Mylėtis šiandien ir dabar

Daugeliui vyrų atrodo, kad apie erekcijos sutrikimus verta pradėti kalbą tik „po jubiliejaus“. Medikai teigia, kad epizodiški erekcijos sutrikimai vyrus ima trikdyti kur kas anksčiau. Jau nuo trisdešimties visiems vyrams vertėtų būti atidesniems savo lytinei sveikatai, nes, nekreipiant dėmesio, gali ištikti ir infarktas.
 

Erekcijos sutrikimas – širdies infarkto pranašas


Nuo 45–50 m. vyro organizme ima vystytis kraujagyslių pakitimai. Juokaujama, kad, jei vyras sulaukė penkiasdešimties, gyvens dar ilgai. Šiuo laikotarpiu dažnai ištinka širdies infarktai, kuriuos lemia kraujagyslių pakitimai. „Erekcija ir jos mechanizmas yra kraujagyslinis reiškinys. Varpoje yra kraujagyslės, kuriomis į varpą patenka kraujas, ir yra tos, kurios kurį laiką neišleidžia kraujo, dėl to vyksta erekcija. Visi veiksniai, kurie neigiamai veikia kraujagysles ir kurie sukelia širdies ligas ar didina riziką jomis susirgti, taip pat didina ir erekcijos sutrikimo riziką. Jeigu vyrui įvyksta infarktas, vadinasi, jam kurį laiką jam buvo erekcijos problemų. Erekcijos sutrikimai atsiranda anksčiau nei širdies. Erekciją užtikrinančios kraujagyslės yra gerokai siauresnės negu širdies kraujagyslės, dėl to jos kemšasi pirmiau. Yra padaryta nemažai tyrimų ir neabejojama tuo, kad erekcijos sutrikimai kaip pranašai pasireiškia dveji treji metai prieš širdies infarktą,“ – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centro gydytojas urologas Robertas ADOMAITIS.

 

Nesėkmės lovoje nepaslėpsi


Ankstesniu amžiaus periodu, 30–40 metų vyrams, erekcijos sutrikimų pasitaiko dėl psichologinių problemų, susijusių su partnere. „Kartais šeimoje kyla mažų nesutarimų, kad ir dėl to, kur keliauti. Ir tokios neišspręstos problemos „gesina“ vyro erekciją. Būna sudėtingesnių situacijų, kai vyras nori vaikų, o moteris ne, ji saugosi. Ir po truputį vyrui moteris ima darytis nepatraukli, nors oficialiai jis deklaruos, kad ją myli,“ – sako gydytojas.
Užslėpti, užsitęsę konfliktai gali pasireikšti ne tik santykių atšalimu, bet ir akivaizdžiu erekcijos nebuvimu. Pasak urologo, jei moteris nepatiria orgazmo, tai to nepačiupinėsi, nesužinosi, blogiausiu atveju jį galima suvaidinti. „O vyro erekcijos nebuvimo nepaslėpsi. Tada atsiranda įvairių problemų, įtarimų. Dar labiau gilėja konfliktas. Tokios problemos būdingesnės brandesnio amžiaus vyrams, kai jie turi nuolatines partneres. Ir tokio pobūdžio erekcijos sutrikimai nebūtinai reiškia, kad jam po trejų metų bus infarktas. Tai vadinamieji situacinio pobūdžio erekcijos sutrikimai,“ – sako gydytojas.
Situacinio pobūdžio erekcijos sutrikimas nuo organinio pobūdžio erekcijos sutrikimų skiriasi tuo, kad, pašalinus vyrą trikdančią situaciją, erekcija atsinaujina. Tuo tarpu organinio pobūdžio erekcijos sutrikimo pašalinti nepadės aplinkos ar partnerės keitimas.


 

Erekcijos sutrikimas – dviprasmiška sąvoka?


Apibrėžimas „erekcijos sutrikimas“ yra toks: „tai negalėjimas pasiekti arba išlaikyti pakankamos erekcijos lytiniam aktui atlikti“. Gydytojas R. Adomaitis sako, kad šis apibrėžimas labai reliatyvus. „Pavyzdžiui, kas yra lytinis aktas? Ar patenkinti moterį, ar pasiekti ejakuliaciją? Kartais, norint patenkinti moterį, reikia ją mylėti vos ne valandą ir, jeigu vyras mano, kad tą galima pasiekti mylint ją intravaginaliniu būdu (tik varpa į makštį), tai tada didžioji dalis sveikų vyrų turi erekcijos sutrikimų,“ – šypteli gydytojas urologas.
Varpos standumas yra atskiras reiškinys, apie kurį galima ne tik ilgai kalbėti, bet ir diskutuoti. Pasak gydytojo, pakankamas varpos standumas yra skirtingas, priklauso nuo pasirinktos pozos. „Viena poza varpos standumas turės būti didelis, kai, pavyzdžiui, moteris iš viršaus. Kitoj, kai abudu partneriai guli ant šono, standumas būna mažesnis. Ir nuo sutepimo daug kas priklauso. Jeigu lubrikacija per maža, varpa turi būti kietesnė. Noriu tik atkreipti dėmesį, kad apibrėžime visi kriterijai yra labai individualūs. Yra tarptautinis erekcijos funkcijos klausimynas, kuris gali geriau parodyti, ar vyrui yra erekcijos sutrikimas. Jeigu erekcija vyrui kelia nerimą ir trukdo gyventi jam įprastą lytinį gyvenimą, vadinasi, verta apsilankyti pas gydytoją,“ – sako Robertas Adomaitis.
 

Nėra rytinės erekcijos? Eikit pas gydytoją!


Gydytojas Adomaitis juokauja, kad pacientai skirstomi į dvi kategorijas. Vieni lankosi dažnai ir yra linkę pasitarti bei išgirsti profesionalią nuomonę dėl mažiausių juos neraminančių dalykų. Tokius pacientus urologas vadina lengvais pacientais, nes juos gydant niekuomet nebus itin sudėtingų situacijų, kadangi jie koreguoja mažus sutrikimus. „Yra ir kita stambi kategorija. Ją vadinu paprastai – lietuviai. Jie prisimena, kad jiems yra erekcijos sutrikimas tik tada, kai įvyksta infarktas arba kai žmona ima krauti jo lagaminus... Toms kartoms, kurioms dabar nuo 40 iki 60 metų, seksualinį gyvenimą gaubė paslaptys, gal trūko elementarios informacijos ir, jeigu ten kažkas sutriko, tai jie prisitaiko ir, jeigu niekas nespaudžia, tai ir nereikia... Poreikis metams bėgant irgi yra kintamas dalykas, jis mažėja,“ – sako urologas.
Kalbėdamas apie pacientų tipą „lietuvis“, gydytojas rekomendavo atkreipti dėmesį į kelis dalykus: „Jei nuo vieno lytinio akto iki kito nepamirštama, kaip tai daroma, – šypteli gydytojas – jei nėra didelių pauzių tarp lytinių santykių (kelių mėnesių ar pusmečio), tuomet vyrui reikia stebėti, kaip jam pavyksta įkišti varpą į makštį. Jeigu ne vieną ir ne du kartus tai nepavyksta, gali būti ženklas, kad yra rimtesnių priežasčių. Juolab kad, apsilankius pas gydytoją, gali išaiškėti kiti sveikatos sutrikimai (kraujospūdis, padidėjęs cukraus kiekis kraujyje, skydliaukės ligos ar kraujagysliniai pakitimai), kuriuos koreguojant, pagerės bendra organizmo būklė, ir erekcija susireguliuos.“
Dar vienas požymis – rytinės erekcijos nebuvimas. Nuolatinis rytinės erekcijos nebuvimas byloja apie kraujagyslinius pakitimus vyro organizme. „Tai, kad nėra rytinės erekcijos, rodo, kad priežastys jau ne psichologinės,“ – sako urologas.
 

Nepamirškit „ventiliuoti“ varpą


Gydytojas urologas patarė vyrams nenumoti ranka į medikų patarimus sulaukus keturiasdešimties imti gyventi sveikiau. Patariama atsikratyti antsvorio, plaukioti, bėgioti, vaikščioti, būtinai mesti rūkyti, saikingai vartoti alkoholį ir žiūrėti, ką valgote. Geriau, kad jūsų kasdieniame racione būtų kuo mažiau riebių patiekalų. Visi šitie dalykai – tai, ką jūs galite padaryti patys dėl savo erekcijos gerėjimo.
Kelis kartus per dieną ir nakties metu vyrams būna nevalingos erekcijos. Jas galima būtų pavadinti savotiškais varpos „ventiliatoriais“. Organizmas ne be reikalo sukelia šias erekcijas. Kraujas turi priplūsti į varpą, kad jos funkcija nemažėtų, kad ten nepritrūktų deguonies. „Jeigu trejus metus vyrui nereikėjo lytinių santykių, tai po to vargu ar jam padės kokie vaistai. Lytiniai santykiai neturi dingti iš vyro gyvenimo, nesvarbu, kiek jam metų. Negalima nuvertinti lytinių santykių, nes jais mes išreiškiame savo artumą, savo jausmus,“ – sako gydytojas.
 

Jei mylėtis norisi šiandien…


„Erekcijos sutrikimams gydyti reikia derinti ir sveiką gyvenseną, ir papildomų ligų gydymą, ir erekciją gerinančius vaistus. Jų principas toks, kad jie gerina sutrikusį varpos akytkūnių atsipalaidavimą, pagerėja varpos aprūpinimas krauju. Tokių vaistų vartojimas medicininiu požiūriu yra pagirtinas, nes jis neleidžia dingti lytiniams santykiams iš vyro gyvenimo. Žinote, kad nenaudojami organai ilgainiui praranda savo funkciją. Ir, jeigu vyras gydo erekcijos sutrikimą, tačiau vengia lytinių santykių, tai nėra gerai. Erekciją gerinantys vaistai neleidžia jo varpai pamiršti, kaip tai daroma,“ – sako gydytojas.
Būtent erekciją gerinantys vaistai yra pagalbininkai gydant erekcijos sutrikimus kartu su kitais medikamentiniais ar nemedikamentiniais būdais.

„Šalies vaistinėse yra vieno iš naujausių vaistų, kurio veiklioji medžiaga –avanafilis. Pagal savo požymius tai yra antrosios kartos vaistas, kuris nesukelia šalutinių poveikių.. Pavyzdžiui, mėlynų vaizdelių (regėjimo sutrikimų), kurie būna vartojant kitų panašių vaistų, nepastebėta. Mažiau yra ir šalutinių požymių, susijusių su virškinimu. Jam neturi įtakos maistas ir alkoholis. Šis vaistas veikia selektyviau, taigi jo reikia mažesnių kiekių, kad būtų pasiekiamas toks pat veikimas. Efektyvumu avanafilis niekuo nenusileidžia kitiems šios grupės vaistams.. Rekomenduojama išgerti šio vaisto tabletę likus pusvalandžiui iki planuojamų lytinių santykių,“ – pasakojo gydytojas urologas.

Robertas Adomaitis: „Lietuvis prisimena, kad jam sutrikus erekcija, tik tada, kai įvyksta infarktas ar žmona išvaro“.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Deivydas
2014-11-03 16:39
o dėl gėrimų tai greipfrutų sulčių reiktų vengti 24 val iki vartojant vaistą.
Deivydas
2014-11-03 16:37
Spedra galima vartoti ir nevalgius, ir valgio metu, bet tada jo poveikis gali pasireikšti šiek tiek vėliau.
Saulius
2014-11-03 11:09
ar vaistą geriat prieš valgį ar po jo? ar tai turi kokios nors įtakos vaisto veiksmingumui?
mantas
2014-10-22 19:17
ne tai reiškia, kad vaistas tiek valandų yra veiksmingas ir pora turi galimybę spontaniškai pasirinkti kada ir kiek kartų mylėtis.(super)
Aurimas
2014-10-22 18:55
ar tai reiškia, kad tiek laiko vyrui trunka erekcija?
Deivydas
2014-10-13 15:14
vaistas jau po 15 min pradeda veikt ir veikia ilgiau nei 6 val...neblogai ar ne? skaičiau, kad dar ir po 6 val nuo vaisto išgėrimo 86% vyrų galėjo turėti sėkmingus lytinius santykius- todėl patenkintų pacientų bus daugiau.(super)
Saulius
2014-10-13 09:04
po kiek laiko vaistas pradeda veikt ir kiek valandų jis būna veiksmingas?
mantas
2014-09-19 13:10
vaistas veikia tik esant seksualinei stimuliacijai. Vis tiek reikės pradėt nuo glamonių lygiai taip pat, kaip elgtumeis, jei vaisto nevartotum.
Povilas
2014-09-19 11:36
ar būtina seksualinė stimuliacija, kad vaistas būtų veiksmingas?
mantas
2014-09-14 20:45
Spedra reikėtų išgert likus maždaug 30 min iki lytinių santykių.
Povilas
2014-09-14 20:38
prieš kiek laiko iki lytinių santykių pradžios reikia išgert tabletę?
Deivydas
2014-09-08 13:19
nerekomenduojama vartoti daugiau kaip vienos šio vaisto dozės per parą.
Povilas
2014-09-08 10:33
kiek kartų vaistą galima vartot per parą?
Deivydas
2014-09-05 18:52
vaistas super. Jis gerai toleruojamas ir veikimas tęsiasi pakankamai ilgai.(super)
mantas
2014-09-04 17:58
nu ką aš irgi buvau susidūręs su šita problema, neveikė nors tu ką. kol neišbandžiau spedra - tikrai geras daiktas, patariu visiems.
Kęstas
2014-08-22 19:10
moterys turėtų būti kantresnės ir savo priekaištais dar labiau nepabloginti situacijos, nes nesutarimai poroj ir netinkamas partnerės žodis gali būti lemtingas.
Giedrius
2014-08-22 12:16
na tikrai nesėkmės lovoje- nepaslėpsi. Atsiradus erekcijos sutrikimams mano buvusioji pradėjo įtarinėti, kad turiu kitą, jautėsi įsižeidusi ir uždavinėjo gausybę klausimų....ir taip nepavydėtiną padėtį apsunkino dar labiau, kol nenutraukėme bendravimo ir ne tik lovoje.
Petras
2014-08-16 21:51
Radau neblogą puslapiuką, susiduriantiems su greito baigimo problema.Daug info ir PEDP testas http://www.netikakimirka.lt/(super)
Vaidas
2014-08-14 23:07
O kur galima būtų tą testą surast? nesijausčiau nejaukiai pas gydytoją.
Vaidui
2014-08-13 22:45
na teks įveikt savo baimes ir pasikalbėt su gydytoju, nes tai vienintelis būdas nustatyti tikslią diagnozę ir skirti veiksmingą gydymą.Gali atlikt PEDP testą bus lengviau pradėt kalbą su gydytoju.
Petras
2014-07-27 11:42
klastočių galima įsigyt be recepto, bet padirbtuose vaistuose gali būti labai pavojingų medžiagų nuo kurių gali pablogėti sveikata.
Vaidas
2014-07-26 11:25
na kažkaip nesinori aptarinėt savo bėdas su nepažįstamu žmogum [gydytoju]. Gal internetinėse vaistinėse šių vaistų galima įsigyt?
Raimis
2014-07-25 21:46
išgeriu tabletę maždaug prieš 1-3 val iki lytinių santykių.
Tadas
2014-07-21 22:41
o pries kiek laiko reikia tablete isgert, kad suveiktu?
Petras
2014-07-18 23:35
čia kiekvienam individualiai žiūrima kokie simptomai neramina, jei įtaria ligą, reikia ir tyrimus atlikt.
Rimas
2014-07-16 20:24
ar gydytojas siuntė tyrimus pasidaryt ar užteko konsultacijos?
Petras
2014-06-19 09:03
Priežasčių gali būti labai įvairių:prostatitas, šlapinimosi trakto sutrikimai ,endokrininės ligos,genetika, psichologija.
Tadas
2014-06-18 13:18
O tai kokios gali būti šio sutrikimo priežastys?
Petras
2014-06-17 15:14
pas šeimos gydytoją ar urologą galima.
Tadas
2014-06-13 12:05
pas kokį gydytoją reikia kreiptis?
Petras
2014-06-09 14:02
na jei per 1-2 mėn savaime nepraeina tai jau reikia kreiptis pas gydytoją, nes gali būti kokia rimtesnė priežastis.
Raimis
2014-06-04 15:58
Bet kuriuo atveju gydytojo konsultacija - vienintelis būdas nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą.
Tadas
2014-06-03 12:09
Jeigu beveik kiekvieną kartą per greit baigiu, tai jau čia priešlaikinė ejakuliacija?Ar gali savaime tas sutrikimas praeit?
Raimis
2014-05-07 09:23
Man tai privalumas, kad vaisto nereikia naudot kasdien.Naudoju pagal poreikį 2-3 kartus per savaitę.
Robertas
2014-05-06 14:43
Ar vaistą reikia naudot kasdien?
Raimis
2014-05-05 16:05
Na aš daug ką išbandžiau: tepalus, prezikus, terapijas.Nepadėjo.Kiek žinau jokių patvirtintų alternatyvų šiuo metu nėra.Priligy- vienintelis vaistas skirtas greito baigimo problemai spręsti.Pradėjau vaistą naudot visai neseniai, bet poveikiu labai patenkintas.
Edis
2014-04-11 09:02
Mano problema ta pati. Daug ką esu išbandęs, bet norimo poveikio nebuvo.Kreipiausi pas urologą, kuris išrašė priligy.Vaistas nerealus ir mano pana dabar patenkinta.
Robertas
2014-04-09 12:54
Aš greit baigiu nuo pirmų santykių.Po pusė min, o kartais iki to reikalo.Kokius vaistus reiktų naudot mano atveju?
NB
2013-03-18 21:40
Man 24 metai, turejau beda: susiradau panele kuri man labai patinka ir atejus laikui myletis, man nestovejo. taip pat man nera rytines erekcijos. Nerukau, negeriu, tiesa buvo stresinis laikotarpis, bet su mergina jauciuosi labai gerai. Na prisiskaiciau visokiu straipsniu, kad neva jei nera rytines erekcijos, tai jau labai rimta. Masciau apie vaistus net. Pasakiau apie savo beda merginai, ji mane nuramino, pasake, kad del to nesikrauciau ir nepergyvenciau. Ir sekanti karta mes mylejimes ilgai ir laimingai :D Man stovejo 100% ir dabar pilna erekcija atsiranda visada kada to reikia. Nuspendziau vistiek nueiti pas urologa ir paklausti kodel gi rytais nestovi. Tiesa man rytais kartais stovi, bet retai. Gydytojas iskart pasake man, kad jokia cia problema, pas kiekviena zmogu individualiai, gali buti, kad man stovi kai miegu. Atliko tyrimus - viskas gerai. Pasake jog maziau skaityciau internete. :)
Dembel
2010-03-04 14:37
Robertas Adomaitis taip pat lietuvis. Todėl darytina loginė išvada, kad „Robertas Adomaitis "prisimena, kad jam sutrikus erekcija, tik tada, kai įvyksta infarktas ar žmona išvaro“.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai