nors iš išorės žmogus gali atrodyti stiprius ir patrauklus.

Natūralus seksualumo deficitas pradeda ryškėti paauglystėje. Jaunuolis neturi menkiausio smalsumo  seksui, nesistengia masturbuotis, iki 25 metų nesusitikinėja su merginomis. Kai suaugęs jis nusprendžia seksualiai bendrauti su moterimis, eksperimentas baigiasi nesėkme. Fizinis intymumas sukelia didelę įtampą. Laimei, visa tai gali būti išvengta,  laiku pakoregavus lytinį vystymąsi: iki 25 metų, bet geriau  dar paauglystėje pasirodžius endokrinologui.

Psichologinės alibidemijos priežastys gali būti bet koks dirbtinis seksualumo slopinimas. Pavyzdžiui, griežtas puritoniškas auklėjimas ar keleri metai tos pačios lyties aplinkoje (karo mokykla, seminarija ...). Normalaus lytinio potraukio raida sustabdoma, nepradėjus tinkamai prasidėti, lytinis potraukis dažnai įgyja homoseksualią orientaciją. Jei tokie žmonės turi labai aukštą moralinį lygį, gėjais jaunuoliai netampa (priešingai, daugelis iš jų yra uolūs homofobai), o bandymai užmegzti santykius su moterimis nepavyksta.

Seksologai pastebėjo, kad po 45 metų šie žmonės gali padaryti perversmą savo seksualiniame gyvenime, pagaliau leidžia sau realizuoti homoseksualinius siekius, tačiau heteroseksualinė sfera jiems lieka uždaryta.

 

Kitos priežastys

Alibidemijos variantai vyrams  pasitaiko pakankamai retai. Jei intymūs santykiai tarp sutuoktinių bent jau pirmaisiais mėnesiais buvo normalūs, partnerio seksualinį atšalimą nurašyti frigidiškumui negalima. Ieškokite kitos priežasties! Pavyzdžiui ...

... nervai

Problemų sankaupos, tiksliau, su jomis susijęs nerimas gali apsunkinti seksualinį gyvenimą, ypač jei vyras turi neurotiškų bruožų. Jei negalite savarankiškai spręsti problemų - kreipkitės į psichologą!

... liga

Labiausiai seksualumui pavojingi yra psichiniai sutrikimai - depresija ir šizofrenija. Jie gali visiškai blokuoti potraukį. Netinkamos sąlygos gali būti diabetas, aterosklerozė, alkoholizmas, urologinės problemos. Jei libido dingo dėl ligos, pirmiausia turite gydytis.

Būtiniausios sąlygos: netgi gydymo metu stenkitės išspausti maksimalias pastangas,  neatidėti sekso geresniems laikams.

... seksualinės energijos trūkumas

{banner-24}

Jei vyras priklauso silpnai seksualinei  grupei, jo jaudulys ir potencija nėra aukšto lygio. Apskritai čia nieko nereikia gydyti, bet jei norite padidinti libido, kreipkitės į seksologą. Terapija primena sporto treniruotes: palaipsniui didinama seksualinė "apkrova". Manoma, kad geriausias lytinis potraukis atitinka antrąją-  trečiąją vyrų sporto kategoriją, kurią, kaip žinote, gali pasiekti bet kuris sveikas žmogus.

... amžius

Pasiekus 45 metų amžių, daugumai vyrų tampa sunku atlaikyti ankstesnę seksualinę įtampą. Jei šiuo metu gyvenimas „kiša koją“, darbe kyla problemų, jis iš vis gali vengti intymių ryšių. Ir tai yra pagrindinė klaida. Jei nėra specifinių sveikatos problemų, fizinė forma yra gera, o lytinis gyvenimas yra reguliarus, seksologai rekomenduoja:

- nenutraukti seksualinės veiklos. Kuo vyresnis žmogus, tuo žalingesnės pertraukos;

- naudoti bio aktyvius priedus, slopinančius senėjimo procesą.

Jei ryškėja aiškūs erekcijos disfunkcijos simptomai, būtina kreiptis pas urologą.

... laikini sunkumai

Būna ir taip, kad vyras sveikas, seksualinė funkcija tvarkinga (erekcija, orgazmas ir ejakuliacija  be sutrikimų), bet susijaudinimas dingęs. Tai reiškia, seksualinė energija "nutekėjo" kita kryptimi. Per daug entuziazmo darbui, neišsipildžiusioms svajonėms, neįgyvendintoms seksualinėms fantazijoms ... Tai dažnai atsitinka vidinės krizės  arba sunkiu vedybinio gyvenimo etapu.

Pati savaime ši padėtis praeiti negali. Ypač, jei žmogus nusprendžia: "nėra ir nereikia“ . Tokiam vyrui verta priminti, kad seksas - ne prabanga, bet viena iš pagrindinių organizmo poreikių. Žmonės, kurie nekreipia dėmesio į seksą, iš tikrųjų nesirūpina savo sveikata. Taigi, jei noras „neateina“, nereikia atidėti sekso vėlesniam laikotarpiui, patariama konsultuotis su specialistu.

Parengė: L.Varanavičienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai