Kas gi yra tas sveikuolis

Ne kartą teko pastebėti, kad žmonės nepatikliai žiūri į sveikuolius. Tokiam požiūriui susidaryti padėjo spauda, ieškote ieškanti sensacingų detalių iš sveikuolių gyvenimo. Tačiau spaudos mitai skiriasi nuo tikrojo sveikuolių gyvenimo.
 

Pirma, sveikuolis yra normalus žmogus, norintis būti sveikas. Jis pripažįsta ir propaguoja natūralų gyvenimo būdą. Jam nėra svetimi civilizacijos malonumai, bet pirmenybę teikia gyvenimo patirties, etninės kultūros, religijos suformuotai aktyviai gyvensenai. Sveikuoliai vieni iš pirmųjų suprato, kad keičiantis visuomeninei santvarkai, sveikata tampa preke, ypatinga preke, kurią reikia užsidirbti (tik kitaip nei pinigus avalynei, rūbams, maistui, butui) rūpinantis savimi. Jos nenusipirksi, bet ją gali parduoti. Būdamas sveikas, gali dirbti, išlaikyti šeimą, padėti kitiems. Sveikuoliai taip pat suprato, kad žmogus yra Žemės gyventojas ir be jos ilgai išgyventi negali, jei nesudaromos sąlygos panašios į įprastas.
Sveikuoliai sveikatą supranta kaip žmogaus ir aplinkos darną, į žmogų žiūri kaip į neatskiriamą Visatos dalį. Sveikuoliai pripažįsta šio šimtmečio pradžioje suformuluotas dažniausiai pasitaikančių pagrindinių ligų priežastis - ilgalaikę nervinę įtampą, netaisyklingą mitybą, netinkamą ir nepakankamą fizinio kūno priežiūrą, žalingus įpročius, nesaikingą vaistų vartojimą.Visos šios priežastys tebėra svarbios ir šiuo metu. Nauja yra tai, kad sveikuoliai atkreipė dėmesį į minčių svarbą sveikatai, nes prieš šimtą metų žmonės nebuvo tokie pikti ir pagiežingi, todėl nebuvo galima suprasti, kiek mintys gali pakenkti darnai - sveikatai. Jau įrodyta, kad neapykanta, pavydas, keršto siekimas organizmą teršia labiau nei netinkamas maistas, todėl sveikuoliai kviečia kontroliuoti savo mintis, kiekviename reiškinyje ir įvykyje įžiūrėti gėrio grūdelį. Taip pat nepamiršti Visatoje galiojančio priežasties-pasekmės dėsnio, kuris atsispindi liaudies posakyje: lazda turi du galus, medalis - dvi puses. Sveikuoliai kitaip vertina negalavimus ir ligų priežastis. Jų nuomone, liga - tai natūralios saviraiškos forma, įspėjimas, kad ne tuo keliu eini, žmogau, keisk gyvenimo būdą ir mąstymą.


Susirgę ar sunegalavę sveikuoliai neatsisako cheminių vaistų, bet pirmenybę teikia natūraliems gamtos sukurtiems vaistams. Gydymą cheminiais vaistais sveikuoliai vertina kaip ligos slopinimą, kaip gaisro gesinimą (užgesinus gaisrą, reikia pačiam susitvarkyti), todėl nuolat primena, kad niekada nereikia pamiršti organizmo savireguliacijos galimybių ir skatinti jų aktyvumą natūraliomis priemonėmis.
Sveikuoliai laužo įprastus minčių ir gyvenimo stereotipus, kurie buvo formuoti visą gyvenimą, gana dažnai labai sunkiomis sąlygomis. Įpročiai keičiami sunkiau nei prigimtiniai dalykai, todėl priešinamasi. Prisiminkime visuomenės reakciją į sveikuolių rekomenduotą mitybą, kuri yra artimiausia Pasaulinės Sveikatos Organizacijos rekomendacijoms. Žmonės visada priešinasi, kai bandoma pakeisti jiems įprastus stereotipus, nes tai, kas įprasta, nereikalauja dėmesio ir pastangų. Sveikuoliai įsitikinę, reikia keisti ne aplinką, bet save, o tai sunkiau nei reikalauti iš kito. Nuo žmogaus požiūrio ir jo santykio į aplinkinius reiškinius priklauso jo nuotaika, savijauta, organizmo darna.
Sveikuoliai integruoja Rytų ir Vakarų medicinos patirtį, derindami vakariečių pragmatinę instrumentinę mediciną ir rytiečių žinias, besiremiančias žmogaus galiomis ir vidiniais rezervais. Sveikuolių judėjimui jau dešimt metų ir sveikuolių gretos gausėja, jie užpildo nišą, kai medicina dar negydo arba gydymas jau nutrauktas, o savijauta lieka prasta. Sveikuoliai gilina žinias apie sveikatą bendraudami, diskutuodami, perduoda savo asmeninę patirtį, organizuoja įspūdingas šventes ir vakarones, jie giliai suvokia gerumo, geros nuotaikos ir įvairių kompleksinių priemonių svarbą sveikatos palaikymui ir ugdymui. Jie įsitikinę, kad gėris ir vidinis žmogaus grožis gali pakeisti pasaulį, reikia tapti geresniems, paslaugesniems, atlaidesniems.
Sveikuolių judėjimas nėra atsitiktinis, jis turi savo ideologiją ir filosofiją. Ji grindžiama holistine - dialektine samprata, kad žmogus yra Visatos mikromodelis, Visatos ląstelė. Žmogų veikia ne tik žinomi fiziniai, bet ir dvasiniai dėsniai. Svarbią vietą užima religija ir jos mokymas, menas, muzika, papročiai. Esmė ta, kad apie dvasinių dėsnių egzistavimą ir veikimą iki šiol nebuvo kalbama, todėl siūloma gilinti žinias apie Visatos dėsnius ir jiems ne priešintis, o paklusti, nes tas, kas kovoja su Dėsniais, visada pralaimi.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

ghjlygj
2011-02-11 14:48
http://www.facebook.com/group.php?gid=371602955048
dsf
2011-02-11 14:36
http://www.facebook.com/group.php?gid=371602955048
<<>>
JONAS MARKŪNAS ir SATVA SVEIKUOLIAI (SVEIKATA, IŠMINTIS, TOBULĖJIMAS..)
Remigija
2010-01-12 09:24
Esu šios organizacijos narė. Manau, kad saikas gyvenime tai svarbiausia žmogui. jo išmokti tai ne taip paprasta. Visko po truputi. Štai ko mokausi. aišku ne visada išeina, bet mokausi. Labai svarbu gerai save nuteikti gyvenimui. Didžaiausią žmogaus sveikatai daro nervai. Mokykimės tai suprasti. Būkite geros nuotaikos, o visa kita saikas.
Zita
2009-09-15 19:29
Stengiuosi gyventi sveikai, daug informacijos randu tinklapyje www.vitamin.lt jame viskas susije su sveikata ,vitaminais, vaistazolemis ir pan.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai