Skirtingo amžiaus žmonių požiūris į seksą

Poreikis mylėti ir mylėtis iš esmės pasireiškia brendimo amžiuje. Būtent tame amžiuje organizmas pasiruošia tėvystei ir motinystei, lytiniai hormonai pakeičia mąstyseną ir elgesį su priešingos lyties žmonėmis. Reprodukciniame amžiuje (t.y. kai įmanoma susilaukti vaikų) lytinis gyvenimas yra ypač aktyvus ir vėliau gali tęstis iki pat mirties. Nors be sekso nebūtų vaikų, tačiau 99 proc. lytinių aktų skirti malonumui patirti. Kuo jaunesnis žmogus, tuo laisviau jis vertina lytinį gyvenimą. Klaidos, dvasinis ir fizinis skausmas suformuoja patirtį, pakeičia požiūrį į seksą. Šis požiūris daugiau ar mažiau keičiasi bėgant metams. Dažnas iš tėvų, jaunystėje “įnirtingai” siekęs seksualinės laisvės, linkęs pamiršti tuos metus. Iš vaikų reikalaujama kuo vėliau pradėti lytiškai santykiauti, kuo atsargiau rinktis partnerius. Dauguma tėvų pageidautų, kad jų vaikai susirūpintų seksu tik po vestuvių. Bet jie suvokia, kad tikriausia bus kitaip. Tėvų požiūrio dvilypumas visai suprantamas - slegia atsakomybė už savo atžalas, jų likimą ir laimę.
 

ADOMUI


Apklausos rodo, jog paskutinį XX amžiaus dešimtmetį moterų nuomonė apie lytinį gyvenimą pasikeitė, tapo panaši į vyrų. Labai svarbus klausimas, kada galima pradėti lytinį gyvenimą. Bemaž 60 proc. jaunų moterų (17-25 metų) jį siūlo pradėti 19-25 metų amžiuje, kas trečia - 16-18 metų amžiuje. Klausimas opus pirmiausia todėl, kad neaiškūs sekso pradžios motyvai. Dauguma jaunų vyrų apie seksą galvoja paprasčiausiai todėl, kad jaučia fiziologinį poreikį mylėtis. Moterims fiziologinis poreikis mylėtis jauname amžiuje pasitaiko retai. Kaip ir vyrai, jos pačios gali nuspręsti, ar joms iš tiesų norisi mylėtis. Dauguma merginų žino, kad reikia pasibranginti, nesutikti su vyro siūlymais, atstumti per daug įžūliai lendantį vyriškį. Svarstydama, kada pradėti, mergina galvoja ir apie pirmojo karto skausmą, apie pastojimo pavojų. Priešingai, skubėti verčia noras sužinoti, kas tai yra seksas, patirti orgazmą, išbandyti savo organizmo galimybes. Taip pat gali būti labai svarbus noras sutvirtinti draugystę su jaunuoliu. Mergina kartais aukojasi, manydama, jog seksas apsaugos nuo išsiskyrimo, ypač jei jis jai labiau patinka, negu ji jam.
Taigi mergina abejoja, bijo, svarsto, ir tai yra visai suprantama. Ji visuomet daugiau rizikuoja, pagaliau, tikimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis jai yra didesnė, nes moters lytinių organų kontakto paviršius yra daug didesnis negu vyro. Moteriškos ligos, t.y. polinkis jomis sirgti, yra iš dalies paveldimas, todėl daug sirgusios moters dukra gali bijoti pradėti lytinį gyvenimą.
Vyresnės kaip 30 metų moterys siūlo nukelti sekso pradžią į 23-25 metus. Ši nuomonė buvo populiari prieš 10-15 metų, kai jos buvo jaunesnės, taigi panašiai galvoja ir dabar. Konservatyviausių pažiūrų yra 35-45 metų amžiaus moterys, turinčios 15-20 metų amžiaus dukras. Ir tai suprantama, nes problemų, susilaukus kūdikėlio, kiltų ne tik pačiai merginai, bet ir tėvų šeimai.
Partnerio pasirinkimas moteriai yra kita aktuali tema. Tik nedaugelis jaunų moterų mano galinčios mylėtis su bet kuo (viena iš aštuonių). Nors neplanuoti lytiniai santykiai galimi, bet tai paprastai nėra numatoma sąmoningai. Dauguma moterų vengia jų, ypač “girto” sekso.
Kas gi paskatina sutikimą mylėtis su atsitiktiniu partneriu? Jei mergina mano, kad jau laikas pradėti, o tinkamo partnerio nėra - svarbus motyvas. Tačiau vis tik dauguma merginų pirmą kartą nori mylėtis su gerai pažįstamu vaikinu. Kas jis toks? Tai artimas draugas, su kuriuo, matyt, yra siejama ateitis. Moteris žino, kad nereikia skubinti vestuvių, dabar kita mada. Dauguma mano, kad pagyvenus kartu 4-5 metus, neišvengiamai ateis vestuvių diena.
Visai natūralu, jog trisdešimtmetės daugiausia pageidauja mylėtis su sutuoktiniu. Vyresnės nei 40 metų amžiaus moterys griežtai pasisako už lytinius santykius tik santuokoje.
Trys iš keturių jaunų moterų pageidauja mylėtis kas 1-2 dienas. Tai yra svarbu ne tiek fiziologiškai kiek psichologiškai - dažnas seksas lyg užtikrina draugystės stabilumą. Ir tik viena iš 15 jaunų moterų pageidauja sekso 3-5 kartus per dieną. Tai būdinga seksualesnėms moterims. 35-40 metų amžiaus grupėje pageidaujamas santykių dažnumas didėja. Vyresnėms nei 45 metų amžiaus vėl sumažėja, ypač menopauzės metu. Kai kurios iš vyresnių moterų iš viso nepageidauja sekso, nes yra varginamos sveikatos sutrikimų arba mano, kad mylėtis reikia jauname amžiuje. Jaunų moterų grupėje nebuvo nei vienos, pageidaujančios suartėjimo kas 1-3 mėnesius, bet tarp vyresnių nei 45 m. amžiaus tokių buvo beveik trečdalis.


Senokai diskutuojama, kas pirmas turi pasitenkinti akto metu. Visų amžiaus grupių moterys teigia, jog geriausia, kad tai įvyksta abiems partneriams tuo pačiu metu. Svajonė pasiekti orgazmą tuo pačiu metu, deja, retai išsipildo. Tai lemia skirtinga vyrų ir moterų orgazmo fiziologija, taip pat “biologinės žirklės”. Nors ir sunku kiekvieną kartą suartėjus pasiekti pasitenkinimą tuo pačiu metu, reiktų pasistengti vardan mylimos moters.
Kaip minėta, moters seksualiniam pasitenkinimui yra labai svarbus laikas. Jai yra svarbios visos akto dalys, ypač pradinė. Jos susijaudinimo kreivė kyla iš lėto, ir kiekviena akimirka suteikia džiaugsmą. Jai visai nereikia skubėti, nes iškrova orgazmo metu reiškia malonumo pabaigą.
Apie 25 proc. jaunų moterų pageidauja, kad lytinis aktas truktų 10-25 minutes. Tačiau beveik visos likusios norėtų 30-45 minučių ir tik kelios pageidautų 2 valandų trukmės akto. Trisdešimtmečių poreikis tampa fiziologiškesnis, panašesnis į vyro, tiesiog stiprėja. Neretai atsiranda sugebėjimas pasiekti keletą orgazmų vieno suartėjimo metu. Be to, gyvenant ilgesnį laiką su tuo pačiu partneriu, atsiranda tam tikri abiejų partnerių įgūdžiai, jie pagreitina moters pasitenkinimą.
Hormoniniai preparatai (tabletės) dabar jaunimo vartojami gerokai dažniau nei prieš 10 metų. Tam turi įtaką jų kokybė, platus pasirinkimas. Ši priemonė yra sunkiau prieinama negu prezervatyvai, reikalinga gydytojo konsultacija. Jeigu moteris mažai žino apie hormonus ar bijo jų, jos partneriui gali kilti sunkumų. Daug paprasčiau pačiam vartoti kontracepciją negu kitą įtikinėti. Moteris gali tiesiog įsižeisti, jei vyras pasiūlys nueiti pas gydytoją ar vartoti “chemiją”. Vyras, kalbėdamas šia tema, žodžius turi parinkti ypač atsargiai.
30-40 metų amžiaus moterys neretai pasirenka spiralę. Jos naudojamos taip pat dažnai, kaip ir hormonai. Ir taip pat reikalauja gydytojo priežiūros. Paprastai naudoti spiralę moterys nusprendžia pačios, neretai po aborto. Protingas vyras paskatins žmoną kreiptis į gydytoją dėl kontracepcijos jau bendro gyvenimo pradžioje.
Ir paskutinis klausimas, susijęs su lytinio gyvenimo problemomis. 60 proc. jaunų moterų teigė, jog iškilus panašaus pobūdžio problemoms, būtina kreiptis į specialistą. Sunkumų šioje srityje pasitaiko pakankamai dažnai ir jie trukdo abiem partneriams patirti pasitenkinimą. Šiuolaikinės moterys yra seksualiai aktyvios ir nenori taikstytis su meile be orgazmo. Vyresnės kaip 40 metų moterys seksopatologo pagalbai mažiau reiklios. Joms tiesiog sunku prisiversti kalbėti su kitais (nors ir gydytoju) apie sekso problemas.

 

IEVAI


Per apklausą vyrų pirmiausia buvo paklausta, kada, jų manymu, reikėtų pradėti lytinį gyvenimą. Vyrai mėgsta seksą, galvoja apie jį, aktyviai siekia suartėjimo. Todėl suprantama, jog jauni, iki 25 metų amžiaus vyrai pradėti mylėtis pageidavo gana anksti. Maždaug 60 proc. nurodo 16-18 metų amžių, beveik visi likusieji - 19-21 metų. Tik pavieniai siūlo pradėti 15 metų amžiaus arba sulaukus 22 metų. Vyresni vyrai lytinį gyvenimą siūlo pradėti kiek vėliau, bet vis vien retas kuris - po 22 metų. Tarp kitko, 51 proc. vyrų realiai pradeda tik 23-25 metų amžiuje, nors pageidauja anksčiau. Jie tiesiog pirmenybę skiria mokslui, karjerai, manydami, jog bendravimas su mergina atims daug laiko, energijos, pagaliau - kainuos. Vyrams aktuali ir partnerės lytinio gyvenimo pradžia. Amžius iki 25 metų yra jiems visai priimtinas. Bet jeigu moteris iki 30 metų nebūna turėjusi lytinių santykių, tai kelia nuostabą.
Kitas svarbus klausimas - partnerės pasirinkimas. Deja, kaip moterys ir žino, vyrai nėra labai išrankūs. 80 proc. iš jų pasisakė už laisvą pasirinkimą, taip pat ir su atsitiktine partnere. Tarp vyresnių vyrų šis procentas mažesnis, bet nesumažėja daugiau nei 50 proc. Sunku tikėtis, kad vyrų ir moterų požiūris į partnerio pasirinkimą kada nors taps vienodas. Tačiau paskutiniojo dešimtmečio pokyčiai yra teigiami. Rimtų vyrų daugėja ir jie pageidauja mylėtis su artima mergina ar moterimi.
Svarbu ir kaip dažnai mylimasi. Jauni vyrai norėtų mylėtis kas 1-2 dienas, tik ketvirtadalis rečiau. Tik vienas kitas nori mylėtis 3-5 kartus per dieną. Prieš 15-20 metų siekiančių dažno sekso buvo daugiau. Kuo vyresnis vyras, tuo retesni santykiai jį tenkina. Dauguma moterų tai žino ir nesistebi - tiesiog tokios yra organizmo galimybės. Nedidelis pakilimas yra 50-55 metų amžiuje - nepasisotinę jaunystėje, kai kurie vyrai nutaria esą labai seksualūs (šis reiškinys yra žinomas kaip vyrų klimaksas).
Į klausimą, kas pirmas turi pasitenkinti lytinio akto metu, dauguma atsakė, kad kartu. Tai yra gražus noras, nors dažnai jis lieka tik noru. Vyrai vis geriau suvokia moters poreikius, būtinumą į juos atsižvelgti: kadaise moters paklusnumas buvo vertinamas kaip norma, bet paklusni moteris seksualiai pasyvi, ji neįdomi vyrui. Iš esmės vyrai po truputį perleidžia aktyvumą moterims. Ši tendencija tęsiasi jau beveik šimtmetį ir neaišku, ar kada nors pasibaigs. Nuomonė, jog reikia pasitenkinti tuo pačiu metu, yra būdinga visų amžiaus grupių vyrams.
Meilės akto trukmė taip pat yra svarbi, ji priklauso nuo supratimo, kokios yra akto dalys, kas yra svarbu moterims. Dauguma jaunų vyrų pageidauja mylėtis 30-40 minučių, tik kas aštuntas trumpiau. Dauguma vyrų supranta, kad trukmė yra svarbi partnerei. Kartais vyrai ilgai negali pasiekti orgazmo, tuomet aktas užsitęsia ilgiau negu moteris pageidauja. Šis sutrikimas yra pagydomas.
Vyresni vyrai pageidauja ilgesnio lytinio akto, nes amžius keičia psichologinius poreikius ir fizines galimybes. Vyresni vyrai labiau negu jauni vertina preliudiją, nes patys nuo jos priklausomi. Vyresniam vyrui reikia daugiau laiko susijaudinti, jam taip pat yra svarbios glamonės.
Klausimas apie kontracepcijos priemones susilaukia įvairių atsakymų. Kas trečias jaunas vyras mano, jog reikia naudoti prezervatyvus, o moterims - hormonines tabletes, dar beveik tiek pat siūlo vien prezervatyvus, kiti - vien hormonus. Deja, kas dvidešimtas siūlė nesinaudoti jokiomis kontracepcijos priemonėmis. Tokių vyrų skaičius po truputį mažėja, manau, ir ateityje mažės. Vyresni vyrai yra neblogai išprusę kontracepcijos srityje, pritaria jos naudojimui.
Seksualinių problemų klausimas taip pat aktualus vyrams. 60 proc. jaunų vyrų mano, jog dėl seksualinių problemų verta kreiptis į specialistą. Kiti linkę pasitikėti savo jėgomis. Vyrai tradiciškai galvoja, kad apie seksą jie viską išmano, todėl gėda prisipažinti, kad kažko nesugebi. Vyrai neretai tikisi susitvarkyti savo jėgomis, net jei tai daugiau moters problema. Labai sunku pradėti kalbėtis šia tema, bet būtina, nes ji svarbi šeimos ateičiai.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Prezervatyvai
2021-06-15 11:39
Prezervatyvai internetu Prezervatyvai.net el. parduotuvėje. Greitas, konfidencialus bei nemokamas pristatymas - tai garantija ką mes siūlome jums. Žemiausios prezervatyvų ir lubrikantų kainos Lietuvoje.
https://prezervatyvai.net
greitukui
2015-01-10 18:06
be abejo tai gali būti cukrinis diabetas, skydliaukės ligos, šlapimo takų uždegimas, neurologinės bėdos ir aišku vyrams koją pakiša psichologija.
Matroskinas
2014-12-21 02:22
"Jaunų moterų grupėje nebuvo nei vienos, pageidaujančios suartėjimo kas 1-3 mėnesius" - galėčiau duoti pavyzdį, savo žmoną. Jai 28m. Kartu mes +3m ir normalus seksas buvo tik santykių pradžioje, pradėjom kartu gyventi, vis dažniau rasdavo pasiteisinimų, o dabar išvis. Daryk ką nori, bet mylėtis ji nenori.
greitukas
2014-12-15 13:48
ar gali pagreitėjusią ejakuliaciją išprovokuoti kokios nors lėtinės ligos?
Robertas
2014-12-06 21:29
Kiek žinau vaistas tinka ir turintiems šią problemą nuo pat pradžių.Skaičiau straipsnyje, kad kai kuriems vyrams tai gali būti įgimta ir jokiomis pastangomis ar treniruotėmis to nepakeisi- gali padėti tik vaistai.
Sigis
2014-11-28 09:59
Aš turėjau kelias partneres ir su visom būdavo tas pats- sėkla išsiliedavo vos tik pradėjus mylėtis.Su dabartine esam kartu jau pora metų, bet niekas nesikeičia.Kaip manot ar mano atveju vaistas galėtų kažkiek padėt?
Robertas
2014-11-20 16:35
Priligy veiksmingas pavartojus jau pirmą vaisto dozę, be to jo poveikis trumpas ir greitas.
Martynas
2014-11-20 12:15
kai greitai baigi ir negali to kontroliuot, merginoms aišku to negana.Daug ką išbandžiau ir mintis nukreipt ir įvairias technikas, kremus, bet laukiamo rezultato nebuvo.Ar tas Priligy veiksmingas? gal ir man padėtų?
kostia
2014-11-13 11:06
aš tai vartoju vaistą Priligy, kiek žinau tai vienintelis vaistas skirtas per greito baigimo problemai spręsti.(super)
Simas
2014-11-08 11:44
Na aš irgi neturiu kuo pasigirt - 15 s ir viskas. Gal kas naudojat kokias priemones ar vaistus, kad ilgiau ištempt?
Andrius baltinas
2009-03-11 20:11
mano drauge kur draugauju beweik jau metai irgi sako kad jau nori myletis su manim keik weina nakti sako noriu tawe pasimilet su tawim noriu as irgi jos beprotiskai noriu myletis su je
greitukas
2007-04-14 18:20
geras aprasymas, bet ka daryt kad greit nebaigt?
as baigiu vos po 5 min to neuztenka mano draugei ir man paciam nemalonu kad as taip greit baigiu
rabarbaras
2007-03-27 18:45
man patiko...nes viskas issamiau paaiskinta nej kur kitur...
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai