Moters seksualumo paslaptys

Ką šiandieninėje visuomenėje reiškia būti seksualia moterimi? Dažnai seksualios moters įvaizdis pateikiamas siaurai: puiki figūra, nepriekaištingas makiažas, nuogumas. Kalbant apie moters seksualumą dažnai užmirštama jos ginekologinė, fizinė bei psichinė sveikata. Ar tik graži moteris yra seksuali? O gal moters seksualumas priklauso nuo jos amžiaus, vidinio ritmo bei temperamento? Apie tai kalbamės su „Homo Sanus“ klinikos dermotovenerologu seksopatologu MINDAUGU BURAGU.
 

Moters seksualumo paslaptys glūdi puikioje sveikatoje


Kiekviena moteris yra seksuali, tačiau moters seksualumą reiktų vertinti keliais aspektais. Moters seksualumas – tai jos elgesio, suvokimo ir saviraiškos visuma, pirmiausia susijusi su lytine sveikata. Moters seksualumą lemia puiki ginekologinė sveikata: noras turėti lytinius santykius bei reguliarus mėnesinių ciklas. Antra, moters seksualumas priklauso ir nuo fizinės sveikatos. Gleivinės uždegimai, mėnesinių ciklo sutrikimai, išskyros, miomos sukelia nemalonius pojūčius, pilvo apačios skausmą, skausmą akto metu. Sveikatos sutrikimai trukdo lytiniams santykiams, moteris pradeda jų vengti, jaučia įtampą sueities metu.

 

Išorinis seksualumas pabrėžia moters temperamentą


Moteris išskiria feromonus, kuriuos vyrai jaučia. Vyrai suvokia moters seksualumą skirtingai. Tačiau reiktų pripažinti, kad moters išvaizda, kūno formas pabrėžianti ar kūną apnuoginanti apranga, kvepalai, makiažas, žvilgsnis, eisena ir kitos savybės yra svarbus dirgiklis, sukeliantis vyro susijaudinimą. Apatinis trikotažas gali paryškinti moters temperamentą, pomėgius ir skonį.


Kokios moterys ypač žavi vyrus? Kalbant apie išvaizdą, turbūt atsakymų būtų tiek, kiek yra vyrų. Kiekvienas vyras ieško išskirtinės, savitos ir savimi pasitikinčios moters.
 

Seksualumas – gamtos dovana


Žinoma prancūzų filosofė Simone de Beauvoir yra pasakiusi, kad moterimi ne gimstama, o tampama. Galima išmokti atrodyti seksualiai, sekso technikos, tačiau pats seksualumas yra įgimtas. Tai gamtos dovana. Seksualumą ypač pabrėžia moters dvasinė savijauta, saviraiška ir elgesys. Žinoma, didelę reikšmę moters seksualumui bei jos lytinio gyvenimo kokybei turi ir iš šeimos atsineštos vertybės, tradicijos, pavyzdžiai, auklėjimo principai.
 

Amžiaus įtaka moters seksualumui


Moters lytinės brandos vystymosi etapai yra skirtingi nei vyrų, jis prasideda 1–2 metais anksčiau (pirmasis požymis – mėnesinės). Jaunos merginos pradeda domėtis lytiniu gyvenimu. Moters lytinis aktyvumas bėgant metams didėja ir keičiasi. Yra pavyzdžių, kai moteris tik po gimdymo sužino, kas yra orgazmas. Moteriai sulaukus 40 metų, lytinis aktyvumas pasiekia viršūnę. To paties amžiaus vyrų seksualinis aktyvumas yra toks pat arba mažėja. Pasireiškia „žirklių“ principas. Tokiu atveju poros seksualinio gyvenimo kokybę galima pagerinti įvairiausiais būdais – kunilingu, minetu, glamonėmis. Tereikia pasitelkti fantaziją!
 

Nenoriu mylėtis!


Neaktyvus lytinis gyvenimas dar nerodo, kad moteris nėra seksuali. Sumažėjęs potraukis suartėti gali atsirasti dėl įvairiausių sveikatos sutrikimų. Jei moteris ilgą laiką neturi lytinių santykių, seksualinis potraukis taip pat gali sumažėti. Įtampa, stresas, alkoholis, rūkymas taip pat slopina lytinį aktyvumą.
 

Seksualines problemas būtina spręsti


Pirmiausia reikia ieškoti priežasčių, kodėl seksualinis potraukis sumažėjo arba dingo. Jeigu moteris jaučia diskomfortą ir skausmą akto metu, būtina abu partnerius tirti, ar nėra galimų infekcijų. Jeigu infekcija užsikrėtusi moteris, tai ta pačia infekcija bus nustatyta ir vyrui. Reiktų kreiptis į ginekologą, seksologą, venerologą. Atlikus reikiamus tyrimus, įvertinus moters ir vyro tyrimus, skiriamas gydymas abiem.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Norėjas
2007-10-28 22:41
Nei vieno žodžio apie veiksmus kai tau 72 ir dar prieš 3 m išpjauta prostata, o norėtusi pasismaginti ir malonumą suteikti Jai.
sivertas
2007-09-07 10:57
Cia replika NEUTER,gal per daug isranki esi.O siap moterys visos seksualios savaip
neuter
2007-06-05 16:39
su seksualumu tai viskas tvarkoj,bet beda ta,kad sekso objekto nesimato...
Airinga
2007-05-27 22:35
o man būtų labai įdomu sužinoti,kodėl ant užpakalio atsirado spuogų ir kai pjuos naikinti ir gydyti-juk vasara atėjo,kaipgi aš pasirodysiu su maudymosi kostiumėliu?Gal kas žinot,ką daryti?
Sniege
2007-05-22 16:45
Kad taip daugiau tokiu straipsniuku ;)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai