Viskas apie meiliavaisčius, arba afrodiziakus

 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktorius dr. Tauras MEKAS senuose vaistininkystės leidiniuose yra aptikęs įrašų apie nepakantumą meiliavaisčius (afrodiziakus) pardavinėjusiems vaistininkams. Būtent vaistininkas Damskis koneveiktas už tokią prekybą: meiliavaisčiai ir panašūs į juos dalykai esąs žmonių apiplėšinėjimas vidury baltos dienos.

 

Šeimai išsaugoti

 

Lietuvoje meiliavaisčiai naudoti kaip priemonė, kuri, tikėta, padeda kuriant ir išsaugant šeimą, dar – kad vyras „spraunesnis“ būtų. Žinios apie tam skirtas priemones buvo perduodamos močiučių anūkėms, mamų – dukroms. Kai ko buvę galima nusipirkti vaistinėse. Lietuvoje meiliavaisčiai nenaudoti kaip afrodiziakai Europos miestuose – seksualinėms galioms žadinti „dėl pramogos“; bent Lietuvos senosios vaistininkystės rašytiniai šaltiniai to nenurodo, sako istorikas: „Europos ar Rytų tradicijose afrodiziakus vyrai naudojo poligaminiams ryšiams, malonumui. Kad taip būtų buvę Lietuvoje, literatūroje ar minint pasakojimuose neaptikau. Docentas A.Kaikaris yra prisiminęs, kad moterys ateidavo į vaistines dėl savo vyrų, keturiasdešimtmečių ir kiek vyresnių, ėmusių dairytis į kitas: „užduodavo“ tokiam afrodiziako, arba meiliavaisčio, ir išsaugodavo šeimą.

 

Meiliavaisčiai gaminti iš augalų ir gyvūninės kilmės medžiagų. Liaudies medicinoje žinotas johimbinas. Tai alkaloidas, gautas iš johimbės žievės. Kita priemonė – ispaniškoji muselė ir jos išskiriamas kantaridinas. Šių medžiagų dėta į meiliavaisčius.

 

Ispaniškoji muselė arba ispaninio skaudvabalio milteliai Į Lietuvą atvežti iš Europos. Apie 1930-uosius keletas vabzdžių pagauta Dzūkijoje, bet neverta niekam, juolab plikomis rankomis, bandyti pasigauti, nes gali nudeginti vabzdžio išskiriamas kantaridinas, – šypsodamasis įspėja T.Mekas. – Veiksmingąją piliulę ar miltelius vaistininkai pagamindavo smulkindami vabzdžius. Vėliau kantaridinas išgautas laboratorijose, jo dėta į ispaniškosios muselės pleistrus (naudoti kaip jaudinamoji, stimuliuojamoji priemonė).“

 

Muselės miltelių vienam kartui reikėdavę labai nedaug: tiek, kiek beriant lieka ant smeigtuko galvutės...

 

Ispaniškoji muselė (kantaridinas) ir johimbinas naudoti 19 a. ir anksčiau. O lietuvių liaudies medicina visais laikais išmoningai taikė tai, kas buvo po ranka. Kaip meiliavaistį žiniuoniai galėję rekomenduoti ...besiporuojančių musių ar besiporuojančių varlių pelenus – gyvį reikėdavo sudeginti. Istorikas T.Mekas prasitaria ir apie vieną orchidėjinių šeimos augalą, tačiau paslapties neatskleidžia: „Nesakysiu, nes augalas – Raudonojoj Knygoj...“

 

Apie burtus, maistą ir gėrimą...

 

„Reikia siūlą su adata per besiporuojančias varles brūkštelti, tada tą siūlą į bernelio kepurės ar drabužio pamušalą įsiūti. Ims tik apie tave galvoti, – sklaidė senuosius raštus T.Mekas. – Dar tinka negyvos, šutintos (?!) katės vienu tokiu kauliuku arba kibekliu geidžiamąjį patraukti į save. Kitu kauleliu – stūmekliu – galima atitraukti tą, kuris labai įkyrus ir nemielas.“

 

Žemaitijos moterys savo vyrams dėl „spraunumo“ išvirdavo mėtų arbatos. Ajeras (šaknys) arabų medicinoje žinomas kaip meiliavaistis. Į Lietuvą atvykę totoriai ajerą naudodavo nuotaikai gerinti. Pastebėtos ir seksualinį pajėgumą stiprinančios šio augalo savybės. Vaistinėje anksčiau buvo galima nusipirkti ajero saldainių.

 

Alkoholis gali stimuliuoti, tačiau tik nedidelė dozė, o didesnė slopina. Koks gėrimas veikia geriau? „Kuo brangesnis, tuo geriau; lemiamas gali būti psichologinis poveikis, – atskleidžia T.Mekas. – Lietuvos laukų vaistažolių užpiltinės iš tiesų ne mažiau veiksmingos nei užjūrio konjakai, o gal ir labiau.

 

Gelsvės lapai – lenkų kalba „liubčik“ – naudojami kaip prieskonis, veikia ir kaip meiliavaistis.

Pietų tautų tradicijose kaip labai stiprus afrodiziakas naudotas medus su kokoso pienu ir tam tikros rūšies žuvimi.

 

Rytų medicinos požiūriu, lytinio pajėgumo problemos yra susijusios su inkstų negalavimais; šią funkciją normalizavus, dažniausiai pagerėja ir lytinė funkcija. Pagal ajurvedą, nėra dviejų vienodų žmonių pasaulyje, tad jų sveikatos sutrikimai ir bėdos skirtingos. Reikia žinių ir profesionalumo jas įveikiant.“

 

Atsarga gėdos nedaro

 

Meiliavaisčiai lietuvių liaudies medicinoje žinomi kaip priemonė, sukelianti konkretaus žmogaus prieraišumą prie kito. Šiuolaikinės medicinos požiūriu tai neveiksminga, nepagrįsta. Kita vertus, psichologinis burtų, užkalbėjimų poveikis nėra paneigtas. Tai, ką vadiname liaudies medicinos paslaptimis, masina šiuolaikinį žmogų, pastebi dr. Tauras Mekas. Tačiau praktinis domėjimasis tokiomis paslaptimis turėtų būti atsargus. Žaidimai su tuo, ko nepažįsti, yra pavojingi, gali sužaloti.

 

***

Stipraus kvapo prieskoninės daržovės turi stiprų dirginamąjį poveikį, tai svogūnai, česnakai, aitrieji pipirai. Medikai, o ypač ajurvedos šalininkai, įspėja: aštrūs prieskoniai, kai jie naudojami ne kaip prieskoniai, o kaip maistas (lietuviai itin pamėgę svogūnus ir česnakus), gali neigiamai veikti inkstų ir skysčių šalinimo sistemą. Beje, viena iš ajurvedos šakų vadinama vajikaran; tai žinios apie afrodiziakus.

*

Medžiagų, stimuliuojančių seksualinį pajėgumą, sukelti šalutiniai poveikiai kartais gali ne padėti, o atnešti žalos. Lytinis nepajėgumas gali būti psichologinių sutrikimų ar fizinių negalavimų pasekmė; pašalinus pastarąsias, neliks ir kitų. O dirbtinai žadinti tik vieną organizmo funkciją yra pavojinga. Preparatai gali suteikti trumpalaikį poveikį. Tai ne pagalba, tai tik rimbas.
*

Daug moterų Lietuvoje iš savo močiučių girdėjo apie meiliavaisčius kaip specifines priemones; nešiojasi jas su savimi, gal ir mūsų dienomis panaudoja, „užduoda“ su vakariene?.. Tik reikia, kad vyras nežinotų, neįtartų, juolab nepamatytų; jei matys – nei valgys, nei gers, gal ir prie šeimos židinio visai nebesiglaus...

**

Tyrimais įrodyta: ne dėl sekso kokybės

 

Vyrai, kurie siekia tapti kuo geresniais meilužiais, turėtų stengtis geriau suprasti savo moterį. Toks mokslininkų patarimas. Tyrimais išaiškinta, kad moterys dažniau nutraukia santykius, kai jaučiasi emociškai apleistos, o ne dėl blogo sekso.

 

Beveik pusė apklaustų moterų pareiškė, kad santykiuose joms svarbiausias tarpusavio supratimas, ir tik 2 proc. moterų į pirmą vietą iškėlė seksą.

 

Paklaustos apie priežastis, dėl kurių jos ryžtųsi nutraukti santykius, 38 proc. moterų atsakė, kad santykiai netektų prasmės, jei iš partnerio jos nesulauktų emocinės paramos. 2 proc. atsakė, kad su partneriu skirtųsi dėl prasto sekso.

 

„Šiuolaikinė jauna moteris yra moderni tradicionalistė, siekianti nepriklausomybės ir lygiateisiškumo, tačiau vis dar žmogiškai svajojanti apie meilę ir atsidavimą“, – sakė psichologė Sally Brampton. Seksas santykiuose svarbesnis vyrams nei moterims. Moterims daug svarbesnė emocinė parama, globa, švelnumas. Vyrams visų svarbiausia seksas, - skelbiama užsienio literatūroje.

 

**

Vyrų dairymasis į kitas susijęs su jų „viduramžio krize“. Ją lemia fiziologiniai pokyčiai, kai sumažėja testosterono lygis. Tada didėja prostatos ligų rizika, gali sutrikti endokrininės sistemos veikla. Mažesnis lytinis pajėgumas ir gyvenimo kokybė gali būti susiję su šlapimo sistemos, širdies bei kraujagyslių sistemos ir kt. sutrikimais.

 

Vyro testosterono lygis pasiekia maksimumą iki dvidešimties ir po to palaipsniui mažėja, nors seksualinis apetitas gali išlikti reliatyviai didelis iki pat šešiasdešimties ir vėliau.

 

O jie sako, kad:

Ramūnas: Vyriški vyrai moterims labiau patinka nei švelnuoliai, tik nedažna tai pasako.

Valius: Ir vyrai vertina švelnumą. Jei ieškai moters vienam kartui, tai nėra tiek svarbu, bet jei ilgam, tada be švelnumo neįsivaizduoju ilgesnių santykių.

Jonas: Švelnumas lovoj – jėga. O jei pridėsi aistros – liuks.

Kostas: Jeigu jis vyras, jam svarbiausia žinoti, ko nori moteris, ir patenkinti ją. Laimingiausias vyras tas, kuris gali tai padaryti. Jei vyras galvoja tik apie save, neprasidėkit su tokiu, moterys, panelės, merginos. Jis ne vyras.

 

 

Receptai

 

Tai, kad tinka

 

Imbiero arbata

Virtos imbiero šaknies arbatą pasaldinkite medumi. Tonizuojamasis gėrimas, puikiai mažina nuovargį, suteikia energijos. Indų, kinų bei japonų virtuvėje imbiero naudojama daug.

 

Suteptinis

Įpjauti bananą išilgai, tepti sviesto su kariu bei smulkintais graikiniais riešutais. Taip papusryčiavus, pakaks energijos visai dienai.

 

Omletas su grybais ir svogūnais

Susmulkinti grybus, pakepinti svieste (puikiai tiks „Ghi“ – lydytas sviestas) kartu su smulkintais svogūnais. Visą mišinį užpilti plaktais kiaušiniais su trupučiu pieno, smulkinto baziliko, pipirų. Ajurveda teigia, kad svogūnas – šlapimo išsiskyrimą skatinanti, tonizuojamoj, stimuliuojamoji, valanti kraują ir jaudinanti daržovė.

 

Tai, kas netinka

 

Apyniai vyro organizme stimuliuoja moteriškų lytinių hormonų sintezę, todėl vyrai alaus mėgėjai po kelerių metų jau turi antsvorio ir stipriai mažėja lytinis pajėgumas.

 

Šampanizuoti vynai ir šampanas. Bet kurio alkoholinio gėrimo, stipresnio nei 40 laipsnių, tik maža dozė gali stimuliuoti; išgėrus taurę tikėtini potencijos sutrikimai. Tokia tikimybė dar didesnė, jeigu kraujo spaudimas padidėjęs.

 

Sunkiai virškinamas maistas, pavyzdžiui, kiaušinienė su lašiniais, cepelinai, daug sumuštinių su mėsa bei sūru ir pan.

 

Meilės kobinėlis

 

„Kad pavasarį varlės ima kurkti, reik varlę paimti (ale porinę), nunešti į skruzdyną, įsprausti į uzboną ir padėti skruzdyne, o potam apė pusnaktį eiti parsinešti.

 

Kada varlės bebus tik kaulai, tai reikia tuose kauleliuos ieškoti tokį kaulelį kaip kobinėlį, tai bus laimės kaulelis. Ką norėsi, kad tavi mylėtų, su tuo kobinėliu patrauksi (tik reikia prikabyti prė nuogo kūno, kaipo kaklo, rankų) – ir ta ypata teip ims mylėti be galo. Kada tos meilės nebenorėsi, vėl pastumsi su kobinėliu, ir nebemylės.“

 

Iš „Šiaurės Lietuvos sakmės ir pasakos“ – V., 1984.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Priligy blūdas
2015-10-30 20:20
Priligy neduoda pasimėgauti nes yra anafrodiziakas, numuša malonumą, dėl to ilgiau tempi. Tas libido atšaldymo poveikis jo duotas gali nepraeiti jį metus niekada, kaip atsitiko man nuo kitų SSRI.
Bet gerai straipsnis, johimbinas geras afrodiziakas, tai pat kiti antiserotonerginiai - buspironas, marijuana (nesuimkit manęs plz), flibanserinas.
dalinuosi info
2015-08-20 10:50
Nors tai, kokia reikiama doze, yra labai individualu, taciau iprastai vartojama 30mg. Tam tikrais atvejais, jei jos nepakanka, galima gerti ir po 60. O isigyti siu vaistu galima vaistinese. Daugiau apie tai galima paskaityti kad ir internete, pavyzdziui: www .goo. gl/qy5bn0
dalinuosi info
2015-08-20 10:49
Kad Priligy suveiktu, reikia isgerti siek tiek is anksto. Taciau labai ilgai laukti tikrai nereikia, myletis galima jau po 1-3val.
dalinuosi info
2015-08-20 10:49
Priligy efektyvumu galima isitikinti jau pirmus vartojimo kartus, kadangi efektas yra butent tam kartui, kuomet isgeriama. Sis vaistas nebutinai turi buti vartojamas reguliariai, o tiesiog ketinant tureti lytiniu santykiu.
dalinuosi info
2015-08-20 10:48
Deja, jokie afrodiziakai nepades islaikyti moters, kurios negali patenkinti. Tokia ta tiesa. Vyrai daznai rupinasi kaip jos pasiekti, bet pamirsta, jog svarbu santykius puoseleti visapusiskai ir toliau, kad jie nenutruktu. Ne isimti ir tai, kas miegamajame. Na, bent dali problemu isspresti tikrai galima ir net butina. Tuo labiau, kad dabar yra toks vaistas kaip Priligy, kuris puikiai tinka tiems, kuriu problemos kyla del prieslaikines ejakuliacijos. Vartojant Priligy lytinis aktas gali buti net kelis kartus ilgesnis, kas leidzia suspeti pasimegauti tuo ne tik vyrui, bet ir moteriai. Juk ne paslaptis, jog moterims, norint pasiekti orgazma, dazniausiai reikia daug daugiau laiko, nei nepilna minute.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai