Romantiško nuotykio pasekmių galima išvengti

Jūs ilgai negalėjote atplėšti vienas nuo kito akių. Paskui jis dovanojo gėlių, šnibždėjo komplimentus ir bučiavo rankas. Žvakių šviesoje staiga plykstelėjo aistra. Kai kūnai ėmė šokti tik jiems suprantamą šokį, neliko laiko galvoti... O reikėjo...
 

Pirmasis romantiško nuotykio scenarijus


Kitą rytą...
Kitą rytą vaistinėje susitinka romantiško nuotykio dalyviai. Jis perka vaistų nuo pagirių. Ji prašo nėštumo testo. Romantikas, išgirdęs žodį „nėštumas“, atsikrato paskutinių pagirių sindromo likučių. Jis ima tiesiomis lūpomis šypsotis ir, skubriai užsirašęs telefono numerį, mauna pro duris. Romantikė atsidūsta „ir vėl ne tas” ir atsiskaito už nėštumo testą.

Nepanaudotas prezervatyvas
Laisvėjanti visuomenė nesmerkia vienadienių meilės nuotykių. Tad dažna moteris savo rankinuko tamsiausiame kamputyje nešiojasi prezervatyvų. „Maža kas...“, – taip vadinasi šis stalčiukas. Realybė parodė, kad „maža kas“ atveju tas prezervatyvas taip ir lieka tūnoti savo slėptuvėje. Aistra sunaikina bet kokius proto likučius, ir pasirūpinti apsauga pamirštama.

 

Antrasis romantiško nuotykio scenarijus


Kitą rytą sumani moteris, atsigaivinusi duše, kepa savo romantikui romantišką kiaušinienę. Ir pasiraususi vaistinėlėje gamina jam pagirių simptomus mažinantį kokteiliuką. Beje, prisiminusi, kad vakar „maža kas“ taip ir nebuvo panaudotas, dar kartą pasirausia savo vaistinėlėje. Ko ji ieško? Ir kodėl nebėga į vaistinę?


Ekstrinė kontracepcija
Tiesiog išmintinga moteris žino, kad egzistuoja skubi hormoninė kontracepcija. Tai – specifinis, greito poveikio metodas, naudojamas po nesaugių lytinių santykių norint išvengti neplanuoto pastojimo.
Šią apsaugos priemonę rekomenduojama pavartoti per 120 valandų po nesaugaus lytinio akto.
Skubios pagalbos kontraceptikų galima pavartoti bet kurią ciklo dieną, bet tik kartkartėmis. Skubi kontracepcija skirta tik skubiai pagalbai ir nepritaikyta kasdieniniam vartojimui.
Kada?
Skubios pagalbos kontraceptiką galima pavartoti po nesaugaus lytinio akto arba tuo atveju, jeigu naudota kontraceptinė priemonė neveikė (pvz., santykių metu plyšo arba nusmuko prezervatyvas). Tokio tipo kontracepcija dar vadinama: postkoitaline kontracepcija, „kito ryto tablete“ (angl. morning-after pill), „vizitine tablete“, „atostogų tablete“.
Neseniai vaistinėse pasirodė naujausias skubios kontracepcijos preparatas – Escapelle. Vienoje dėžutėje – tik viena tabletė, kurioje yra visa reikalinga dozė. Tabletė turi būti pavartota per 72 valandas (tris paras) po nesaugaus lytinio akto. Yra tuo veiksmingesnė, kuo greičiau pavartota po nesaugaus lytinio akto (geriau išgerti tabletę per 12 valandų nei trečią dieną). Todėl be priežaties delsti nederėtų.
Kada reikia būti atsargesnėms?
Preparatas neveikia, jei jau esate pastojusi, t.y. šis vaistas aborto nesukelia.
Skubios kontracepcijos preparato nerekomenduojama vartoti jaunesnėms nei 16 metų merginoms.
Nevartokite šio preparato, jeigu jau esate nėščia, nes užsimezgusio nėštumo skubios kontracepcijos tabletės nenutrauks.
Jeigu po nesaugaus lytinio akto praėjo daugiau negu 72 val., skubią kontracepciją, tikintis efekto, pavartoti vis dar galima, nes medicinos literatūroje pateikta duomenų, kad minėtas metodas gali pasiteisinti, jeigu pavartojamas iki 120 val. po nesaugaus lytinio akto.
Jeigu paskutinės mėnesinės vėlavo daugiau kaip 5 dienas arba kraujavimas jų metu buvo neįprastai gausus ar neįprastai silpnas, apsilankykite pas gydytoją ir pasitikrinkite, ar nesate nėščia.
Jeigu jau vartojate reguliariai geriamųjų kontraceptinių tablečių, skubios kontracepcijos vartoti nereikia.
Kaip dažnai galima vartoti tabletę „po to“?Šios tabletės vartojamos tik neatidėliotinu atveju ir nėra reguliarios kontracepcijos metodas. Rekomenduojama vartoti ne dažniau kaip du kartus per vieną mėnesinių ciklą.
 

Ką dar reikia žinoti


Išgėrus tabletę, kito lytinio akto metu būtina naudoti prezervatyvą ar chemines apsaugos nuo nėštumo priemonėmis – spermicidus (jei negeriate reguliariai vartojamų kontraceptinių tablečių), kadangi ekstrinė tabletė yra tik trumpalaikio poveikio priemonė (tarsi „gelbėjimosi ratas“).

Jeigu po skubios kontracepcijos pavartojimo praėjo daugiau kaip 3 savaitės, o mėnesinės vis dar nebeprasideda, patartina apsilankyti pas gydytoją ir įsitikinti, kad tabletė buvo veiksminga. Jei pavartojusi šio vaisto vis dėlto pastojote, labai svarbu, kad jus apžiūrėtų gydytojas.
Pasitarkite su gydytoju apie ilgalaikius kontracepcijos būdus, kurie veiksmingiau apsaugos jus nuo nėštumo.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Domas68
2012-05-15 23:24
as dar pries vestuves megdavau tuos vienadienius nuotykius, pinigineje visada turedavau situ http://www.sargiai.lt/prezervatyvai/mates-lifestyles/mates-lifestyles-skyn kai buvau jaunas ir grazus panos nesinesiodavo prezervatyvu, o be ju irgi nesutikdavo

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai