Vienos nakties nuotykis specialisto akimis

Vienkartiniai lytiniai santykiai su atsitiktiniu partneriu – atostogų metu, įstaigoje ar namuose, antrajai pusei išvykus „į komandiruotę“. Kodėl tai vyksta? Ką galvoja ir kaip jaučiasi taip gyvenantys vyrai ir moterys? Kokios gali būti tokio elgesio pasekmės? Apie tai kalbamės su Lietuvos seksualinės medicinos draugijos prezidentu gydytoju urologu Robertu Adomaičiu.
 

Atsitiktiniai lytiniai santykiai. Kokie yra pagrindiniai jų motyvai?


Vienos nakties nuotykis... Tiksliau – vienkartiniai lytiniai santykiai. Pirmiausia noriu atkreipti dėmesį, kad yra didelis skirtumas tarp vienkartinių lytinių santykių ir ilgalaikio ryšio su nenuolatiniu partneriu, paprastai šnekant – „romano“. Taigi toliau šnekėsime būtent apie vienkartinius santykius.
Kokie yra vyraujantys motyvai siekiant tokių santykių? Vyrai ir moterys, dalyvaudami atsitiktiniame sekse, gali siekti kelių esminių dalykų.
Dažniausias motyvas, būdingas tiek vyrams, tiek moterims, – tai smalsumas, genantis patirti nuotykį, fizinį malonumą su patraukliu, neįprastu partneriu.
Antras motyvas, dažniau būdingas vyrams (nes jie linkę save vertinti pagal lytinę funkciją), – siekimas lytinio kontakto, kuris padeda pasijausti tinkamam ir pripažintam. Vyrui svarbu tokiu būdu parodyti savo reikšmingumą, paslėpti kompleksus. Atsitiktiniai lytiniai santykiai bent trumpam suteikia pasitikėjimo savimi.
Gana retas motyvas, apie kurį vyrai dažnai pamiršta, būdingas vienišoms ar net turinčioms nuolatinį partnerį moterims, – tai noras pastoti, kai moteris, tiesiai sakant, lytiniams santykiams intuityviai pasirenka jai fiziškai tinkantį patiną. Moterys sėkmingai pasinaudoja vyro nesąmoningai veikiančiu noru apvaisinti kuo daugiau „patelių“.
Yra žinoma, kad kai kuriose šalyse iki 15 proc. vaikų augina vyrai, kurie nėra jų biologiniai tėvai. Ankstesniaisiais laikais, kai dar nebuvo medicininių tyrimų, galinčių labai tiksliai nustatyti tėvystės ryšį, pastojimas nuo nepastovaus partnerio buvo „viešai slaptas“ vyro nevaisingumo sprendimo būdas. Įtarimų ir nesutarimų dėl galimai nesantuokinių vaikų buvo, yra ir bus, bet šiuolaikiniai genetiniai tėvystės nustatymo būdai tikrai atgraso nuo tokio „buitinio nevaisingumo gydymo būdo“. Dabar legaliu variantu kai kuriose šalyse tapo spermos bankai.

 

Kokiems vyrams ir moterims daugiau būdingi vienkartiniai intymūs santykiai?


Vienkartiniai santykiai dažnesni tarp jaunesniojo amžiaus žmonių. Iniciatoriai gali būti tiek vyrai, tiek moterys. Dažniau kalta ne „hormonų audra“, bet jauniems žmonėms būdingas smalsumas. Tiek vaikinai, tiek merginos nori pamėginti mylėtis su skirtingais partneriais, kad galėtų palyginti vieną fizinį malonumą su kitu ir pan.


Tai gana pavojingas žaidimas, ypač jaunam dar iki galo psichologiškai ir emociškai nesusiformavusiam žmogui. Kai kurie taip giliai įsijaučia į partnerių kaitą, kad ilgainiui tampa savotiškais kolekcionieriais, negalinčiais sustoti. Atsiranda kita problema – nesugebėjimas formuoti ir išlaikyti ilgalaikių stabilių santykių, pajausti jų vertę, pranašumą prieš atsitiktinius ir trumpus sekso santykius. Išryškėja nesugebėjimas mylėti. Beveik visus, atsidūrusius tokioje situacijoje, vargina dvasinė kančia, emocinis ar fizinis nepasitenkinimas savo vidine būsena ir lytinio gyvenimo kokybe. Galima tai palyginti su išgertuvėmis: kai šventi, lyg ir smagu, o pagirios nėra malonios.
Vyras, o dar labiau moteris, turėjusi atsitiktinių lytinių santykių, neretai po jų sako: „ jaučiuosi lyg nešvari“. Ne veltui po to dažnai ilgai stovima po dušu.
30–40-ties metų vyrams ir moterims vienkartiniai sekso nuotykių pasitaiko kur kas rečiau. Dažniau turi daugiau nei vieną partnerį, pavyzdžiui, sutuoktinį ir meilužį. Tai lemia įvairiausios priežastys, trukdančios visokeriopai pasitenkinti su vienu žmogumi.
Dar yra kategorija žmonių, dažniausiai 50–60 metų amžiaus vyrų ir moterų, kurie, norėdami pabėgti nuo kasdienybės, vyksta į sanatorijas, poilsio namus. Jie važiuoja ne tik gydytis, bet ir ieškoti trumpalaikių lytinių santykių, kartais ir vienos nakties. Pavyzdžiui, per šokius ar bare kiekvieną vakarą renkasi vis kitą partnerį.
Stiprūs fiziniai potyriai daliai žmonių iš tiesų suteikia papildomos energijos. Tai įvyksta tuomet, kai abu partneriai vadovaujasi principu IMTI. Jei abu partneriai nori tik fizinio kontakto, trumpo romano ir į tai įsitraukia sąmoningai, gali būti, kad abu tai ir GAUS.
Tačiau užpildyti savo kūną ir sielą gerais pojūčiais ir emocijomis sėkmingiausiai pavyksta bendraujant su mylimu žmogumi. Tokiuose santykiuose vyrauja noras duoti. Gavimas džiugina daug mažiau.
Dar viena vienkartinių lytinių santykių priežastis – vyro ar moters siekis „atsirevanšuoti" partneriui(ei), sužinojus, kad jis buvo neištikimas(a). Taip dažniausiai elgiasi rimtų bendravimo problemų turintys žmonės, kurie nesugeba ar nenori savo jausmų, dvasinių ar seksualinių poreikių išreikšti žodžiais, todėl iš karto reaguoja veiksmu. Tas veiksmas vėliau atneša dar daugiau problemų ir skausmo.
 

Ar gali vienos nakties nuotykis pakeisti seksualinį gyvenimą ar požiūrį į jį?


Vienkartinis nuotykis gali pakeisti ne tik seksualinį gyvenimą, bet apskritai visą gyvenimą. Pavyzdžiui, ir po vieno lytinio akto galima pastoti (prezervatyvas padėtų to išvengti) – tai svarbus pastebėjimas merginoms ir moterims.
Antra, ir po vieno lytinio akto galima užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, taip pat ir ŽIV. Negana to, ligą galima nejučia perduoti nuolatiniam lytinio gyvenimo partneriui. Tai iš tiesų yra labai skausminga ir nemaloni patirtis.
Kita vertus, ir vienkartinį lytinį aktą žmogus gali ilgai atsiminti, jį idealizuoti ar smerkti. Kartais emocijos (kaltės, gėdos jausmas ar kvailas pasididžiavimas) ir mintys, susijusios su šiuo įvykiu, gali lydėti visą gyvenimą...
 

Kaip puoselėti seksualinį gyvenimą poroje, kad nereikėtų susivilioti vienos nakties nuotykiu?


Pasitenkinimas seksualiniu gyvenimu labai priklauso nuo abiejų partnerių, kiek jie įdeda noro ir pastangų jį tobulinti. Žinoma, šis kūrybinis procesas nevyksta sklandžiai ir įdomiai, jei kaskart tenka jį pradėti iš naujo su vis kitu partneriu.
Tačiau jeigu yra žmonių, kurie negali susivaldyti nenusipirkę „dar didesnio televizoriaus“, tai bus ir tokių, kurie susivilios „akciniu lytinių santykių pasiūlymu“. Deja, tokie sprendimai, kaip minėjau, be pasekmių dažniausiai nepraeina.
Tad jeigu norite jaustis visaverčiais žmonėmis, patirti tokius puikius jausmus, kaip džiaugsmas, laimė, ilgesys, meilė, atsitiktinių lytinių santykių geriau vengti. O iškilusias lytinio gyvenimo problemas ar troškimus nuolatiniams partneriams visada patartina spręsti atviru ir nuoširdžiu pokalbiu, įsiklausymu į vienas kito svajones ir poreikius.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Monika
2014-12-15 17:48
vaistas receptinis, juk gydytojas prieš jį išrašant, turi nustatyti priežastį dėl ko atsirado šis sutrikimas. Kreipkitės pas terapeutą, kad siuntimą pas urologą išrašytų, o kai gydytojas paskirs vaisto dozę [30 ar 60 mg], tada ir vaistinėj be recepto maniškis gražiai paprašęs įsigijo.
Jolanta
2014-12-15 14:43
su vyru turim rimtą problemą. Jis labai greitai baigia, Kur būtų galima nusipirkti to priligy? pas gydytojus jis eiti nenori, nes gėda.
Elena
2014-12-07 13:25
priežastys gali būti labai įvairios.Sutrikimas nulemtas genetiškai arba kalta psichologija, prostatitas, endokrininės ligos,vartojamų vaistų šalutinis poveikis ir t.t.
Justė
2014-11-28 11:41
beje, o kokios priežastys dažniausiai sukelia "per greitą baigimą"? kokios nors ligos ar psichologiniai dalykai?
Skaistė
2014-11-20 16:22
jei savaime per 1-2 mėn nepraeina tai jau reikia kreiptis pas terapeutą ar urologą. Patarčiau ilgai netempt, neaišku kokia to greito baigimo priežastis.
Justė
2014-11-20 13:02
bet jei vyras per greit baigia tik retkarčiais? gal savaime sutrikimas praeis?
Elena
2014-11-13 15:37
maniškiui užteko konsultacijos. Manau kiekvienu atveju gydytojas nusprendžia pagal simptomus kiek ir kokių tyrimų reikia.
Aistė
2014-11-13 09:41
ar gydytojas skiria kokius nors tyrimus pasidaryt, ar užtenka konsultacijos?
Monika
2014-11-08 14:04
praėjus pirmoms 4 gydymo savaitėms arba po 6 dozių reikia aptart gydymą su savo gydytoju, kad išsiaiškinti ar reikia toliau gydytis.
Aistė
2014-11-08 09:33
kaip ilgai galima vaistą vartot? kada pakartotinai reikia kreiptis pas gydytoją?
Milda
2014-11-06 14:19
Priligy veiksmingas pavartojus jau pirmą vaisto dozę. Jo poveikis trumpas ir greitas, o be to nesikaupia organizme.
Aistė
2014-11-06 09:39
ar vaistas suveikia iškart, ar po kažkiek vartojimo?
Milda
2014-10-29 15:33
Šį vaistą galima vartoti su maistu ar be jo tai jo veiksmingumui didelės įtakos neturi.
Aistė
2014-10-29 10:50
o kaip vaistą reikia vartot prieš valgį ar po jo? ar tai turi kokios nors įtakos jo veiksmingumui?
Monika
2014-10-24 19:25
Anot informacinio lapelio šį vaistą galima naudot nuo 18 iki 64 metų amžiaus.Taip kad ir jaunimui tinka.(super)
Aistė
2014-10-24 11:32
o nuo kiek metų vyrai jau gali vaistą vartot? ar jis skirtas tik vyresniems?
Monika
2014-10-23 17:50
Priligy veiksmingas pavartojus jau pirmą jo dozę. Be to veikia greitai ir trumpai, nesikaupia organizme.(super)
Edita
2014-10-23 16:36
tai labai patogu tada. Reiks saviškiui papasakot. O vaisto poveikis greit pasijaučia?
Milda
2014-10-18 16:49
Mano vyras vartoja per savaitę 1- 2 kartus, bet kartais būna išimčių.
Edita
2014-10-18 13:46
o kiek kartų vaistą galima vartot per savaitę?
Monika
2014-10-01 12:38
vaistą vyras geria pagal poreikį, maždaug prieš 1-3 val iki lytinių santykių. Aišku ne kiekvieną dieną ir ne dažniau kaip vieną kartą per parą.
Violeta
2014-09-30 10:19
gal galėtum plačiau apie vaisto naudojimą parašyt? ar kasdien jį vyras turi vartot?
Monika
2014-09-29 15:44
čia tai jau blogai, kad tavasis nenori apie tai kalbėtis. Mūsų šeimoj buvo panaši problema, bet ieškojom išeities kartu, kreipėmės pas gydytoją, kuris išrašė vaistą Priligy. Dabar ir man seksas teikia malonumą.
Edita
2014-09-26 09:41
Vyras pastoviai baigia per greit, o aš būnu susierzinus. Aišku, kad jam to užtenka, bet ką daryti man? O jeigu užsimenu jam apie tai - įsižeidžia, supyksta, nenori net girdėti. Belieka tik meilužį susirasti...(think)
vHDZFBCGUNbYIXLzL
2012-05-09 06:35
That insight’s just what I’ve been loonkig for. Thanks!
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai